Zenfone ze551ml, vadna baterie nebo mobil ?

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod gomoku 16. 3. 2018 11:57

Dobry den,
Zakoupil jsem si novou baterii pro MT Zenfone (ZE551ml) a po vymene se baterie nabijela na max. 98% a vice ne. I vybijeni probihalo spatne. Puvodni baterie sice nema jiz svou kapacitu, nicmene jinak funguje, stejne jako baterie z kamaradova telefonu fungovala v mem take bezchybne. Po reklamaci mi baterie byla vymenena za jinou. Ta se ovsem chova zase dost zvlastne. Viz. priloha (skokove vybijeni, nabijeni,...). Zeptam se tedy, zda delam neco spatne ja (ackoli puvodni i zapujcena baterie funguje korektne). Nebo zda mam reklamovat dalsi baterii, protoze je znovu vadna (obe baterie prisli nabite pouze na 20%, nevim zda neni pricinou i toto, jelikoz by se lithiove baterie meli skladovat okolo 40-50% kapacity, pokud mam spravne informace), nebo zda je chyba v telefonu. Diky za nazory a odpovedi
Přílohy
20180316_115651.jpg
gomoku
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 3. 2018 13:17

Kde jsi baterii koupil? Je možné, že není originální
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gomoku 16. 3. 2018 15:02

Baterii jsem kupoval na sunnysoft.cz
gomoku
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 3. 2018 16:11

Ta nová je vzhledově stejná jako původní originální?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gomoku 16. 3. 2018 20:20

Ano, vzhledove je stejna, datum vyroby je 2017 tusim 11 mesic, nevypada, ze by slo o padelek.
gomoku
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 17. 3. 2018 07:31

vydrz u te nove odpovida realite? toznamena ocekavas cca treba 20 hodin a to vydrzi.pokud ano tak si uvedom ze ty barevny maluvky nejsou nic jinyho nez graficky vyvedenej vystup z textoveho souboru batery stats, ktery ma nemilou vlastnost.Zapis neodpovida realite po aktualizaci, pokud probehne jako ota.Zapis neodpovida mnohdy realite po vymene baterie.
V principu existuji dve reseni, zapis smazat - reset batery stats, nutny root.Hard reset ale opravdovy hard reset, nikoliv to co nekteri nazyvaji jako hard reset, to maze jen uzivatelskou cast systemu.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gomoku 17. 3. 2018 21:13

Uz drive jsem si na prvnim mobilu hral po rootu s batterystats.bin jako ostatni. Ale nikdy jsem nepoznal rozdil. A pak jsem se dopatral smysluplneho clanku, kde je receno ve zkratce "Google Engineer Debunks Myth: Wiping Battery Stats - What’s more, you’ve probably noticed that the battery usage data is reset once you recharge your device anyway. From this you can correctly deduce that the battery stats are wiped as well – every time your device is recharged. More or less every day. If there was any effect, you would’ve noticed it without going into recovery and doing that stuff. Typical placebo, eh?" Je to prevzato z XDA. A v podstate po nekolika zkoumanich to zacalo davat smysl. Takze je otazka, jestli ta "kalibrace" za pomoci resetu je vubec k necemu. V minulosti to nikdy nefungovalo a neverim ze ted by to zaclenily do systemu :-) Ukazatel baterie by mel fungovat na zaklade dat z elektroniky baterie. Spise me napadlo, jestli se nejedna o nejakou "blbou" vlastnost telefonu, ale nejspis budu mit smulu na opet vadnou baterii :-(
gomoku
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků