Sledovani domeny a jeji registrace v pripade, ze se uvolni

O doménách, registrátorech, technologii

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jege 1. 10. 2005 22:46

Nevite nahodou, kdo nabizi sluzbu sledovani urcite domeny a jeji registraci nebo upozorneni v pripade, ze se uvolni?
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drozd 4. 10. 2005 06:56

zajimavy by byl i sw co to dokaze zjistovat..
Pouzivam sw od Karen's Power Tools na zjistovani obsazenosti. Ale neumi to hlidat a upozornovat :/
drozd

Odeslat příspěvekod kosáq 4. 10. 2005 07:26

No nejlepsi sluzba je asi tady.
kosáq

Odeslat příspěvekod manas 4. 10. 2005 07:34

No nepochopil jsem co ma admuncher spolecneho s hlidanim uvolneni domen.....strc si ho do riti.
manas

Odeslat příspěvekod Martin Kalenda 4. 10. 2005 07:45

nejsnadnejsi cestu k ziskani uvolnene domeny je napsat na kontakt z http://www.media4web.cz, zasilaji kazdy den rano seznam domen co se budou aktualne rusit.

Nasledne je mozno ji zaregistrovat , prozatim s temer 95% uspesnosti.
Martin Kalenda

Odeslat příspěvekod Petr Komárek 4. 10. 2005 11:11

Na http://www.regzone.cz si můžete takto zajistit CZ doménu, když zvolíte speciální registraci. Doména v případě smazání bude zaregistrována automaticky automatem, nemusíte si to hlídat.
Petr Komárek

Odeslat příspěvekod xyz 4. 10. 2005 15:01

Napíše se seznam domén pro sledování. Perlovým scriptíkem, který se spustí třeba každý den, si vyjedeš info z whois a datum expirace a bude-li menší než x dní, napíše alert. :idea:
xyz

Odeslat příspěvekod Návštěvník 4. 10. 2005 19:51

tak panove... ja jsem mel vyhlidnutou hodne zajimavou a atraktivni domenu, sledoval jsem kdy se uvolni... u registratora domen forpsi jsem si za 3tis zaplatil sluzbu hlidaci pes - v okamziku jak se domena uvolni, bude pro me registrovana. odeslal jsem souhlas s pravidly NIC apod.
v den kdy k tomu melo dojit jsem se dival s radosti jak to dopadlo a velke h***o!!! domenu mel zaregistrovanou nekdo jiny - dokonce jiny registrator domenovych jmen! takze forpsi zaspal a ja jsem prisel o velmi atraktivni domenu :( to me vyvedlo z miry tak hodne, jak dlouho nic
forpsi rekl ze se to muze stat, ze byli rychlejsi
omg, jak muzou nabizet takove sluzby, kdybych to vedel, tak sedim u kompu porad a klikam refresh...
a stejne - jak muze registrator domen (podle me nezavisla organizace) registrovat pro sebe domeny a provozovat na nich spekulativni obsah???
je to spolecnost ONE.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 5. 10. 2005 08:48

Nijak se nechci zastávat Psa (forpsi, haf haf), ale opravdu se to stá může, refreshem byste nic nedokázal.
Ale co se týká one.cz, to by mě také zajímalo. Status registrátora zneužívají jen pro ty spekulace. Co na to CZ.NIC? Nicméně ten by se měl také postarat o to, aby pes neprodával domény za nákup. Je to stejná prasárna jako chování one.cz
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků