Zprovoznení e-shopu

O doménách, registrátorech, technologii

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod technista 5. 1. 2010 14:49

Doufam, ze jsem ve správném místě, kdyby ne, tak prosím přesunout. A te k tématu:
Plánuji rozjet e-shop. Ale nikdy jsem si neregistroval zadnou domenu, takze nevim jak presne na to. Jedine co chci je zaregistrovat si stránky www.xyzxyz.cz Na kterých si pak sám udelam e-shop (kosík, zbozi, objednavky, platba paypal, posilani mailu). Nevim co si mam kde registrovat. Jestli webhosting, domenu atp. Prosim o pomoc, dekuji. Pokud tady pisu nesmysly a mate o me dojem ze jsme magor, tak se omlouvam, ale opravdu se v tom motam :hm
technista
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 5. 1. 2010 17:44

Tak potřebuješ za 1. hosting, kde to umístíš a za 2. zaregistrovat doménu, většinou doménu nabízí přímo hostingové společnosti.

Více zde: viewtopic.php?t=1051571
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 1. 2010 19:11

Doménu si nasměruješ na svůj zakoupený webhosting, případně můžeš maily směrovat pomocí MX záznamů na jiný hosting, než na kterém budou data (například na freemail od Google).

Jak to ale čtu, tak největším problémem bude obsah toho webu. Budeš si muset najít někoho, kdo ti ten shop vytvoří. Potom máš možná nejjednodušší, když ti ten člověk (firma) i registruje a nastaví doménu a koupí a nastaví hosting.
Bari007
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků