Doména a více serverů

O doménách, registrátorech, technologii

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod FreeMan3109 20. 3. 2010 15:03

Zdravím, mám CZ doménu u forpsi a potřeboval bych poradit s nastavením DNS. Na doméně mám mail přes Google apps a tam mam zadané MX záznamy to funguje dobře, ale teď nevim jak udělat odkaz na dva servery. Chtěl bych mít web na jednom webserveru a druhý server by sloužil např. pro jabber server jde to nějak takhle udělat? Samozřejmě mám na každém serveru veřejnou IP.
FreeMan3109
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 22. 3. 2010 22:43

ponekud zmateny dotaz, ale kazda sluzba prece muze mit DNS zaznam smerujici na jiny server. Jako ted asi mate mail na Google a samotny web nekde jinde, ne?
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod FreeMan3109 23. 3. 2010 13:44

Ano web mám jinde, ale ten mail je přes MX záznamy. Mě šlo hlavně o to, jestli můžu mít v DNS odkaz na dva servery, ale aby byli nezávislý na sobě. Už jsem se ptal v poradně a odpověď byla, že bez konfigurace toho serveru tohle nelze udělat.
FreeMan3109
Junior

Odeslat příspěvekod petyx 23. 3. 2010 13:56

asi udelat 2 dns zaznamy z toho jeden na subdomenu

firma.cz ip serveru s webem
jabber.firma.cz ip serveru s jabberem
petyx
Junior

Odeslat příspěvekod FreeMan3109 24. 3. 2010 23:38

Teď mam záznam A nastavenej na webhosting. Jestli to dobře chápu, tak můžu mít dva záznamy A a každej na jinou IP? Takže teď jenom přidam další záznam A s IP jabber serveru na subdoménu?
FreeMan3109
Junior

Odeslat příspěvekod Vebloud 12. 4. 2010 11:52

Ano to by mělo zafungovat.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků