Registrace domény (wedos?)

O doménách, registrátorech, technologii

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod asco 30. 11. 2012 14:19

Ahoj, chtěl bych si zaregistrovat svou vůbec první doménu (.cz), pokud na ní bude web, tak až v průběhu příštího roku a spíš něco minimalistického.
A teď na kterého registrátora se obrátit? Líbí se mi wedos, cena 150Kč/rok vč. DPH, v ceně je i 100MB na vlastní data. Máte s ním nějaké zkušenosti, případně co mi doporučíte? Díky za radu. :-]
asco
Junior

Odeslat příspěvekod soban 30. 11. 2012 19:01

Samotná doména bez www prostoru je k ničemu a to co se dává zadarmo se většinou nedá použít.

Prostě těch 100M jsou pouze statické stránky (tj pouze html) tak že je to celkem k nepoužití.

Ovšem za 30,- Kč měsičně už se dá rozjet normální www.

PS. Já mám u wedosu VPS.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Krakatoa 30. 11. 2012 20:06

asco:
Založ si doménu třetího řádu na php5.cz. Máš to tam s 30 MB prostorem, php, 50 MB databází, vše zdarma, toto tvé potřeby zatím dostatečně uspokojí. A až budeš skutečně potřebovat doménu a hosting, tak teprve pak řeš tento problém.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 4. 12. 2012 18:57

Při dnešních cenách domén a hostingů bych o doméně třetího řádu nebo freehostingu vůbec neuvažoval.

Já mám svoje vlastní domény na subreg.cz a firemní domény jsou u Forpsi. Ono to máš celkem jedno, kde tu doménu zaregistruješ. Stejně ji můžeš kdykoliv převést jinam.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod asco 7. 12. 2012 12:51

Bari007: díky, tohle jsem potřeboval vědět, úspěšně zaregistrováno u wedosu. Web je teprve v plánu, nicméně narazil jsem na tak dobrou doménu, že jsem si ji chtěl zkrátka zaregistrovat předem. ;-)
asco
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků