Doména bez www nefakčí

O doménách, registrátorech, technologii

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Peppers 20. 2. 2013 19:44

Čau, potřeboval bych prosím pomoc s jedním ošemetným problémem. Situace se má asi takto, založil jsem si blog na bloggeru a zakoupil doménu u český hosting a následně jsem se snažil propojit doménu s blogem.

V klientské sekci jsem dle návodu smazal v DNS nastavení A záznam s www.mojedomena.cz (záznam mojedomena.cz jsem v A záznamu nechal) a vytvořil 2 CNAME záznamy podle bloggeru.

Poté jsem v nastavení blogu propojil www.mojedomena.cz s bloggem a šlape to, ale zapomněl jsem tam zatrhnout "Přesměrovat doménu mojedomena.cz na doménu www.mojedomena.cz., a i když jsem to potom zatrhnul, tak mě jí to nepřesměrovává.
Peppers
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 20. 2. 2013 21:39

A záznam ti vede na domena.cz, CNAME www.domena.cz ti vede na domena.cz
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PavelBBB 21. 2. 2013 01:01

ahoj,


a za jak dlouho jsi to zkoušel ? jak velký máš TTL: čas, po kterém se znovu načte záznam ?..

pavel
PavelBBB
Junior

Odeslat příspěvekod Peppers 21. 2. 2013 12:21

bari007 a pavle díky za odpověďi,

bari007: vůbec nevím co podle té tvoji odpovědi mám udělat

pavelBBB: myslím,že TTL je právě krátký..zkoušel jsem i úplně odebrat tu moji doménu z bloggeru. A znovu jí tam vložit již se zaškrtlým políčkem přesměrováním doménu bez www na doménu s www. Tak minutu to nešlo, tak na třetí pokus se to uložilo a fungovala zas jen ta doména s www. (ale nevím, právě jestli to u přesměrování domény bez www netrvá déle, než se to změní, když jsem prvně nezaškrtl, "přesměrovat doménu bez www na doménu s www".)

PS.: doufám, že se v tom už neztrácíte :-)
Peppers
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 2. 2013 14:57

V DNS u domény nastav, co jsem ti psal.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Peppers 22. 2. 2013 11:20

A záznam ti vede na domena.cz, CNAME www.domena.cz ti vede na domena.cz

Já nevím možná jsem natvdlej, ale fakt nevím jak s touhle informací pracovat...vysvětli mi to prosím ještě jednou jednoduše jak tříletýmu dítěti. kde co mám změnit, co tam mám místo toho napsat atd. díky
Peppers
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 22. 2. 2013 11:29

Nevím, jak jednodušeji to popsat, vždyť je to rozložené na dva triviální kroky. Ale nejjednodušší bude, když poprosíš svého registrátora, aby požadované změny provedl.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod johanesek 22. 2. 2013 11:47

Ahoj, nedávno jsem řešil. Mrkni sem,

http://www.zive.cz/clanky/jak-na-to-kompletni-web-zdarma-od-googlu/sc-3-a-152534/default.aspx

zejména na obrázek:

http://www.zive.cz/ShowArticleImages.aspx?id_file=989366935&article=152534

Celkem bys měl udělat v DNS 5 záznamů, 4x A a jednou CNAME. CNAME se mi aktualizoval celkem rychle, A zaznam trval docela dlouho, takze bez www ti to nemusi jet jeste i nekolik hodin po spravnem nastaveni.

EDIT: i když ted si vzpomina ze ty CNAME byly asi dva, jeden jeste takovy sileny dlouhy
New 3DS XL
johanesek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 22. 2. 2013 12:01

Panebože co to plácáš za nesmysly.

Pro svůj hosting potřebuješ jeden A záznam a jeden CNAME.

A záznam:

domena.cz. 1766 IN A IP.AD.RE.SA

a pak jeden CNAME

www.domena.cz. 1800 IN CNAME domena.cz.

A samozřejmě v konfiguráku www serveru musí být aby reagoval na oba názvy www.domena.cz tak domena.cz.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod johanesek 22. 2. 2013 12:08

Nesmysly neplácám, ty 4 A záznamy jsou i v oficiálním návodu na google. Prosím nevyadřuj se k něčemu, s čím nemáš zkušenost. Jde o to, že on vlastní hosting nemá, má jenom doménu. Viz http://support.google.com/blogger/bin/static.py?hl=en&ts=1233381&page=ts.cs

A-records (optional)
The following action links your naked domain (example.com) to your actual site (http://www.example.com). If you skip this step, visitors who leave off the "www" will see an error page.
Enter your domain name in the format example.com, and list the I.P. addresses shown below in the "A" section. You'll need to create four separate A-records which point to four different Google IPs.

216.239.32.21
216.239.34.21
216.239.36.21
216.239.38.21

New 3DS XL
johanesek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 22. 2. 2013 12:28

Takže on potřebuje aby když zadá mojedomena.cz aby ho to hodilo na náhodný server z těch čtyř jo????

No to asi ne a nebo by to na tom blogu bylo popsané že běží na X serverech....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Peppers 22. 2. 2013 12:33

Johanesek - díky, konečně srozumitelná odpověd (i pro laika :)

ty dva CNAME záznamy mám dobře (jeden s ghs.google.com a druhej šíleně vypadajcí dlouhej)

ale problém je v těch A záznamech, udělám první (nechám jméno volný a IP 216.239.32.21 uložím a dobrý), ale při pokusu o zapsaní druhýho nechám zas volný jméno ,IP dám druhé v pořadí 216.239.34.21 a napíše mi to "chyba zadání, A záznam již existuje"

možná je chyba u toho českýhohostingu...
Peppers
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johanesek 22. 2. 2013 12:34

-- 22. 2. 2013 12:38 --

Peppers píše:Johanesek - díky, konečně srozumitelná odpověd (i pro laika :)

ty dva CNAME záznamy mám dobře (jeden s ghs.google.com a druhej šíleně vypadajcí dlouhej)

ale problém je v těch A záznamech, udělám první (nechám jméno volný a IP 216.239.32.21 uložím a dobrý), ale při pokusu o zapsaní druhýho nechám zas volný jméno ,IP dám druhé v pořadí 216.239.34.21 a napíše mi to "chyba zadání, A záznam již existuje"

možná je chyba u toho českýhohostingu...

Jak to funguje interně, nevím. Prostě mají na google bloggeru v návodu napsáno že se to tak nastavit má. Já to tak mám a funguje to jak s www tak i bez. Teď se dívám do svojí administrace. Mám tam 4x A záznamy viz. návod a 2 CNAME, na jejichž vytvoření tě navede propojování v nastavení blogu.
New 3DS XL
johanesek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peppers 22. 2. 2013 12:39

jj viděl jsem, tam je to napsaný jasně...4 záznamy, ale mě to současný nastavení DNS nepovoli...jedině změna registrátora
Peppers
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johanesek 22. 2. 2013 12:40

Zkus je kontaktovat, třeba to umí ale nemají povolené.
New 3DS XL
johanesek
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků