Přesměrování domény + port

O doménách, registrátorech, technologii

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod truefriend-cz 16. 5. 2013 18:11

Dobrý den. Řeším teď problém s přesměrováním domény i s portem. Mám doménu a mám blokovaný přístup k serverům. Potřebuji přesměrovat asi DNS z Ignumu na nějakou službu která umí dynamické přiřazování domén + port, protože mi nové servery jedou na Androidím serveru a omezení Androidu je, že nemůže jet nic na portu pod 1024 takže jedou na portu 8000. Připojení je s dynamickou IP. DynDNS nebo No-IP jsou dobré ale klient pro Androida je na houby a nedokáže zaslat nově přidělenou IP. No-IP umí přesměrovat i port.
truefriend-cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 16. 5. 2013 18:56

Tak dej před server Mikrotika a nakonfiguruj překlad portu z 80 na 8000.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod truefriend-cz 16. 5. 2013 19:01

vladimir píše:Tak dej před server Mikrotika a nakonfiguruj překlad portu z 80 na 8000.


To by šlo ale jak mikrotiku řeknu tu dynamickou IP?
truefriend-cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 16. 5. 2013 19:16

Mikrotik ji službě changeip nebo jiné kompatibilní sdělí sám. Umí to kdejaký router, kvůli stabilitě serveru ale doporučuji něco bytelnějšího, třeba ten Mikrotik.

Já používám changeip s Mikrotikem (ovšem ne pro www-server, to je doufám jenom nějaké přechodové nouzové období? )
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod truefriend-cz 16. 5. 2013 19:18

vladimir píše:Tak dej před server Mikrotika a nakonfiguruj překlad portu z 80 na 8000.


wiki.mikrotik.com/wiki/Dynamic_DNS_Update_Script_for_No-IP_DNS
Jsem našel ale je mi to k ničemu. Přístup na Mikrotika fyzicky také nemám a na vzdálené testování nemám dostatečné podmínky plus když lehne tak se nedostanu.
truefriend-cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod truefriend-cz 16. 5. 2013 19:20

vladimir píše:Mikrotik ji službě changeip nebo jiné kompatibilní sdělí sám. Umí to kdejaký router, kvůli stabilitě serveru ale doporučuji něco bytelnějšího, třeba ten Mikrotik.

Já používám changeip s Mikrotikem (ovšem ne pro www-server, to je doufám jenom nějaké přechodové nouzové období? )


Období nevím jak dlouhé. Došlo k omezení jakéhokoliv fungování tak potřebuji urychleně informovat zákazníky.
truefriend-cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 16. 5. 2013 19:40

1. Tvůj server komunikovat s ddns neumí, jak píšeš.

2. aktivní prvek kompatibilní s ddns pořídit a nechat nakonfigurovat nechceš (aby ten Mikrotik nebyl stabilnější než ten server).

3. pevnou IP-adresu v místě umístění serveru si asi pořídit z nějakého důvodu nemůžeš, jinak nevznikl tento dotaz

Tedy vidím poslední možnost přesunout server někam do serverovny, kde mají pevnou IP-adresu a přesměrování tvé domény na tvůj počítač i se změnou portu ti na jejich síťových prvcích dokážou zajistit.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků