Veřejná IP adresa pod subdoménu

O doménách, registrátorech, technologii

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Selda_ruza 5. 10. 2013 13:37

Ahoj, potřeboval bych kdyby měl někdo chvilku a řekl mi, jak by to šlo udělal.
Mám doménu zaregistrovanou u wedosu. V DNS záznamech té domény jsem si udělal subdoménu, která směřuje na moji veřejnou IP adresu doma. Takže to vypadá takto: kamera.domena.cz. Je to v záznamech nastavené jako typ A. Teď je ale problém s tím, že tak kamera je na jiném portu než je 80 a když při nastavování chci zadat tu veřejnou IP dát za ni dvojtečku a port, tak to nejde. Došlo mi, že to bude tím, že je to nastavené jako typ A. Tak jsem chvíli hledal a našel jsem, že by to mělo být nastavené jako typ SRV. Ale ten se mi nedaří nastavil, tak aby to fungovalo.
Mohl by mi někdo poradit?

Děkuji za pomoc
Selda_ruza
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 10. 2013 14:24

Proc to resis tak slozite? proste zadej do prohlizece kamera.domena.cz:port a hotovo. Pokud nechces zadavat port do prohlizece tak to musis frknout za router a v nem to nastavit. tohle neni otazka DNS (ale je mozne ze neco neznam)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 5. 10. 2013 14:34

Přes IP-adresu:port ti to funguje?

No a pokud experimentuješ, musíš mít na paměti, že změny se projeví až po vypršení doby platnosti záznamu na DNS-serveru, tedy na dobu experimentování musíš nastavit krátkou platnost záznamu.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Selda_ruza 5. 10. 2013 14:52

vladimir píše:Přes IP-adresu:port ti to funguje?

No a pokud experimentuješ, musíš mít na paměti, že změny se projeví až po vypršení doby platnosti záznamu na DNS-serveru, tedy na dobu experimentování musíš nastavit krátkou platnost záznamu.


Přes IP-adresu:port to funguje.
Ale já jsem myslel, že by pod tím kamera.domena.cz byla schovaná celá ta IP adresa:port.
Tak teď teda nevím jestli to teda vůbec jde :)
Selda_ruza
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 5. 10. 2013 15:57

Jak píše Karlos, To nastav na routeru, obvykle to jde: při NAT překladu adres zároveň změní port z 80 na takový, který potřebuješ.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanamond 5. 10. 2013 16:27

No, to co je požadováno nelze.
Důvod je ten, že Vy chcete, aby v DNS ( které obsahují DNS normalizovaná jména ) byl skrytý http odkaz, tedy aby pod DNS jmenným záznamem ( kupříkladu A záznamem, jak je to správně ) kamera.domena.cz byl ukrytý kompletní link pro http protokol http://kamera.domena.cz:8080 což je technická zrůdnost, to nejde, a doufám, že nikdy nepůjde.
Tedy: na doméně nechte správně udělaný A záznam kamera.domena.cz který ukazuje na konkrétní IP adresu.
V Vašem prohlížeči si v oblíbených položkách uložte výše zmíněný http odkaz i s portem a bude to. Pokud to nechcete mít na PC, tak si udělejte ten odkaz na Vašem webu ( třeba v patičce, aby to nebylo nápadné a podobně. Zde je možností, jak to udělat neomezeně. Ale v DNS, tedy v jmenném systému chtít udělat odkaz na konkrétní protokol i s portem není ani funkční, ani dobrý nápad.
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Selda_ruza 5. 10. 2013 16:33

Dobře tedy. Děkuji vám za pomoc.
Selda_ruza
Junior

Odeslat příspěvekod Ondrej90 5. 10. 2013 18:18

Wedos dává k doménám zdarma nějaké to úložiště pro statické weby... Jestli si tedy chceš pamatovat jen adresu, nasměruj kamera.domena.cz na nějakej webhosting a tam udělej redirect na IP:port...

Nebo nastav na kameře místo stávajícího portu 80kovej, případně nastav na routeru aby 80kovej směřoval na kameru...

Ale jestli plánuješ doma nebo kam ta IP směřuje víc zařízení, ptostě si zapamatuj porty :-) jako to dělá každej,...
Ondrej90
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 10. 2013 18:28

nebo misto redirect dat treba iframe
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků