domena s odkazem na jiné stránky

O doménách, registrátorech, technologii

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod stubby 12. 1. 2016 21:57

Ahoj, jsem neznalý těchto věcí, manželka mě požádala, abych zjistil informace, zda:
jde pořídit nějaká doména (např. www kouknutelny (tečka) cz ) s tím, že po načtení tohoto linku bude stránka přesměrována na facek-bukem, kde má svoje stránky s určitým obsahem.
Pokud to jde, která společnost je nejvhodnější nebo jak to udělat, aby to bylo možné?

děkuji za odpovědi,

stubby

-- 12. 1. 2016 22:03 --

mohl by to splňovat wedos? s tím, že si pořídí doménu, a následně k tomu ten webhosting, co je nabízený? a tam by stačilo vytvořit jakoby střeva pro přesměrování?
stubby
Junior

Odeslat příspěvekod OgyDoggy 12. 1. 2016 22:41

Na toto stačí snad jakýkoliv hosting. Možná nejjednodušší je pak vytvořit soubor index.php a v něm:

Kód: Vybrat vše
<?php
header('Location: http://www.facebook.com/nejaka_adresa');
?>


A bude to fungovat. Jsou i jiné způsoby jak přesměrovat na jinou adresu. Ale toto stačí.
učím se co můžu, učím se celý život, snad mi to k něčemu bude
OgyDoggy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stubby 12. 1. 2016 22:55

takže--> zaplatíme doménu s určitou adresou. a do té domény můžu vložit ten index.php, který bude vypadat jak ten tvůj odkaz.
jestli je to takhle jednoduché, tak ti děkuju za radu.
stubby
Junior

Odeslat příspěvekod OgyDoggy 12. 1. 2016 23:15

Zaplatíš si doménu, třeba u endora.cz, při registraci domény si vybereš (u té endory, u jiných nevím, neboť registrátorů je hodně) hosting zdarma. Poté po zaplacení se přihlásíš ke svému účtu a tam ve správci souborů si buď vytvoříš, nebo zkopíruješ ze svého pc onen soubor index.php. Vypadá to takto:
scr.png
učím se co můžu, učím se celý život, snad mi to k něčemu bude
OgyDoggy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stubby 12. 1. 2016 23:23

díky moc za radu.
stubby
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků