email server, doručování, MX záznamy, záložní server

O doménách, registrátorech, technologii

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gomezka 2. 1. 2017 16:09

Zdravím,

na svém NAS (Xpenology) mám možnost si zřídít WEB a poštovní server. WEB již bez problémů provozuji delší dobu.

NAS je připojen k internetu pomocí bezdrátového internetu. Linka tedy není 100% spolehlivá.
Bude se jednat o emaily pro členy rodiny pod vlastní doménou a nebude potřeba ani 100% dostupnost.

Dotaz se se tedy týká poštovního serveru (jak funguje doručování) a případného záložního serveru.
MX záznam pro doménu, poštovní server a schránky jako takové umím nakonfigurovat a už mi už funguje.


Rád bych veděl a pochopil co se stane s emailem v případě nedostupnosti poštovního serveru.

1) Zkouší odesílací SMTP server případného odesílatale mail doručit znovu a případně jak dlouho se snaží to dělat než se vrátí email jako nedoručený?

2) Pokud čistě teoreticky použiji druhý server jako záložní v a MX záznamu dám nižsí prioritu. Jak docílím aby se zpráva po obnovení dostupnosti serveru s vyší prioritou dostala do jeho příslušné schránky?

Prosím neřeště jesli to má nebo nemá smysl takto email na takovémto zařízení vůbec provozovat.
Vím existují služby zdarma, i za rozmný poplatek.

Rád bych to spíš pochopil a případně si to vyzkoušel.


Předem děkuji za odpověd.

Gomez
gomezka
Junior

Odeslat příspěvekod jamicon 2. 1. 2017 16:24

1. Áno, SMTP server sa opakovane pokúša doručiť mail, čas a interval sú nastaviteľné parametre servera, býva to minimálne 24 hodín.
2. Záložný mail server odošle správy na základný potom hneď ako bude dostupný, ten správy spracuje bežným spôsobom, takže sa dostanú do správnej schránky.

Takto to mám urobené aj ja - doma je postfix+dovecot, na vps mám iba postfix, ktorý preposiela maily domov. Urobil som to podľa seriálu na http://abclinuxu.cz
jamicon
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků