Vlastní mailserver

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod soban 1. 3. 2017 11:10

Například proto že mail převezmou a nedoručí a komunikace stylem může za to uživatel, je to u vás a když jsem logama z mailserveru dokázal že to seznam převzal a nedoručil do schránky tak konec už neodpověděly......

A pochybuji že by se něco změnilo.

Ano když se stratí soukromé maily tak jde o nic, ale jak se začnou strácet důležité maily.......

Jako firma když nemá na vlastní mail tak má u mě mínus.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 2. 3. 2017 00:50

honza987 píše:
w4ll3r píše:Používat služby Seznamu je hodně špatný vtip.

Důvody? :)

STO LET za opicema. kdy ze to slavnostne uvedli IMAP? Vecne jsou na blacklistech, nekomunikuji navzajem s utlouk.com pomerne casto. Seznam ma par slusnych sluzeb (mapy a stream), ale pouzivat jejich mail to fakt ne, to si radsi prostrelit koleno. Zbytek co jsi napsal jsou jen takovy blaboly (je mi prd po tom co maji na serverech).
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod honza987 18. 3. 2017 10:34

Díky...
A s firemními maily máte dobrou zkušenost? Zvládají je firmy dobře spravovat (spam filtry), maily chodí?
Jakou máte zkušenost s centrum.cz. atlas.cz. volny.cz. tiscali.cz, inbox.lv ? :)


Jeden kamarád má vlastní server. A spam na serveru neřeší a řeší ho na lokálním pc přes Thunderbird. Možná to je také zajímavý způsob. Ale podle mě se pak zbytečně přenáší moc dat do klienta..
honza987
Junior

Odeslat příspěvekod soban 18. 3. 2017 12:07

Co znamená firemní mail? Jak se definuje?

Jinak vše free je na stejné úrovni co na tom nechápeš?

Pokud potřebuje aby to šlapalo a nerozumíte tomu tak si někde mail zaplaťte - pak je tam nějaká podpora s kterou se dá komunikovat jak něco nefunguje která vás nepošle do p****e.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Luca3255 23. 8. 2017 09:58

Na Windows je mozne pouzit EVO Mail Server (http://www.evomailserver.com/). Navod na to jak to nastavit najdes zde: https://pocitace-a-internet.blogspot.co ... ws_99.html
Luca3255
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 23. 8. 2017 11:07

Tak instalovat mail server na windows mi připadá jako blbost, ale kdo chce kam.......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suk 23. 8. 2017 11:30

honza987 píše:
w4ll3r píše:Používat služby Seznamu je hodně špatný vtip.

Důvody? :)
Já odtamtud utekl před asi mnoha rokama (víc, jak 10), když jsem zjistil, že mi maily nechodí, protože jsem překročil nějaké určité množství mailů, které uživatel mít mohl. Jelikož teď někdo chce napsat, že to by měl být přece muj problém, tak jen dodám, že mi (za několik měsíců, co jsem "nedostal" žádný mail) seznam nezobrazil jedinou chybu a stejně tak odesílatel nedostal žádnou zprávu o nedoručitelnosti. Prostě to mailserver přijal a zahodil. Vyzkoušeno.

Ač dneska to nejspíš bude lepší, u mě to třeba přesunulo mailové služby seznamu na blacklist. A používám to už jen jako svůj "fake/spam" mail

Jinak, provozovat mailserver bych osobně fakt nechtěl. Připadá mi, že je víc problémů, než výhod - ať už jde o spam, tak o všemožné white/black listy - už jsem zažil nemožnost odeslat někomu mail (respektive odeslat a zakrátko přijmout blacklisted-fuckoff odpověď), protože nějaký blacklist zabanoval celý /24 (nebo kolik) rozsah a za odblokování chtěl prachy.

O nutnosti neustále něco zabezpečovat ani nemluvím...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků