Vyuka okolo siti

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod meglun 25. 5. 2018 21:07

Ahoj. Predem se omlouvam, nemohl jsem se rozhodnout do jake sekce tuhle otazku polozit.
Chtel bych se naucit vse okolo siti. Napr pracovat s routery, sitovymi kartami, access pointy. Aby mi nebyly cizi pojmy jako DSN, adresa mac, DHCP, DNS, bluetooth, maska podsite, UPnP, NAT atd. Kde bych mel zacit, abych se nesetkaval s tim ze nejaky problem se vysvetluje pomoci jinych me neznamych zkratek viz vyse. Pokud by bylo vhodne se zacit nejdrive ucit na nejakem konkretnim systemu, tak pouzivam Ubuntu
meglun
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 25. 5. 2018 21:15

Já nevím, nebylo by fajn se pro začátek naučit významy těch zkratek a pojmů? :))

Jinak k věci, nějaké základy fungování sítě po internetech dohledáš v řádu vteřin, alespoň náznak sítě máš předpokládám doma, takže máš i kde zkoušet, pokud nemáš router od providera zamknutý... Základ je něco začít dělat, ne se naprosto nejednoznačně zeptat na fóru. Sem přijď v momentě, kdy budeš mít nějaký konkrétní problém, teď jsi tu vcelku zbytečně, pokud ti tedy někdo nedoporučí přímo nějaký kurz.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meglun 25. 5. 2018 21:30

Rozumim, tak zkusim experimenty s routerm od O2. max mi nepujde TV nebo internet.
meglun
Junior

Odeslat příspěvekod Kysa 28. 5. 2018 20:51

Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nargon 29. 5. 2018 05:51

Zkus začít u knihy: Velký průvodce protokoly TCP/IP a systémem DNS.
Jedná se o relativně starší kousek, ale to co tam najdeš je platné stále. Bohužel pokud vím tak už je již vyprodaná, tak můžeš zkusit nějaké knihovny. Případně vím že se povaluje na internetu v pdf formátu jako warez.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků