Přihlášení do administrace/chybová hláška - znáte ji?

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ZivotsRS 5. 1. 2019 03:52

Dobrý den a ahoj :-) ,
na vysvětlenou:
Dva roky jsem kvůli velmi komplikovanému zdravotnímu stavu nebyla u PC (dost dlouho i v bezvědomí na JIP), natož schopná starat se o web, který předtím tři krásné roky pomáhal lidem při zvládání života s roztroušenou sklerózou mozkomíšní.
Nyní se konečně, po probuzení z toho všeho, snažím pomalu vracet k mé dobročinné činnosti a dobrovolné práci. Potíž je, že během těch dvou let nebyl nikdo, kdo by se postaral o aktualizace. Navíc web nemá ani ochranu ve formě https, takže je ve výsledku pohlcen různými šmejdy a viry :hmm:
Aby toho nebylo málo, doména je u jedné společnosti (Wedos), ale webhosting zatím zůstal u společnosti původní (Gigaserver), protože jsem odpadla dřív, než jsem mohla stihnout vše převést. A já nyní nevím, s kterým z nich problém řešit.

V každém případě jsem teď dost zoufalá, protože se nyní ukázalo, že se nemohu přihlásit ani do administrace webu (chtěla jsem zvládnout alespoň aktualizace). Když zadám přihlášení, odpovědí mi je tato chybová hláška:

Kód: Vybrat vše
Parse error: syntax error, unexpected 'text' (T_STRING) in /www/zivot-s-rs.cz/zivot-s-rs.cz/wp-includes/class-oembed.php on line 421


Znáte ji někdo? Víte, co bych s ní mohla zvládnout udělat? :?:
Děkuji předem za každou dobrou radu.

Prozatím jsem hodila alespoň na sociální sítě (především FB) varování, aby lidé na web nechodili, že je to nebezpečné a já jim dám vědět, až zvládnu problém vyřešit. Otázkou je, zda to vůbec mám šanci zvládnout.

Pokud by se náhodou někomu chtělo mi pomoci, klidně i vzdáleně skrze sdílené obrazovky, byla bych neskonale vděčná. Jsem opravdu lama, umím jen trochu málo základů plus to, co kde najdu nebo mi právě zde někdo někdy poradil, jinak jsem na to naprosto sama a dost nešťastná z nynějšího stavu.
Vendulka
:oboze
Vendulka
Prosím, normálně mi tykejte :)
A druhé prosím - vemte na vědomí, že jsem nefalšovaný laik, takže si představte, že cokoliv vysvětlujete, vysvětlujete své babičce :D
ZivotsRS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 5. 1. 2019 09:49

Pokud u wedosu je DNS a vlastní WWW je u Gigaserver to ničemu nevadí.

Asi nespravuješ virtuální server ale používáš od Gigaserveru přednastavený www server takže tam se nějaké aktualizace dělají, takže na svém serveru budeš muset provést aktualizace svých věcí, asi bude na serveru novější PHP a podobně a starý systém co tam máš už s tím nechce spolupracovat.

Asi bych to řešil tím že přejdu k tomu wedosu kde bych vytvořil nový www a prostě data pouze migroval z toho starého.
Teď jde o to co vše budeš muset upravit aby to na novém systému fungovalo.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ZivotsRS 5. 1. 2019 14:51

Dneska jsem konečně dohnala technickou podporu webhostingu a od nich se dozvěděla, že je web silně zavirovaný – což jsem věděla i bez nich. Prý jej zprovozní, samozřejmě za poplatek, který se pohybuje v rozmezí 1.500-2.500,-Kč bez DPH, což je více než třetina mého invalidního důchodu a tudíž netuším, kde bych je měla vykouzlit.

Nejjednodušší cestou by samozřejmě bylo web “vymazat” a začít znova, jenže to nemohu udělat. Web stojí na příbězích lidí a od nich kopie nemám. Tedy pár jich mám, ale to je jen zlomek. Navíc články, které jsem jim psala já, také žádné kopie nemají a mnohé by bylo škoda ztratit – ne kvůli mému egu, ale kvůli obsahu samotnému.

Asi s tím ale nic jiného nenadělám, mojí jedinou šancí v tuhle chvíli je, že nezaplatím léky a tudíž jim budu moci zaplatit za vyčištění webu (a sama se dám na modlení, abych zase neskončila ve špitále na další dva roky - což snad jednoměsíční nebraní léků nezpůsobí).
Neznám jinou cestu :roll:
Vendulka
Prosím, normálně mi tykejte :)
A druhé prosím - vemte na vědomí, že jsem nefalšovaný laik, takže si představte, že cokoliv vysvětlujete, vysvětlujete své babičce :D
ZivotsRS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 5. 1. 2019 14:57

ZivotsRS píše:A já nyní nevím, s kterým z nich problém řešit.
Pokud se nemůžeš dostat do webové administrace Gigaserveru https://admin1.gigaserver.cz/ , řeš to s Gigaserverem.

Já si ale myslím, že máš na mysli administrativní přístup do nějakého redakčního systému a s tím ti nepomůže ani Gigaserver, ani Wedos. Co máš nahrané na jejich hostingu je jim úplně jedno a nenesou za to žádnou zodpovědnost. Dost možná aktualizovali PHP a zastaralý redakční systém na novém PHP už nefunguje, nebo web někdo napadl a přístup zablokoval.

Pokud chceš dokončit přechod na Wedos, někdo znalý by se měl přihlásit do webové administrace Gigaserveru, vyexportovat databáze, obrázky, templates, nahrát na Wedos aktuální verzi redakčního systému, naimportovat ty databáze a web rozchodit a pročistit databáze.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 5. 1. 2019 14:59

co je to za web? Třeba pomůže vytahat ty příběhy v čitelné podobě alespoň z http://www.archive.org
Tenhle web páchá "otisky" některých webových stránek, při troše štěstí by tam mohl být i ten Váš.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jAY 5. 1. 2019 15:32

Z prvního příspěvku usuzuji, že se jedná o zivot-s-rs.cz a ten je v archive. Poslední otisk z 8. srpna 2018 https://web.archive.org/web/20180808155306/http://zivot-s-rs.cz/. Takže to nejdůležitější by jít zálohovat mělo.
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 1. 2019 20:27

Buď výše zmíněný postup, nebo bych já osobně zkusil přes phpMyAdmin vyzálohovat celou SQL databázi; udělal bych si pak ideálně nějaký localhost server, kam bych nahodil původní redakční systém, obnovil staženou databázi, odstranil problémy případně i vyřešil aktualizace a pak to celé přenesl zpět na webhosting. Otázka ovšem je, zda-li takovýto postup je zvládnutelný - tj., zda-li tazatel disponuje dostatečnými znalostmi.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZivotsRS 6. 1. 2019 16:45

milsimr píše: ... Otázka ovšem je, zda-li takovýto postup je zvládnutelný - tj., zda-li tazatel disponuje dostatečnými znalostmi.

Správně řečeno a ne - tazatel takovými znalostmi nedisponuje, ale naštěstí se objevil někdo, kdo ano a kdo se rozhodl přijít na pomoc webu :-D

jAY píše:Z prvního příspěvku usuzuji, že se jedná o zivot-s-rs.cz a ten je v archive. Poslední otisk z 8. srpna 2018 https://web.archive.org/web/20180808155306/http://zivot-s-rs.cz/. Takže to nejdůležitější by jít zálohovat mělo.

Děkuji za typ ;-)

Nyní už ten, kdo se vyzná, což já nejsem, dokázal vytahat a zachránit cca 95% původního webu. Příspěvky/příběhy všech lidí se zachránily a to bylo tím nejdůležitějším.
Děkuji všem za rady,
Vendulka
Vendulka
Prosím, normálně mi tykejte :)
A druhé prosím - vemte na vědomí, že jsem nefalšovaný laik, takže si představte, že cokoliv vysvětlujete, vysvětlujete své babičce :D
ZivotsRS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků