Zkušenosti s českými hostéry

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bari007 29. 8. 2009 14:48

Název firmy: VSHosting
využití hostingu: Několik firemních webů + osobní stránky
délka zkušeností: 1,5 roku
hodnocení: Dobré. Ze začátku skvělé, prvních několik měsíců byla dostupnost všech webů 100%, technická podpora ochotná a dostupná 24hodin denně. Pak to jednu dobu chodilo špatně, weby měly hodně výpadků, dostupnost výrazně klesla (toto období trvalo cca 1-2 týdny), reakce podpory byly zdlouhavé, někdy žádné. Posledních několik měsíců je dostupnost výborná (99,95%), podpora reaguje během několika minut. Administrační rozhraní PLESK, výborné možnosti administrace, skutečně vše neomezené, jediným limitem je počet domén a diskový prostor. V rámci jednoho tarifu máme cca 1000 UIP/den na RS Joomla a traffic jde k 20GB/měsíc. A žádné problémy jsem s tím nezaznamenal (tarif Business za 119 Kč/měsíc s DPH).
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Whill 5. 12. 2009 14:41

Název firmy: FlyNetwork s.r.o. (Flyweb.cz)
Využití hostingu: Tématický převážně statický web (php), mnoho fotografií (300-400 lidí denně, 20-30 GB traffic/měs.)
Délka zkušeností: necelé 3 měsíce (od poloviny září 2009)
Hodnocení: Nemohu doporučit, už hledám náhradu

Jediné co hodnotím kladně, je zřízení služby okamžitě po objednávce. Rovněž rychlé servery (to ovšem pokud jedou). Dále už jen samé rozčarování.

Přes měsíc často pravidelná hláška na FTP "No space left on device" a nemožnost cokoli nahrát (po mnoho hodin), pokud jste se o to pokusili, smazali jste si původní data (přepisované soubory dostaly nulovou velikost). S tím souvisí pochopitelně naprostá nemožnost použití řešení, jež vyžadují zápis na server. V současnosti se věc jeví jako vyřešená, ovšem ať si každý posoudí, zda je adekvátní s tímto žít na placeném hostingu po takovou dobu i přes opakované upozorňování na problém a to nejen z mé strany.

Jak jsem již předeslal, servery běží svižně (zkušenost se serverem Agenau), ovšem za tu krátkou dobu jsem již zažil dva výpadky v délce trvání cca 10 hodin (možno dohledat u nezávislých měření) + několik kratších výpadků a také několik slabších dní, kdy se hostovaný web sotva vlekl. Pokud jste dobrodružné povahy a budete mít touhu absolvovat s Flywebem vlastní zkušenost, zvolte si při objednávce jiný server než Agenau. (Schválně se podívejte na http://mereni.kyblsoft.cz kde první stránka je hostovaná právě na Agenau, druhá na Taurusu a rozdíl v dostupnosti je zcela patrný. Mimochodem Flyweb má dle měření na Kyblsoftu tragickou pozici mezi ostatními hostingy - okolo 400. místa.)

Co je ovšem naprosto otřesné jsou databázové servery. Pokud budete provozovat cokoli přes databáze obrňte se trpělivostí, reakce serveru v délce 20 vteřin nejsou vyjímkou. Z podpory jsem časem vypáčil, že jim to prý někdo "ucpává" a servery údajně přetíženy nejsou. Údajně doufají, že problém bude vyřešen brzy ... údajně .. již skoro 3 měsíce a bůhví jak dlouho to tak vypadalo už předtím, než jsem na Flyweb přišel.

Z toho vyplývá, že technická podpora ujišťuje a slibuje - pokud tedy odpoví v rozumném čase a to pro mě třeba takové dva týdny rozhodně nejsou. Na webu se rovněž ohledně technické podpory vyskytují rozporuplné informace, kdy se na úvodní stránce dočtete, že "Technická podpora hostingu je stále k dispozici." a při bližším zkoumání se jinde dozvíte, že "Technická podpora je k dispozici každý pracovní den od 8:00 - 17:00 hodin." .... Co dodat.
Whill
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DevAstor 5. 12. 2009 19:17

S databázemi mám podobně špatnou zkušenost na:

• Název firmy: Web4ce.cz
• využití hostingu: web fanouškovské stránky jedné knižní a filmové ságy
• délka zkušeností: přes půl roku
• hodnocení: Tragicky vyřešený FUP. Když se sejde jen trochu víc požadavků už naskočí chyba 503 nebo se jen nenačtou některé prvky stránky... Reakční doba databáze ve večerní špičce bývá okolo 10 až 30s. Podpora je příjemně komunikativní, odpovídá docela brzo, maximálně do dne, bohužel se mi však zdá, že není moc zkušená a často se pouze vymlouvá, na rovinu řekne málo co.
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 5. 12. 2009 20:30

Bezpečnostní upozornění a aktualizace nejen osobních zkušeností

Před třemi měsíci obrovský obrat firmy Web4ce.cz. Nejen, že jim 14 dní před mým odchodem (který jsem původně neplánoval) téměř vůbec nefungovaly mail servery, ale oni mi nakonec idioti úplně nenávratně vymazali veškerou elektronickou poštu. A nejen mně, ale i některým firmám, kterým jsem u nich spravoval weby. Zničili naprosto vše co mohli a způsobili menší finanční škody (naštěstí). Ještě, že občas sám od sebe provádím zálohy. Než nám peníze konečně vrátili, dohadoval jsem se s jedním z majitelů, který se mi stále jen dokola omlouval, ale nebyl schopen dlouho nic řešit a sliby splnit. Abych útěk z Web4ce.cz urychlil, nabídl jsem jim dohodu o nezveřejňování celé záležitosti, kterou několikrát svým nezájmem a opakovanou nespolehlivostí porušili (na základě toho tedy zveřejňuji). Skutečně hrubé pochybení a tak příšerné jednání jsem ještě nikdy u žádného webhostingu nezažil. Pokud můžete, obrovským obloukem se těmto amatérům vyhněte. Jedna nejmenovaná firma dokonce zvažovala žalobu.

Webhosting WEB4CE:
• Název firmy (web): web4ce.cz
• využití hostingu: osobní a zájmový web, firemní weby, weby rodiny a přátel
• délka zkušeností: něco kolem 3/4 roku
• hodnocení: dostupnost webů a databází v pořádku, lenost mail serverů (timeouty), horší antispam (mnoho nevyžádané pošty), ztráta veškerých emailů, nezkušená a nespolehlivá technická podpora, neomluvitelné naprosté selhání

Webhosting GIGASERVER:
• Název firmy (web): GIGASERVER.CZ
• využití hostingu: osobní web, zájmový web, správa webů rodiny a známých
• délka zkušeností: téměř 4 roky
• hodnocení: dostupnost webů a databází v pořádku, slušné ceny nižších hostingových programů, občasné výpadky emailů, výmluvy a neochota podpory

Virtualhosting Angel-Hosting:
• Název firmy (web): Angel-Hosting.cz
• využití hostingu: osobní a zájmový web, firemní weby, weby rodiny a přátel, weby zákazníků
• délka zkušeností: něco přes 2 měsíce
• hodnocení: dostupnost webů a databází v pořádku, emaily svižné, průměrný antispam, dokonale přehledná administrace, rychlé reakce a řešení technické podpory

Za dva měsíce u Angel-Hosting.cz jsem prozatím více než spokojen a nemám prvně v životě co vytknout. Občas se sice najde nějaký ten menší problémek, ten je však většinou ještě ten den vyřešen. Ceny trošku vyšší, ale to bude nejspíše tím, že jsem byl zvyklý na standardní webhostingy, tedy mé zdání. Shrnu-li, jsem spokojen.

Vrátím-li se k web4ce.cz, v případě zájmu mohu kdykoliv doložit veškerou emailovou komunikaci jako důkaz katastrofického jednání a naprostého selhání, čímž dokáži, že se nejedná o pomluvu, ale osobní zkušenosti a fakta. Než si web4ce.cz vyberete, dokonale si to rozmyslete!
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 12. 2009 21:33

Raziel-CZ:
Můžeš prosím uvést, o jaký tarif se jedná angel-hosting? V jednu dobu jsem o této společnosti hodně uvažoval, měl jsem i testování, ale nakonec jsem se rozhodl jít opět s dalším tarifem k VSHostingu. Mě tedy šlo spíše o jejich virtuální server.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 6. 12. 2009 09:43

Bari007: Mám u Angel-Hosting.cz zkušenosti s Mini Webhosting i Maxi Webhosting. VSHosting jsem 10 dní zkoušel a musím říct, že jsem raději rychle odešel. Kromě mně nevyhovující administrace (PLESK se mi skutečně nelíbí) mi ani neodpovídali na emaily, takže jsem neměl ani o čem přemýšlet. Zato v Angel-Hostingu jsem nalezl to co jsem hledal. Zatím jsem spokojen, co se stane v budoucnu vědí jen Aláh, Bůh, Džin a další v této partě. Samozřejmě budu v případě změny referovat.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sattero 6. 12. 2009 11:58

• Název firmy: Station.cz
• využití hostingu: u nové domény bude komunitní webík, blog, fotoalbum (kombinace nejvíc PHP a MySQL), starší doména blog a nejstarší byl herní portál s WoW serverem
• délka zkušeností: 3 roky
• hodnocení: Výborný hosting za skvělou cenu. Donedávna byl menší problém s mod_rewrite off, protože přehození z jednoho serveru na druhý nadělalo akorát paseku, ale nakonec to vyřešili a při registraci si lze pěkně zvolit na jestli on/off. Dále pak support je ochotný a domluví se s ním člověk na všechno.

Před Station sem měl hosting na Pipni, Banán a kontinuálně na Savaně a spravoval sem několik dalších domén jak na Station.cz, tak i u Active24 atd. Nejlepší zkušenosti a dobrou poměr cena/výkon sem nalezl až u Stationu a teď mají dobrou akcičku na nákup hostingu... I tak bych ale řekl, že je Station spíš vhodný pro blogy, fóra a celkově menší weby. Administrace je logická, jednoduchá, takže no problem ani tam...
Sattero
Junior

Odeslat příspěvekod PetaH 14. 12. 2009 11:14

Dobrý den,
dneska další výpadek u web4ce. Už mě to přestalo bavit, takže jsem se rozhodl přejít někam jinam. Můžete mi doporučit něco na úrovni hostingu business, který jsme si do teď u Web4ce platili?

Naštěstí se nám nemůže stát, že naše pošta bude ztracena, stahuje se přímo přes pop3 na server, ale každá hodina, kdy nebude pošta funkční nás stojí hodně peněz.

Děkuji za každý návrh,
PH
Ať se daří a ať to vyjde.
PetaH
Junior

Odeslat příspěvekod KuciX 14. 12. 2009 11:36

angel hosting - http://www.angel-hosting.cz/srovnani-tarifu/
Maxi Webhosting
KuciX
Junior

Odeslat příspěvekod Kasper 14. 12. 2009 11:41

IGNUM nebo ceskeweby.cz
Dum spiro spero
S rozumem a odvahou
Audacem fortuna iuvat
Sciens vincit 
Semper Fi
Kasper
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 14. 12. 2009 13:05

V tuto chvíli mohu jednoznačně doporučit Angel-Hosting. Výpadek jsem za dva a půl měsíce zatím žýdný nepocítil. www.angel-hosting.cz
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KuciX 14. 12. 2009 13:17

Tak.. lehké výpadku .. v řádu minuty .. lze teď očekávat.. přechází z OpenVZ na Virtuozzo, ale problémy jsem nezaznamenal.. no tak mi web nejel minutku nebo dě.. a co? :D
KuciX
Junior

Odeslat příspěvekod Jiri Bednar 16. 7. 2010 13:54

• Název firmy:webhosting-c4
• využití hostingu: public stránka programu/projektu
• délka zkušeností: 2roky
• hodnocení: výborný web, vyborna podpora, cena/možnosti hostingu - užasný, každý rok 500MB zdarma +, konečně normalni rozdělení kapacaity serveru. Info zde: http://www.webhosting-c4.cz/programy/c4
Jiri Bednar
Junior

Odeslat příspěvekod rockair 11. 2. 2011 10:07

STATION WEBHOSTING ZKUŠENOSTI

Název firmy: station.cz
• využití hostingu: katalog webů
• délka zkušeností: cca 7měsíců
• hodnocení: NEJHORŠÍ webhostingová služba, kterou jsem kdy využíval, šílené odezvy webového serveru (až několik sekund) => nepoužitelné pro dynamicky generované stránky, databáze také šíleně pomalá, technická podpora nulová, většinou s vámi "vymetou".. po zrušení hostingu peníze nevrací, takže doporučuji ani hosting nezakládat!
rockair
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janpavlik1 8. 3. 2011 23:46

Station / cesky hosting
Podpis v rozporu s pravidly fora - odstraneno administratorem.
janpavlik1
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka