Hosting s nejlepším webmailem?

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod akira.uzai 24. 12. 2013 10:24

Bari007 píše:Když se podíváš, kolik set milionů uživatelů používá Outlook.com, na který takový email nepřijde (a bůh ví kolik dalších mailhostingů se chová stejně), tak mi to rozhodně nepřijde jako nezajímavá informace ;) Kromě toho je to prostě prasárna.



No ono je ještě otázkou, kolik z těch milionů ten hotmail/outlook opravdu používá (tj. odesílá z něho poštu a příjímá ji) a navíc u nás c ČR se počet uživatelů této služby bude hodně marginální.
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 12. 2013 10:26

Pokud svým zákazníkům doporučuješ následující postupy, tak je upřímně lituji a tvé služby bych, jak sám říkáš, nedoporučil ani nejlepšímu příteli své ženy. Tvůj postup je totiž zcela evidentně špatný a funguje na stejném principu, jako techniky robotů rozesílajících spam a posílající podvodné maily, které mají vypadat jako odeslané od někoho jiného. Takové emaily by vůbec neměly být doručeny do schránky příjemce.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod karlos00x 24. 12. 2013 10:28

Jak jiste vis, pri vyhodnocovani spamu je to jen marginalni hledisko. Jsou tam jine a podstatnejsi veci.

-- 24. 12. 2013 10:29 --

A "evidentne spatny" je ten postup maximalne z hlediska cloveka ktery nikdy nevystrci nos ze serverovny. Chtej po nekom aby obsluhoval 5 schranek v 5 prostredich, s 5 hesly apod. Nesmysl.
(navic nikdo z klientu neni tak daleko aby pouzival > 1 schranku, to se jedna ciste o me potreby)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 12. 2013 10:30

To ano. Bohužel... Protože kdyby tomu tak nebylo, tak v podstatě všechen spam, podvodné maily a další čuňárny zmizí.

Proto existují poštovní klienti, abys mohl obsluhovat všechny své schránky z jednoho prostředí.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod karlos00x 24. 12. 2013 10:35

Spam se vyhodnocuje uplne jinak nez podle nejaky "adresy".

Vsak gmail je muj postovni klient. Nejsem zpatecnik, potrebuju mit pristup ke vsem informacim kdekoliv a kdykoliv bez vazby na nejaky program.
Ty tluste klienty mi nikdy nemohou poskytnout takove pohodli (snad s vyjimkou outlook na exchange ale neni co bych hodlal platit a provozovat)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Honzas 24. 12. 2013 10:51

Nevím co tu řešíte. SPF, tedy seznam oprávněných SMTP serveru odesilatele si nastavuje odesilatel. Buď tedy SPF vůbec nenastaví, nebo uvede do seznamu vlastní seznam/síť.

Standartně se ověřuje adresa SMTP serveru. Jestli není na blacklistu a především, jestli vůbec existuje (příkazem helo). Od toho se pak odvíjí bodové hodnocení mailu. Až terpve při překročení nějaké bodové hranice, je mail označen za SPAM.
Honzas
Junior

Odeslat příspěvekod trencherman 7. 1. 2014 17:42

Diskuse o spamech je vcelku podnětná, děkuji za poučení. Nicméně.. nemá někdo tip na volbu dle zadání původní otázky? Byly řečeny různé možnosti, z nihž mi vychází klasický hosting (webhosting). Chci vlastní doménu, outlook, office365 atd jsou předražené. Klasický hosting na vlastní doméně i s neomezeným počtem mail adres (já potřebuji cca 4) se vejde do padesáti korun měsíčně. Jde už jen o to, který hosting má pvalitní webmail s dostatečným adresářem, kvalitní detailní administracvi atd...
trencherman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 7. 1. 2014 22:31

Za spolehlivost a bezpecnost se proste plati. Zvykni si na to. U Outlook/O365 si to budou cist chlapci z NSA, u nejlacinejsi garazovky treba i zbytek sveta. Slusnou praci umi Kerio, muzes se podivat i tam.

Nejbezpecnejsi vzdy bude vlastni reseni, ale take nejnarovnejsi a nejdrazsi co do porizovacich nakladu, byt s open-source. Squirrel/Roundcube s pluginem CardDav, Davical (CalDav+CardDav) ... je to uplne jedno, mnohem lepsi je resit klasicke klientu (desktop, laptop, smartphone). Udelej poptavku u uvidis.

Nejlevnejsi a navzdory vsem predsudkum a problemum, pradoxne casto nejbezpecnejsi, jsou nadsenecke projekty - pocatky zakladu udergroundu. Neni to pro kazdeho a je to velmi neefektivni, slozite, nepohodlne a pri vyssi kapacite znacne omezene. Presto, nejak se zacit musi.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 8. 1. 2014 09:07

Outlook ti přijde drahý? Vždyť je zcela zdarma... Zdarma ti přijde drahé?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod karlos00x 8. 1. 2014 10:45

v pripade utlouk.com ano - zadarmo drahe.
a je mi jasny, ze to hodis do offtopic, ale uzivatele je nutne dukladne varovat, ze to je naprosto nespolehliva sluzba (coz jsi sam mnohokrat potvrdil)

-- 8. 1. 2014 10:48 --

ale treba tazateli bude vyhovovat kdyz mu bude sluzba sama od sebe nedorucovat zpravy :D
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 8. 1. 2014 12:40

Nespolehlivý je článek mezi klávesnicí a židlí + jiní poskytovatelé. Microsoft nemůže za to, že se někteří poskytovatelé mailu (a jejich uživatelé) chovají jako prasata a kašlou na veškerá zabezpečení.

Nechceš svoji vysazenost proti všemu od Microsoft ventilovat na nějakém antiMicrosoftím fanatickém fóru typu http://forum.root.cz/? V poslední době sem chodíš jen prudit a ne radit a být to na mě, máš nastavené schvalování příspěvků.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod karlos00x 8. 1. 2014 13:41

Tohle neni pruzeni, tohle je jen dobra rada ostatnim. Aby vedeli, ze se tohle deje. Sam jsem z toho byl hodne vysokovany, ze si tohle nejaka sluzba dovoli bez jakyhokoliv varovani. (a evidentne to neni o prasatech jinde, jen o motivaci preklopit zakazniky na placenou sluzbu kdyz tam to nemazou)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod trencherman 8. 1. 2014 19:59

Omlouvám se za chybu, outlook.com je zdarma. Měl jsem na mysli google apps. S tím souvisí otázka, lze jej vůbec použít soukromě? Nalezl jsem jen info pro firmy a školy a i při registraci zkušebního účtu to vyžaduje firemní údaje. Teď si chvíli hraji s outlook.com a zatím jsem ani nenašel adresář kontaktů, je tam vůbec? Celkově ale outlook vypadá hrozně a o rychlosti ani nemluvím. Skoro pokaždé když překliknu z mailu do kalendáře či jiného okna tak dostanu hlášku že došlo k chbě a mail se opět načte až po několikáté aktualizaci stránky. Copak opravdu není žádný hosting s opravdu propracovaným webmailem, s adresářem, složkami a vizuálním prostředí na lepší úrovni než atrapa dosu? :-) Začínám si pohrávat s myšlenkou vlastního mail serveru, ale mít kvůli tomu doma neustále puštěný nějaký připojený počítač.. před časem jsem něco zaslechl, že mail server lze nastavit i v nějakém routeru či nas úložišti.. lze to? Router mám doma připojený pořád a příadně nějaký maličký NAS by asi taky nebyl zátěž.. no, pořád by asi nejlepší byl ten hosting. I když bezpečnost.. no, nad tím moc nebudu polemizovat. Před časem jsem používal wedos, který za nízkou cenu má komplexní služby, ale když si vzpomenu na to prostředí webmailu, tak se mi dělá špatně a chce se mi klečet i před obyčejným seznamem :-)
trencherman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 9. 1. 2014 19:50

Zahadou zustava, proc si myslis, ze je to zrovna problem Outlook.com. Sice nevim, co je na Wedos spatneho, kdyz ma dobre a prikladne sluzby (geograficky) nevyuzivam, ale pokud Ti jde o pekne obrazky, barvicky a "moderni" interface, tak tahas za spatny konec. Pokud si dobre pamatuji, tak se mluvi o IceWarp a Roundcube - s vlastnosti ovsem hosting nic neudela. Kazdy rozumny clovek pouziva mailoveho klienta a webmail jako nouzovku. Pitomost, jako webove sluzby nahrazujici mailove klienty nelze brat vazne. Zadny webmail nenahradi ani Thunderbird (zdarma) nebo The Bat! (Pro placeny), natoz pak tezky groupware kalibr jako Outlook nebo Novell-Wise Evolution, Lotus apod. Na androidu sice hledat poradny mail/groupware client byva trochu za trest, ale treba mas BlackBerry. Jako nouzovka opravdu staci i Roundcube.

Samozrejme, omezen budes jen vlastni fanatazii a znalosti celkove problematiky. Nenasilne sdeluji, ze se do blacklist probojujes velmi brzy.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 11. 1. 2014 11:38

Ano, všechny služby (GApps, O365 i Outlook.com) lze používat i soukromě.

Adresář kontaktů mají samozřejmě také všechny služby. V Outlook.com se konkrétně v levém horním rohu přepneš z Outlook na Lidé. Při psaní mailu máš samozřejmě všechny kontakty dostupné po kliknutí na Komu nebo klasicky přes našeptávač.

Z mailu do kalendáře se překlikávám jak chci, ale vždy je to rychlé a bez chybových zpráv/obrazovek. Problém tedy bude někde jinde.

Jak už jsem psal, webhosting je hosting pro web, jak už název napovídá. Mailhosting je u něj jen jako doplňková služba. Pokud chceš propracovaný mail, musíš se dívat po samostatných službách mailhostingu, což je například právě Office 365, Google Apps, Outlook.com apod. Existují i lokální firmy, ale ty buď jen přeprodávávají služby Microsoftu/Google nebo poskytují vlastní služby se znatelně horšími parametry nebo vyšší cenou.
Bari007
VIP uživatel

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků