Web tvoreny PHP a .NET casti - jak provozovat?

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Vebloud 28. 5. 2014 06:32

Pánové a není jedno, jakej kočkopes to je? Pokud někdo z vás viděl jakej kočkopes je celej ekosystém aplikací v nějáké větší korporaci s delším (v řádu desítek let) vývojem celého aplikačního portfolia, tak mu tohle připadá jako docela fajn řešení.

Jestliže je frontend .NET a backend PHP, tak to chce dva servery, aspoň virtuálně. Na PHP linux a na .NET windows. Na což by měl stačit v podstatě kterýkoliv poskytovatel coudových řešní, který nabízí obě platformy takže Amazon, Azure.

Škálovat se pak dá forntend a backend část zvlášť a specificky pro každou platformu. K tomu to bued předpokládám chtít i DB, která je u těhlech cloud poskytovatelů taky na jiném serveru z důvodu škálovatelnosti. Akorát je potřeba si dávat pozor na "blízkost" těch serverů, aby se vám nestávalo, že si to bude frontend s backendem posílat přes půl světa. Ale to už je o podmínkách konrkténího cloudu.

Docela dost výkonu dokáže u tohohle typu aplikací ušetřit memcache server, ke terému má přístup jak frontend, tak backend, případně javascript rovnou od klienta od klienta. Ale to záleží na typu dat, případně možnostech predikce uživatelských requestů.


OT: To co tu řeší je naprosto v pohodě a soudíte bez znalosti pozadí. Předpokládat, že jsou lidi úplně blbý a neví, proč zvolili takovou architekturu jakou zvolili je dost krátkozraký. A teď jenom krátký popis aplikace která mě už druhý rok živí a je to ukázkový kočkopes: Hlavní vstup a výstup, textové soubory. Klient hlavní výkoné části je psanej v jave a se serverem komunikuje přes rmi. Samotná customizace řešení je přes specifický jazyk toho serveru, případně přes python respektive jython. Audity se sypou ven v podobě texťáků a loadujou se do Oracle databáze a někde je tam na ně použitý Postgre. Frontend pro nastavení parametrů pravidel apod je psaný v PHP nad Oraclem s velkým množství PLSQL jako webovka a změny se do hlavní funkční části přenáší přes texťáky a různé SSH scripty. Hlavní část, kde uživatel opravdu něco dělá je napsaná v jave a běží nad oraclem a je to takovej zmetek, že se toho snažíme zbavit.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MatesX64 28. 5. 2014 07:57

Řekl bych že pro toto řešení stači jeden server s windows. IIS + Apache+PHP (na jiném portu...)

A předávání dat mezi aplikací? DB/XML/IDOC/ATP? je to úplně normální řešení.

P.S. Pro kritiky: proč by nemohli mít např. open source eshop a k němu v .NET napsanou aplikaci např. správu skladových zásob která např. komunikuje s čtečkami - kterými se přijímá zboží?

Think!
MatesX64
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků