webovky

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kamil147 26. 2. 2016 20:11

dobrý den :-[ , vytvořil jsem si jednoduché stránky v html a css , pak jsem si koupil doménu: .cz
kupil jsem jí u pipni.cz vyšla mě asi 180 kč , dal jsem si freehosting ,stáhl firezilu přez ní jsem se připojil byla tam složka: " / " v ní byla složka "www" neveděl jse porádně kam soubory nahrát (nevím to přesně do teď :D) momentálně mám soubory s míma stránkama ve složce " www"
když zadám svoje stránky do vyhledávače najde mi je to jako už by byly na internetu pod jmenem "mojedoména.cz " ale když to udelám u někoho na pc tak mi to hodí tu obrazovku "tato doméná je již zaregistrována pokud o ní máte zajem pošlete nabídku , kč a bla bla bla ... jsem uplný amatér asi asni nemusím psát že jsou to moje první stránky .předem Děkuji všem za rady


jo a mohl by my někdo vysvětlit k čemu je php a MySQL :)
kamil147
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 26. 2. 2016 20:27

A proč se ptáš zde?

Na pipni není nápověda? https://web.pipni.cz/napoveda.php

Kód: Vybrat vše
Kam nahrávat správně stránky?
Veškerá data nahrávejte do adresáře /www, aby Vám stránky chodily na http://www.domena.tld nebo http://domena.tld.
Každý adresář vytvořený v / bude brán jako subdoména.


Kód: Vybrat vše
V jakém pořadí jsou indexové soubory?
V tomto pořadí: index.phtml index.php index.php3 index.php4 index.jhtml index.jsp index.asp default.asp index.html index.htm default.html default.htm default.php index.wml index.xhtml index.shtml . Povolení listování (indexování) lze změnit v administraci adresářů.


Takže máš tam nějaký indexový soubor (ten se načítá pokud v odkazu nezadáš jiný soubor).
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 26. 2. 2016 20:39

pipni = chcipni. vybral sis "prvni ligu" mezi hostingama. wedos, pichni-chcipni a par dalsich to je proste brak.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 26. 2. 2016 21:24

Víš co trhni si já mám u wedosu VPS a bez problémů.

Né každý potřebuje hosting za miliony.....

Je jasně že to co je zadarmo nebude mít žádné garance, ale na první pokusy to stačí.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 26. 2. 2016 23:26

Takhle... prumerna mesicni dostupnost u wedosu 99,7% dle uptimerobot.com je podle me dost slabota. Na nejaky staticky html asi pouzitelny, ale jinak je to liny a pomaly jak prase, support na urovni bananu.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 27. 2. 2016 04:04

Nějak tě nechápu 99,7% je málo??? Mě to stačí.

Support k čemu to je? Já jsem měl jak u active24 tak teď wedosu a nikdy jsem support k ničemu nepotřeboval.

Samozřejmě jak rychlý je jejich hosting www stránek nevím neboť to nepoužívám, mám u nich pouze VPS.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 27. 2. 2016 09:05

Samozrejme, ze 99,7% je v tomto oboru zalostne malo. To je vice nez 1 den vypadku za rok. Pro blogisek asi dobry, na seriozni pouziti naprosto mimo realitu.

Hosting nebo VPS je uplne stejne pomale. Aby to bylo levne tak to musi byt pochopitelne za hranicema moznosti zeleza.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jackbrno 27. 2. 2016 09:58

kamil147 píše:dobrý den :-[ , vytvořil jsem si jednoduché stránky v html a css , pak jsem si koupil doménu: .cz
kupil jsem jí u pipni.cz vyšla mě asi 180 kč , dal jsem si freehosting ,stáhl firezilu přez ní jsem se připojil byla tam složka: " / " v ní byla složka "www" neveděl jse porádně kam soubory nahrát (nevím to přesně do teď :D) momentálně mám soubory s míma stránkama ve složce " www"
když zadám svoje stránky do vyhledávače najde mi je to jako už by byly na internetu pod jmenem "mojedoména.cz " ale když to udelám u někoho na pc tak mi to hodí tu obrazovku "tato doméná je již zaregistrována pokud o ní máte zajem pošlete nabídku , kč a bla bla bla ... jsem uplný amatér asi asni nemusím psát že jsou to moje první stránky .předem Děkuji všem za rady


jo a mohl by my někdo vysvětlit k čemu je php a MySQL :)


Hele, to tě tady fakt nikdo nenaučí. Pokud ses rozhodl pustit do tvorby webu, tak budeš muset taky umět sám hledat informace, jinak na to rovnou zapomeň, protože za ručičku tě nikdo nepovede :-) Dobrý zdroj pro začátek je http://www.jakpsatweb.cz/ + jejich diskuzní fórum. Tam najdeš odpovědi na své otázky.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod kamil147 27. 2. 2016 12:01

dekuji všem za odpovědi hlavně tedy sobanovi ... stránky už běží sice přesně nevím co bylo špatně ale to není důležíty hlavě že to jde podle mě byla chyba někde u toho www .
jinak pro karlos00x já sem se neptal jestli jsem si vybral dobrý webhosting , protože je mi jasný že freehosting tu nikdo neuznává ,ale na moje první stránky si myslím že to bude stačit na to abych okoukl co a jak .
a pro jackbrno jo tak je mi jasný že mě tady nikdo nepovede za ručičku ale prostě už jsem nevěděl co stím , a jo a k tomu že si budu muset informace hledat sám ... co k tomu říct snad jen to že informace jsem potřeboval hned když jsem začal programovat takže sem si je musel hledat ,jenže třeba k programování je informací a videonávodů hromada a když přejdu na to dál třeba na to jak nahrát stánky na web tak už to naní žádná sláva :D
kamil147
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod remet 27. 2. 2016 12:15

soban: 99.7% je kurna malo. V prekladu pro bezne smrtelniky (BFU) to je pres 2 HODINY vypadku mesicne! To fakt staci maximalne na stranky nejakeho Pepy ve stylu "Ahoj, ja existuju".

Za me je snesitelne tak 99.99% (tj. maximalne 5 minut vypadku za mesic). Samosebou nejde o SLA, za coz se vyrazne plati, ale vetsina civilizovanych serveru realne takovou dostupnost ma i bez garance a tedy za beznou cenu.
Linux? Nein, danke.
remet
Junior

Odeslat příspěvekod soban 27. 2. 2016 16:34

Panebože 2h za měsíc se neposeru.

Jsem si zblbnul nastavení SMTP tak mi to den nepřijímalo mail (než jsem to v logu zjistil) a stalo se něco......

To mi připomíná ty uživatele bank co si stěžují že IB nefunguje od 1:00 do 4:00 protože provádí nějakou údržbu, panebože to je takovej problém to zadat dřív a nebo později......

Mě teď nedávno vypadl internet doma no a co hodinka pryč a pořád nic no tak jsem se na to vykašlal ráno už to všechno zase naběhlo OK.

Ano dokážu pochopit že když něco vypadne přes pracovní dobu a já to potřebuji....ale nic není na 100%
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 27. 2. 2016 16:47

Tak ja nevim - ty musis byt bud student nebo snad statni urednik... Clovek zijici v normalnim prostredi trzniho hospodarstvi by takovy zblecht nemohl v zivote vypustit do klavesnice.

Kdyz si neco podelas sam je to tvuj problem, kdyz nekdo neni schopen z duvodu cenove valky dodavat kvalitni sluzby a nijakym zpusobem za to neruci a nepokryje ztratu svych zakazniku protoze je lempl tak je to neco jineho.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod remet 28. 2. 2016 09:56

soban: No tak to jsi prave takovy ten Pepa (to neni nic urazliveho - to je jen clovek co ma web na takove to svoje domaci zvykani a vlastne ho muze mit i rovnou na svem ADSL a nic se nezmeni). Kdyz takove stranky nejdou 14 dni z mesice, tak neni zadna skoda, ale v takovem pripade je zbytecne aby ses vyjadroval o necem jako je spolehlivost a dostupnost webu/webhostingu.

Pro priklad, me nedostupnost mych serveru skoji bratru nekolik desitek tisic kazdou hodinu a nejde o penize vycucane z prstu, ale proste o penize, ktere lidi nemohli utratit nemluve o tom, ze zakaznik, ktery uvidi nefunkcni web, se uz nevrati. Samosebou ja nemam zadny web na nejakem webhostingu ani na free webhostingu, protoze ti z principu nic negarantuji a vetsinou nejsou schopni zajistit rozumnou dostupnost a bezpecnosti nemluve.
Linux? Nein, danke.
remet
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 28. 2. 2016 11:41

Pro lidi, kteří na svém webu nemají postavený business / neřeší občasnej výpadek, může bejt úplně jedno, že jim web 1 den v roce / 2h měsíčně nešlape. Já na wedosu mám mj. web také, ale když mi komunitní fórum čas od času padne, tak mě to opravdu nesere ... Naopak jsem rád, že nemusím řešit takový kokotiny, jako místo na hostingu - v tomto směru je wedos fajn.

Lidi, kteří to berou vážně, si svůj web udělaj minimálně na úplně jinak placených službách, či ideálně na svých vlastních serverech, kde v případě jakéhokoliv problému naběhne ajťák a začne to řešit.

Tím bych tuto zvrhávající se diskuzi uzavřel.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 28. 2. 2016 14:14

Však jsem říkal že to mám pro domácí použití tak stejně se to dá předpokládat u tázajícího který evidentně o tom ví málo a zatracovat nějaký hosting jenom proto že nemá 200% dostupnost je blbost.

Ano ten co to má pro podnikání a potřebuje to mít přístupné na 100% si určitě bude vybírat jinak hosting a určitě to bude mít zrcadleno na více serverech v jiných koutech a samozřejmě taky za jiné ceny.....

A pro domácí použití jak je spolehlivost 99% tak je to dostatečné. A jinak ADSL mi nevyhovuje protože má malý upload.

Prostě nejvíc mě naštvalo že začátečník to má vlastně na první pokusy a hned se vystartuje že je to špatná volba a že jak to nemá 100% dostupnost ......

Jinak tak mu poraď kde za 0,-kč dostane lepší na ty první pokusy.

To máš jako s autem já nemám moc peněz tak jsem si koupil hyundai i20 a mě stačí na to popojíždění a někomu to nestačí a musí si koupit nějaké drahé žihadlo.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků