Přístup z internetu k vlastnímu cloudu přes dns záznam

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod examinor 23. 6. 2016 09:26

Ahoj,

Mám udělaný ve své síti vlastní cloud, porty jsou na routeru forwardnuté a mám i statickou ip adresu (překládanou)

Vnitřní sít je doménová, má i dns server a cloud má v dns záznam.
(dns jsem forwardnul, také tuším že TCP/UDP 53..)
při přístupu z internetu cloud vidím a funguje. nicméně jen při přístupu přes ip adresu. chci to nastavit tak, aby ch i z internetu mohl přistupovat přes dns záznam. jak to udělám? stačí na to můj dns server ve vnitřní síti?

cloud je ve vnitní sítí vidět např.. cloud.doména.com
může být takto vidět i z internetu? mám to někde zaregistrovat?
Jde o to, že přidělená veřejná statická ip adresa je překládaná, zevnitř jí nevidím, takže cloudové služby musí být přes dns, jinak klienti museli mít 2 účty s ip adresami cloudu vnitřní sítě a z internetu..

díky předem za porady, nejsem síťař..:-)
examinor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 23. 6. 2016 11:06

Aby ti libovolný veřejný DNS server přeložil doménové jméno na IP-adresu, musíš mít doména.com zaregistrovanou (zaplacenou) u příslušného doménového registrátora a pak platit pravidelné roční poplatky. Můžeš použít třeba služeb forpsi.com nebo domeny.cz, ale takových prodejců je mnoho.

(Je volná, nebo už ji někdo používá, resp. nekoupil ji nějaký překupník? Na vnitřní síti můžeš používat, co chceš, ale v internetu, kdo dřív přijde, ten ji má.)

Nebylo by jednodušší / bezpečnější použít VPN? Počítač by se z internetu přihlásil přes VPN a pak by se tvářil, jako by byl uvnitř sítě.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod examinor 23. 6. 2016 21:46

Pro cloud je VPN nešikovně, pokud chci na něj přistupovat odkudkoliv z jakéhokoliv zařízení včetně android klientů. VPN tam bude taky, ale to už pro jiné účely... :-) Už jsem si zřídil doménu u registrátora a záznam je uložen a frčí.. Diki
examinor
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků