Dotaz začátečníka-dostání dvou Windows PC na stejnou subnet

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nfp1 15. 1. 2017 12:18

Napiš večer přesné schéma zapojení, takhle vaříme z vody.
nfp1
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 15. 1. 2017 12:57

Já to pochopil tak, že k zařízení poskytovatele (ať už je to cokoli) má připojen PC a router, přičemž obě zařízení dostanou z DHCP přidělenu veřejnou IP (v oblasti Klatov to bude pravděpodobně z rozsahu 188.175.64.0 - 188.175.95.255).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 15. 1. 2017 14:36

Ano,rektor to pochopil dobře. PC je napojený přímo na ten převodník. Říkali jste že Riomedia dává jenom 2x IPv4? To asi vysvětluje proč když jsem se pokoušel připojit ten notebook na to tak se k internetu nepřipojil.
No teď jsem u prarodičů,notebook i PC jsou napojený na stejný switch,tentokrát pomocí cat5e a stejně nic. Asi nevím jakou správnou lokální IP zvolit.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod soban 16. 1. 2017 01:18

Žádnou prostě bez routeru to nejde!!!!!!

Riomedia dává dvě veřejné IPv4 takže k tomu jejich gateway můžeš připojit pouze dvě zařízení a s tím nehneš. (switch nepomůže pouze první dvě zařízení dostanou IP ostatní nedostanou IP)

Takže zapojení pak musí být gateway riomedia (lan konektor) -> (wan konektor) router (lan konektor/ wi-fi) -> všechny PC v domácnosti...
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 16. 1. 2017 09:09

Takže TLDR, všechno mám zapojit do routeru?
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 16. 1. 2017 09:23

Jo. Vse do lan jen pripojeni do WAN.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 16. 1. 2017 09:49

Od té gateway (riomedia) kabel do WAN routeru a všechny zařízení do LAN konektorů toho tvého routeru, pokud nestačí přikoupit 1G switch který zapojíš jedním kabelem do LAN routeru a budeš mít dalších X lan konektorů.....

V gateway (riomedia) nechat pouze jejich setoboxy pro IPTV.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 16. 1. 2017 18:08

Zkusím přepojit ale nejdřív to bude o víkendu. Táta nechce vrtat do skříně tak si zkusíme půjčit ty nůžky. Díky všem za pomoc.
Btw,tohle asi vysvětluje i nefunkčnost Steam In-Home Streaming,co?
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 22. 1. 2017 19:09

Asi tady někdo nemá Riomedii a neví jak se dostat do jejich routeru,co? Ani nevím o jaký se jedná,na předku je akorát Allied Telesis.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod soban 22. 1. 2017 21:25

Co nechápeš na tom že k jejich zařízení můžeš připojit 2 x PC a pokud chceš víc (vlastní síť) tak si musíš pořídit vlastní router?

Pokud nevěříš mě kontaktuj riomedia.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 22. 1. 2017 21:53

Což ale mám. Momentálně to tak mám a funguje to v pořádku. Jde mi o to jak se dostat s tím ven. Když si nahostuju server u sebe aby se mohl připojit někdo z venčí. Nechci dávat 3 stovky měsíčně za hosting.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod soban 22. 1. 2017 22:52

A kde je problém?

Riomedia poskytuje veřejnou IPv4 sice dynamickou ale to jde řešit službou DDNS, takže pouze v routeru nastavit přesměrování portů na PC na kterém ti běží server na který se chceš z venku připojit.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků