Vlastní mailserver

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod janslesinger 16. 2. 2017 18:39

Ahoj,

potřeboval bych poradit s vyřešením následující situace:

mám cca 10 domén, na každé 1-20 emailových schránek. Donedávna vše fungovalo tak, že jsem měl vše u jedné firmy (tzn. doména, k ní webhosting + emaily).

Jelikož jsem za to platil poměrně dost peněz, pronajmul jsem si virtuální server, který běží na Windows Server. Zde jsem vytvořil hosting pro moje domény, překopíroval obsah a doménu nasměroval sem. Webhostingy jsem všude snížil na minimum a beží na nich už jen e-maily.

Bohužel jsem nenašel poskytovatele, který by za rozumnou cenu k doméně poskytl i mail server bez hostingu.

Chtěl jsem se tedy zeptat, zda by nějaký mailserver nešel nainstalovat přímo na můj VPS a používat e-maily jen tam. Tím pádem bych platil jen za domény + provoz VPS a zbytek bych si obstaral sám.

Díky moc za rady.
janslesinger
Junior

Odeslat příspěvekod -------------------- 16. 2. 2017 18:59

Mne vyhovuje Zimbra + Rainloop UI. Ale chce to linux VPS.
--------------------
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feartohell 16. 2. 2017 19:27

Sprovozni si linuxovou VPS, Windows Server je k nicemu
feartohell
Junior

Odeslat příspěvekod marts 16. 2. 2017 20:45

na windows používám https://www.hmailserver.com/
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza987 16. 2. 2017 20:55

A co seznam? do 10 mailů na jedné doméně by to bylo zadáčo: https://napoveda.seznam.cz/cz/email/reg ... ny-k-uctu/

Co se týče víc domén tak možná zprovoznit tutonata nebo protonmail či si u nich zaplatit za možnost mít domény? :)

Jinak je toho asi víc těch mailů na vlastním serverů, ale asi to bude náročné nastavit a spravovat.. Myslím že se vyplatí použít existující řešení..
Ale budu rád, když mi to vyvrátíte :)
honza987
Junior

Odeslat příspěvekod zrom 16. 2. 2017 22:29

kolik si platil za ty hostingy a kolik platíš teď za ten VPS ?
zrom
Junior

Odeslat příspěvekod cojavim 16. 2. 2017 22:37

Skoro bych se vsadil, že by vše potřebné zvládlo jedno linuxové vps za 30kč měsíčně...
cojavim
Junior

Odeslat příspěvekod w4ll3r 16. 2. 2017 23:42

Používat služby Seznamu je hodně špatný vtip.
w4ll3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zrom 17. 2. 2017 08:58

cojavim píše:Skoro bych se vsadil, že by vše potřebné zvládlo jedno linuxové vps za 30kč měsíčně...

tak jeden vps pár mailů určitě zvládne, ale kde se dá sehnat za 30,- měsíčně s IPv4 adresou ?
zrom
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 17. 2. 2017 09:07

Provozovat vlastni mailserver je presne to co fakt nechces.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krakenax 17. 2. 2017 09:25

krakenax
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 17. 2. 2017 10:13

ja provozoval ten hmailserver, ale nekde pred 10 lety to spamy jeste nebyly tak rozsirene v take mire jako dnes. Dnes urcite postfix,a le je treba pamatovat i na zalozni server zalohy, konektivitu 99.99% dostupnost. jelikoz nahoda je blbec a ten nejdulezitejsi mail se posle presne v okamziku, kdy se neco po....
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 17. 2. 2017 10:34

tak vyvoj hmailserveru se nezastavil a základní podpora antispamu v něm je, plus se samozřejmě dá navázat na spamassassin.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 17. 2. 2017 11:09

jj i pred 10 lety jsem nastavoval blacklist whitelist a i gray list. nejaka seda listina, ktera automaticky zablokovala mail, ale kdyz stejny pozadavek prisel za 1/2h ze stejne adresy stejneho IP, tak propustila. Vetsinou roboti uz napodruhe neodesilali. Jojo nostalgie. ted uz jen postfix
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza987 28. 2. 2017 17:42

w4ll3r píše:Používat služby Seznamu je hodně špatný vtip.

Důvody? :) Znám hodně lidí co ho používají. Já dokonce používám centrum od bakaly.
Myslím si že seznam používá hodně cz uživatělů, tudíš maily často putují jen v rámci serveru a u příloh je deduplikace. Seznam používá svoodný sofrware na serverech, debian atd. Nějaké také peníze mají. Spolehlivost vím že měli průser někdy v minulosti. Ale to mívá i google. Řešením je používat imap/pop3 klient který stahuje všechny zprávy a nebo přes pop3 na jiný mail. S vlastní doménou pak není vendor lock.
Antispam nemají podle mě tak hrozný (a je možní dát seznam povolených a zakázaných adres) a služby oproti nějakému hostovanému řešní s hordcube nebo něčím bych řekl možná lepší. Jasně ideál by bylo když by integrovali XMPP jak zvažovali dřív, přidali kalendář atp.
Tutoanata píšou, že chtějí přidat kalendář.. :)
honza987
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků