Sledování URL z FTP

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lomotron 11. 9. 2018 12:58

Ahoj ve spolek,

mám své VPS napojené na doménu a provozuji na něm především FTP služby.

Mám na něm uložený obrázek pes.jpg. URL adresa vypadá jako www.mojesmyšlenéVPS.cz/adresář/pes.jpg.

Link je využit mnoha uživateli, kteří si ho přes iframe nebo div vkládají na další weby.

Já bych potřeboval zjistit, odkud je link využívaný nebo zdali je vůbec využívaný. Jsou tyto informace k dohledání v nějakých standardních nástrojích běžných u VPS?

Jakékoliv info nebo nasměrování je pro mě velmi cenné!
Lomotron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 11. 9. 2018 17:40

Záleží co za serer tam máš, každý rozumný ftp/www server má nějaký log do kterého zapisuje - co vše tam zapisuje jde většinou nastavit.

Takže si přečti dokumentaci svého ftp serveru.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suk 12. 9. 2018 15:36

Jestli k tomu pristupuji ostatni pres FTP, maximalne muzes z logu zjistit, zdali k tomu nekdo pristupuje a odkud (mysleno koncova stanice).

Pokud pristupuji pres HTTP, potom prohlizec v urcitych pripadech posila tzv "referrer" link, tedy odkud ten nekdo prisel. Existuji nastroje, co umi tyto informace vizualizovat (goaccess, awstats a dalsi) z accesslogu, pripadne je moznost si acceslogy prolezt rucne sam.

Dalsi moznosti je delat si statistiku sam. Misto adresar/pes.jpg nechat vykonat skript, ktery bude jednotlive pristupy nekam logovat, pripadne i delat nejake rozhodovani, zdali vubec obrazek vrati a na konci odpovedet spravnym mimetypem a datama toho ktereho obrazku. Nicmene vzhledem k urovni dotazu tohle nebude ta cesta :)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků