Rackovou skříň na půdu?

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod devils46 13. 9. 2018 09:52

Ahojte,

Mám doma velkou rackovou skříň Šířka [mm]: 310 Výška [mm]: 470 Hloubka [mm]: 260
Rozvody internetu z každé místnosti mám tažené nahoru na půdní prostor.
Anténu mám na střeše a router na půdě (zatím léto zvládl)

Můj dotaz zní:
Je možné mít na nezateplené půdě v rackové skříni (switch i synology?) Jedná se spíš o to že v létě je tam 40+ a v zimně tam bude kolem 1-2 C Spíš mám strach aby se to přehřátím v létě nevznítilo a já nevyhořel.

Po případně jaký mám koupit switch jestli venkovní s větráčky? nebo nějaký odolný. ( pokud máte nějaký vyzkoušený pošli odkaz) :hm

Budu rád když někdo pomůže :)
Díky a ahoj ;)
devils46
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexter23 13. 9. 2018 11:00

Tak řešení je Rack v krytí IP, k tomu ventilátory na chlazení ale i dotápění. A je dost možné, že by ti tam mohla i kondenzovat vlhkost, tak na to taky myslet.
https://eshop.opticord.cz/19-ocrack-ven ... d1728.html cena cca 2500,-
Lexter23
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 13. 9. 2018 11:06

Synology... v létě se ti usmaží disky...
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eLzyx 15. 9. 2018 11:23

takto to provozuji 10 let a dřív jsem měnil disky kvůli kapacitě, než že by chcíply. Nejstarší disk, co tam mám, má namotáno víc jak 6 let v kuse.
V létě měly disky teplotu kolem 45-50°C, v zimě mívají kolem 12°C
Voda v tom nekondenzuje, nejsou tam skokové změny.
Jinak v tom svém celém "vehementu" mám jen jeden 12cm ventilátor/1200ot.. Chladí jak CPU, tak zdroj a jen tak lehounce ovívá i disky.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 15. 9. 2018 19:56

Jestli 40+ znamená třeba 55 teplotu na půdě, pak bude potřeba tam vést nějakou rourou chladnější vzduch z bytu a přímo do racku ho hnát ventilací 24/7.
meda2016
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků