Jaký zvolit e-shop pro foto prodejnu

Diskuze na téma implementace, provozování, správy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tessicz 23. 5. 2013 17:32

Zdravím Vás lidičky,

mám na vás prosbu chci vytvořit e-shop pro prodejnu s fotoaparáty a příslušenstvím k nim. Sháním teď nějaký opensource e-shop. Při hledání jsme narazil na Prestashop a vypadá vcelku hezky, má spoustu modulů a je kompletně v CZ, ale moduly pro online platby a exprot pro účetní sw - Pohoda vyjdou dohromady na 7500 Kč v té levnější variantě. Pak sem narazil na http://www.webareal.cz/ kde je vše již hotové. Žádné dokupování modulů a jen měsíční poplatek 178Kč+DPH. Mám zkušenosti s virtuemart pro joomlu a to jsem hned zavrhl. E-shop pro mne bude zatím jen doplněk pro začínající kamennou prodejnu a tak bych chtěl aby mne vyšel na co nejméně.

U e-shopu bych chtěl: kvalitní třídění a přehlednost, online platby (3D secure), export pro účetní SW Pohoda, komentáře pod zbožím, doporučené související zboží k jednotlivým produktům, možnost udělat si vzhled dle svých potřeb, ne moc složitou administraci - aby mohl e-shop plnit i ne moc zručný člověk.

Máte někdo zkušenosti s těmito e-shopy? jaký by jste mi doporučily? Nebo by jste doporučily jiný?

Děkuji všem moc za rady a nasměrování
tessicz
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 5. 2013 18:07

jestli je 7500,- pri tech pozadavcich moc tak by me zajimalo na kolik si vazis vlastniho casu protoze s opensource to mozna sezenes zadaco ale stravis rok ucenim se :)
doporucil bych do zacatku rnejaky pronajem i za cenu nesvobody.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Polu 31. 3. 2014 11:56

Prestu používám několik let a rozhodně si nemůžu stěžovat. Nicméně je to stále free řešení a pokud neumíte programovat, nebudete mít takovou volnost, jako u e-shopů na míru nebo i k pronájmu, které se upravují pro každého zákazníka zvlášť. Vaše požadavky jako online platby, export do účetnictví,...to je třeba koupit, popřípadě si modul naprogramovat sám. Úprava vzhledu je také omezená.
Nicméně i přes tyto "omezenosti" je Presta podle mě kvalitní free řešení. U profesionálních e-shopů máte většinu těchto základních moduků v ceně pronájmu, včetně potřebných úprav. Doporučila bych český Oxyshop, se kterým mám sice omezené zkušenosti, ale kvalitativně je na tom dle mého názoru dobře. Nicméně je třeba počítat s tím, že je to placené řešení.
Polu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 31. 3. 2014 14:53

Polu: naopak! Presta a obecne opensource tu svobodu prinasi! Netreba platit sejdirum s vendor lock-in aplikaci. Staci si najit sikovnyho freelancera na ty upravy.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vebloud 31. 3. 2014 15:31

Pokud provozuješ prodejnu a nemůžeš se rozjetí eshopu věnovat naplno a nejsi zkušený webař, tak bez pomoci zvenčí to budeš rozjíždeět a upravovat vzhled velmi složitě, pomalu a tím pádem draze.

7500Kč za licence k těmto věcem je velice levná záležitost. U pronájmu bych se zajímal o to, kolik stojí změny vzhledu, počáteční implementace apod.

Jinak těch 7500 u provozu vlastního řešení je jenom začátek.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků