Nejlepší CMS pro obchodní fórum

Diskuze na téma implementace, provozování, správy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod saidlik 2. 7. 2013 15:42

Zdravím,
chtěl bych přes léto začít pracovat na osobním projektu a aktuálně jsem se poněkud zasekl u výběru CMS pro fórum. Potřeboval bych takový systém, který je přehledný, existuje na něj spousta šablon, má řadu rozšíření, ale především je jeho vzhled i funkčnost orientovaná co nejvíce na obchodování, nákupu, prodeji, hodnocení uživatelů/prodejců...atd.

Nebráním se ani placené variantě, případně formě nějakého pluginu pro například Wordpress, Joomla, ale zajímá mě, co byste mi doporučili a jaké máte zkušenosti.
saidlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vebloud 2. 7. 2013 16:15

Takže chceš hodně šablon a vzhled za měřený na... Vzhled má každá šablona jiná a pochybuju, že nějáká bude plně vyhovovat tvým potřebám.

Stejně tak pochybuju o tom, že čistě pomocí pluginů nakombinuješ tu funkcionalitu, kterou potřebuješ a už vůbec ne bez zásahu do šablon.

Z toho vyplývá jediné, budeš si dělat vlastní šablonu nebo masivně upravovat nějákou vybranou. Tudíž bych se zaměřoval spíš na to co umíš, jaká je kolem systému komunita apod. Já jsem zastáncem systému EZ Publish, karlos00x ti doporučí Drupal, jiní ti doporučí Joomlu.

Ty systémy se dají porovnávat podle různých kritérií, ale všechny ti umožní udělat v podstatě cokoliv, ale jsou k tomu potřeba znalosti. Na úpravu šablony menší, na úpravu funkčnosti větší.

Wordpress není CMSko, ale blogovací systém, na který se dá pomocí pluginů naroubovat skoro cokoliv, ale je to hrozný slepenec. Ty tři co jsem ti nabídl jsou dospělá CMS. Já mám zkušenosti s EZ Publishem, který je od verze 5 postavený na Symphony frameworku. Nevím jak je to s kompatibilitou staršíách pluginů, pevně doufám, že nerozkopaly interface tak, aby se to totálně podělalo. Je to robustní, při správném nastavení cachování a prostředí i velice výkonný systém, ale chce to vědět co děláš.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků