Joomla alebo Wordpress?

Diskuze na téma implementace, provozování, správy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod People 10. 2. 2014 10:06

Ahojte, potreboval by som poradit aky redakcny system je pre mna lepsi, ci Joomla alebo Wordpress, rozhodujem sa len medzi tymito dvoma. Ide o to ze na jednej stranke domene by som chcel mat eshop a na druhej portal, kde by zo zaciatku sa pridavali len clanky, bolo by tam nejake forum ale postupom casu by tam bolo viac funkcii, napr aby ludia mohli pridavat inzeraty alebo nejaka zoznamka, popripade fotky vkladat, cize nejaky rekacny system ktory ma aj take moznosti rozsirenia do buducna to moze byt tak do pol roka- do roka... No a dalsia vec ze tieto dve stranky, ten portal a eshop by som chcel asi nejako prepojit aby ked sa niekto zaregistruje na portali sa mohol pod rovnakymi udajmi prihlasit aj na eshop cize asi aby to malo jednu spolocnu databazu. A aby napr na portali sa zobrazovali aj niektore veci ktore su v eshope cize take poprepajane. Da sa to v nejakom redakcnom systeme takto spravit a ak ano tak ktory je na to vhodnejsi, Joomla alebo Wordpress? Dakujem za rady.
People
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 2. 2014 10:11

Na portál s takto širokým zaměřením bude nejlepší nějaký vlastní redakční systém.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod People 10. 2. 2014 10:27

Bari007 - to je v poriadku, ale ja potrebujem vybrat len z tychto dvoch, ktory je vhodnejsi ci Joomla alebo Wordpress.
People
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 10. 2. 2014 10:28

Drupal.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 2. 2014 11:12

na mensi web wordpress, na rozsahlejsi joomla ... pokud chces nejak vice customizovat vzhled, u wordpressu budes asi muset hrabat primo do kodu pouzite sablony ... u joomly se to vetsinou da poresit v nastaveni (rozmisteni prvku na strance atd...)
anonymni

Odeslat příspěvekod People 10. 2. 2014 12:40

Co som cital tak to tiez dost ludi pisalo ze wordpress je skor na jednoduche stranky a blogy. Takze ked chcem aj eshop a nejake tie dalsie moznosti ako napr nejake forum, zoznamka a podobne veci tak na to sa daju stiahnut uz hotove moduly pre Joomlu? Aby som nic nemusel upravovat v kode len nahrat na stranku a upravit uz len nastavenia v administracii?
People
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 2. 2014 12:43

Tohle všechno neuděláš v žádném redakčním systému. Minimálně bys potřeboval více redakčních systémů, ideálně vlastní redakční systém.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 2. 2014 13:34

ano, eshop, forum atd ... to vse se da vyresit pomoci modulu ... doporucuju si to nainstalovat doma na vlastni pc a otestovat ruzne moznosti a moduly ...
--------------------------------------------------------------------------------------------
People: rozhoduju se mezi skodovkou a hyundai ... co a proc bude lepsi ?
karlos00x: starsi bmw
Bari007: nejlepsi bude, kdyz si auto navrhnes a smontujes sam a radeji jich rovnou smontuj vic ruznejch, podle toho, kam s nima budes chtit jezdit
:-D
anonymni


Odeslat příspěvekod anonymni 10. 2. 2014 13:42

no podle dotazu se jedna o osobni aktivitu a pokusy o weby ... to se proste casove a financne nevyplati hned vyvoj vlastniho systemu, si myslim ... z dotazu se mi zda, ze to chape i tazatel a proto se pta na dostupna reseni ... je jasne, ze to neni 100% idealni, ale pro zacatek myslim ze to je rozumna cesta ...
anonymni

Odeslat příspěvekod JakubCh 10. 2. 2014 13:44

Je lepší blondýnka, nebo brunetka? Nebo zrzka?!?
Asi tak nějak.
JakubCh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 10. 2. 2014 14:01

wordpress na tohle IMHO ne. Joomlu doporucit nedokazu protoze ji neznam. Kazdopadne vim, ze Drupal zvladne vsechno jmenovane a tunu veci na vic. Ale asi to neni tak, ze by to vzal a nainstaloval a mel portal s eshopem podle svych predtav presne.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 2. 2014 14:05

Komponenty s diskuzním fórem pro Joomlu jsou dost strašné. A že by existovala komponenta pro seznamku, o tom dost pochybuji, nikdy jsem o takové komponentně neslyšel. Eshop je také dost mizerný...
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vebloud 10. 2. 2014 16:25

Vlastní systém netřeba, naopak bych se tomu vyhýbal jak čert kříži. Každý interní firemní nebo osbní systém, se kterým jsem se potkal byl peklo neotestované, koncepčně nedotažené, nedokumentované peklo.

Vhodné je použít nějáké dobré CMS, ketré ti umoňí si upravovat vzhled a přidávat moduly apod.
Na takhle velké záležitosti je vhodný buď Drupal, EZ Publish nebo jiné robustní systémy. Ale bez programování nebo minimálně bez úprav šablon se neobeejdeš.
V Joomle to uděláš taky, ve Wordpressu ne. Wordpress je blogovací systém, dělat z něj seznamku, je jako předělávat pickup na autobus
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod People 11. 2. 2014 08:45

Dakujem za odpovede, hlavne Begovi, spravne si to napisal, ide mi hlavne o to znizit na zaciatku naklady na minimum preto Joomla alebo Wordpress, cital som aj ja ze na toto by bol asi najlepsi Drupal ale tam by urcite trebalo aj zasahovat do kodu a az take schopnosti nemam preto hladam co najjednoduhsie riesenie co by splnilo ucel. Netreba zo zaciatku uplne prepracovany portal len aby mal prinemny vzhlad a hlavne ho naplnit clankami to je zaklad, plus aspon to forum aby aj ludia sa mohli zapajat a tiez nejako tvorit ten obsah stranky. Plus ten eshop chcem urcite takze asi najvhodnejsia bude ta Joomla a nejako prepojit tie databazy. A popripade keby je casom nejaky prijem z toho eshopu, tak joomlu by som mohol nahradit drupalom, to uz by som niekomu zaplatil pokial by sa dal cely obsah clankov a vsetkeho skopirovat z joomly do drupalu. Ale tak myslim ze na zaciatok bude asi najjednoduhsim riesenim dat ten portal aj eshop do Joomly.
No a dalsia vec, vedeli by ste mi sem prosim hodit nejake linky kde sa daju zadarmo stiahnut nejake sablony na Joomlu?
People
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků