Vytvoření webu s online mapami

Diskuze na téma implementace, provozování, správy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jasanek07 2. 9. 2015 11:12

Dobrý den. Dalo by se za nějaké rozumné peníze vytvořit něco na tento způsob: http://gis.plzen.eu/staremapy/, aby se dalo přepínat více map, bylo to pokud možno na vlastní doméně? A aby digitální verzi leteckých měřických snímků bylo možno stáhnout pouze jako nedílnou
součást prezentovaného článku, tzn. aby je nebylo možno stáhnout samostatně.
Légalnost map bych si samozřejmě ošéfoval.

Děkuji.
jasanek07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod darm 2. 9. 2015 11:30

Tohle používám na zobrazení fantasy map pro RP server, myslím že tvé požadavky by to splňovat mohlo. http://leafletjs.com/
darm
Junior

Odeslat příspěvekod Tuxiik 2. 9. 2015 11:32

Dobrý den.
-Dobrý, dobrý
Dalo by se za nějaké rozumné peníze
-co jsou rozumné peníze?
vytvořit něco na tento způsob: http://gis.plzen.eu/staremapy/,
-ano
aby se dalo přepínat více map,
-ano
bylo to pokud možno na vlastní doméně?
ano
A aby digitální verzi leteckých měřických snímků bylo možno stáhnout pouze jako nedílnou
součást prezentovaného článku, tzn. aby je nebylo možno stáhnout samostatně.
-spíš ne, článek by musel být renderován jako součást obrázku, jinak se to dá vždy nějak obejít
Légalnost map bych si samozřejmě ošéfoval.
-tak určitěéééé
Tuxiik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod darm 2. 9. 2015 11:36

Jo, tu nestáhnutelnost asi nevyřeší, ale mapa nasekaná na čtvercové dlaždice aspoň odradí většinu lidí co by chtěli klepnout na obrázek a dát „uložit jako“
Legálnost map pořeší snadno open street maps, používat mapy google při uvedení zdroje IMO jde také.
darm
Junior

Odeslat příspěvekod jasanek07 2. 9. 2015 11:36

Tuxiik
Rozumné peníze jsou pro mě tak do té tisícovky. Což je samozřejmě málo. Takže spíš něco instantního.

-- 2. 9. 2015 12:39 --

Myslel jsem mapy jako císařský otisk, historické letecké snímkování.
Jenže si do toho nemůžu dovolit moc vrazit, tak se spíš jen tak ptám.
jasanek07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 2. 9. 2015 11:49

lol
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod darm 2. 9. 2015 11:52

Do leafletu můžeš vrazit mapové podklady jaké chceš a přepínání vrstev podporuje taky, jen to bude chtít něco nastudovat. Holt zadarmo znamená často že to musíš zaplatit vlastním časem. Při použití google maps to možná budeš mít o něco málo jednodušší https://developers.google.com/maps/docu ... lay-simple
darm
Junior

Odeslat příspěvekod Tuxiik 2. 9. 2015 12:04

Ne že by neexistovala metoda, jak ten obrázek částečně zabezpečit, ale minimálně printscreen prostě neodrbe nikdo a poskládat potom celek z kousků vyfocených obrazovek dokáže po půlhodinovým školení i uklizečka v důchodu v malování.

Jinak jsem celkem v pokušení ti nabídnout pomoc i zadarmo, protože se jedná o relativně triviální úkol, obzvlášť za použití některého ze zmíněných hotových systémů, ale po pravdě, momentálně už částečně kašlu i na věci, který prostě "musím" a rozdělávat něco dalšího se mi nechce.
Tuxiik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 9. 2015 12:51

Tuxiik píše: printscreen prostě neodrbe nikdo a poskládat potom celek z kousků vyfocených obrazovek dokáže po půlhodinovým školení i uklizečka v důchodu v malování.

raději v MS ICE
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tuxiik 2. 9. 2015 14:03

Klidně ve wordu, to je jedno :D Dodneška se divím, kolik lidí posílá screenshot ve wordovským dokumentu :D Ale už jsem viděl i v excelovským a už jsem dokonce viděl člověka, který psal v excelu textový dokumenty, protože se mu líbilo, jak je to čtverečkovaný a dobře se mu v tom formátoval text :D
Tuxiik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod darm 2. 9. 2015 14:53

Sorry za offtopic, ale v předchozí práci IT supportu jsem byl konfrontován otázkou „vy se v tom vyznáte, obrázky upravuju ve wordu, ale kolega mi říkal že excel je lepší, co vy na to?“
darm
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 9. 2015 17:28

no, MS ICE ti ty čtverečkový mapy dokáže automaticky pospojovat, i když tam budeš mít třeba nějaký překryv. Je to jeden z mála SW, co umí skládat i mapy. Ostatní "panorama SW" počítají s tím, že je to fotka, takže skládají do koule, ne do plochy.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jasanek07 6. 9. 2015 18:11

Děkuji za rady. Co se týká toho stažení těch fotek. Jde spíš o zabezpečení, aby to nešlo stáhnout nějak jednoduše.
jasanek07
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků