Jak "nastartovat" fórum?

Diskuze na téma implementace, provozování, správy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Daffid 27. 9. 2016 07:16

Dobrý den,

založil jsem diskuzní fórum (phpBB) na specifické téma (žádné podobné na netu zatím není) a chtěl bych ho rozjet. Ale narážím na problém hlavy XXII - bez lidí ho nerozjedu a nechci lidi zvát někam, kde není moc informací. Založil jsem několik příspěvků na dané téma, aby prázdné fórum nevyděsilo možné příchozí.

Zkusil jsem registraci do katalogu Seznamu, ale žádost byla zamítnuta z důvodu nedostatečného obsahu. To fórum je založeno přímo na hlavní stránce webu, protože nemám v plánu dělat na dané téma web (bylo by to nošení dříví do lesa).

A můj dotaz je, co byste mi poradili v tuto chvíli udělat. Nejsem si třeba úplně jistý, jestli roboty prohledávají a indexují i phpBB fóra a jestli nemám přidat nějaká klíčová slova. Nebo dát fórum na subdoménu a na tu hlavní stránkku dát nějaký tématický rozcestník.

Chápu, že by se lépe radilo, kdybyste fórum viděli, ale lidi jsou různí a nerad bych o svůj originální nápad přišel. Tímto se omlouvám všem slušným.

Předem děkuji za případnou radu či názor.
Daffid
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 27. 9. 2016 07:37

Pozvi tam své kamarády nebo lidi, které by to mohlo zajímat. Například pokud máš forum zabývající se cvičením, tak asi nemá smysl tam zvát lidi ze sámošky, ale pozveš tam lidi například z fitka, kam chodíš.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Mike.M 27. 9. 2016 07:55

No vytvor si nekolik kategorii o kterem to forum bude, pokud tam mas jen jedno, tak je to malo. Takze nejakou strukturu. Ty lidi ani nemusis. Ja si jednou zkousel a stacilo udelat kategorie 5 a ve dvou hlavnich nejake podkategorie a bylo to ok.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daffid 27. 9. 2016 08:47

Díky moc za rady. Kategorie mám. Třeba začátečníci, Tuning, technické problémy nebo půjčovny. Udělám asi víc podkategorií.
Daffid
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 27. 9. 2016 08:50

Jedna se tedy o tuningova auta. Ja mam SantaFe a to je natunene jak cert. Uhnil mi vyfuk. Corvette a kdejaka srajda se muze jit schovat. Se s tim bojim jezdit. neslysim ani radio, kdyz je naplno.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daffid 27. 9. 2016 09:07

Nejedná se o tuningová auta. :)
Daffid
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 27. 9. 2016 09:14

Jo a mozna by bylo dobre dat na uvod nejaky maly pokec text ohledne ceho se to jedna. Nekdy SEO napise ze ma malo textu na strance, seznam to taky muze kontrolovat.
Title a keywords doufam vyplnen mas, na kazde podsekci jine, nejlepe.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daffid 27. 9. 2016 09:25

To jsem právě nevěděl, jak se to dělá, abych něco nezprasil v kódu. Takže nemám. Najdu to v administraci fóra, nebo to musím někam dopsat v html?

A ten pokec na úvod - to bych musel dát na stránku jako takovou a pak tam vložit celé fórum, ne? Teď to mám, že stránka = jenom fórum bez hlavičky, nadpisů, textu.
Daffid
Junior

Odeslat příspěvekod Daffid 27. 9. 2016 09:25

To jsem právě nevěděl, jak se to dělá, abych něco nezprasil v kódu. Takže nemám. Najdu to v administraci fóra, nebo to musím někam dopsat v html?

A ten pokec na úvod - to bych musel dát na stránku jako takovou a pak tam vložit celé fórum, ne? Teď to mám, že stránka = jenom fórum bez hlavičky, nadpisů, textu.
Daffid
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 27. 9. 2016 09:31

keywords a title se dela v administraci
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daffid 27. 9. 2016 10:00

Podle všeho ne, protože jsem to tam nenašel a hlavně jsem vygooglil, že se to musí změnit v souboru "overall_header.html". Každopádně díky za nakopnutí. :)

EDIT: Funguje, klíčová slova tam mám, jen bylo ještě v administraci "Pročistit mezipaměť". Ale jak přidat keywords zvlášť ke každému tématu, to jsem nikde nenašel. Každopádně jsem teď narazil na pár článků, že pro SEO nejsou klíčová slova důležitá, narozdíl od "title".
Daffid
Junior

Odeslat příspěvekod omualo 27. 9. 2016 10:34

Daffid píše:To fórum je založeno přímo na hlavní stránce webu, protože nemám v plánu dělat na dané téma web (bylo by to nošení dříví do lesa).

Az tak zbytecne by to nebylo, stacilo by tam proste jednou za cas neco hodit.
Takhle funguje hodne for, proste se to necim uvede, nez se vytvori nejaka komunita, tak se semtam neco prida a po case se na to prakticky kasle (kouknete treba na www.snes9x.com, u specializovanych webu casty jev).

Dalsi veci je otevrenost fora - schovavat neco pouhym navstevnikum nema smysl a hlavne toho nechtit moc pri registraci (a trolling resit systemem ranku). Uz jsem zazil fora, kde nebyla nutna ani mailovka (pak byvala vyzadovana az pro upravy osobnich nastaveni).
omualo
Junior

Odeslat příspěvekod Daffid 27. 9. 2016 10:44

Mám nastavené čtení návštěvníky (žádné schovávání) a přispívání registrovaných členů. Prostě tak, aby to bylo "friendly", ale zase abych to neměl hned zaplevelené boty.

S tou hlavní stránkou a fóru na subdoméně - v podstatě proti tomu nejsem, jen mám obavu z toho přesouvání.
Daffid
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků