Kdo u vás žije na zahradě?

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 20. 6. 2008 22:39

Když se dívám večer na netopýry, svatojánské mušky a poslouchám, jak dupe za plotem ježek, napadlo mně, že asi každý z vás má na zahradě nějaké obyvatele.
Pokud u vás někdo (něco) v zahradě či blízkém okolí žije, a máte-li třeba zajímavé fotky, seznamte nás se svými "podnájemníky"! Určitě budou v různých koutech země různí.
Pro začátek nabízím ke kouknutí jednoho lišaje (měl by to být l.šeříkový)
Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod ottova 20. 6. 2008 22:53

Ten je skutečně impozantní. Jeden rok jsme je měli na zahradě v Praze-Krči, když jsme tam bydleli. Možná se zabydleli na nedalekém hřbitově. Létali i po ulicích, ale většinou to s nimi na rušném místě nedopadlo dobře. Další rok už se neobjevili. Je to takových 8-9 let zpátky. (to to letí, uf)
ottova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 21. 6. 2008 06:42

:shock: Tak to je teda macek. :shock:
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 21. 6. 2008 07:37

Tak ten má parádní kresbu :-))
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 21. 6. 2008 08:36

tak tohle je obyvatel naší zahrady.
Obrázek
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ottova 21. 6. 2008 16:11

Takovou nepřeslechnutelnou dominantou naší ulice a okolí jsou poštolky. Jsou tu celoročně a v létě hnízdí na protější půdě, takže není radno chodit po chodníku pod domem, jinak vám může přistát za krkem nějakéto ohlodané holubí stehýnko nebo křidýlko :nenapadne Tahle mladá krasavice mě ťukáním na okno vzbudila ve středu a pózovala mi dobrou půl hodinu. Nejdřív jsem jí fotila zdálky, ale nakonec jsem to riskla a ťukaly jsme na sebe přes okno. Tak jsem jí za to odpustila i ten lehce zdevastovaný a pohnojený truhlík :roll:

Obrázek Obrázek
ottova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suma 21. 6. 2008 17:23

do nedávna to bylo 7 žab, pak se objevily dvě užovky obojkové a žáby zbaběle prchly.
suma

Odeslat příspěvekod Fidych 21. 6. 2008 19:59

To je paráda: poštolka super, hlemýžď jak malovaný, škoda, že nejsou fotky užovek. My máme každoročně v jezírku armádu pulců, která záhadně mizí - vloni jsme nachytaly dvě mladé užovky, jak se spouští po břečťanu na hladinu a odchytávají pulce. Spotřebu a apetýt měly parádní. Bohužel vyfotit se v té změti a stínu nedaly.
Ještěrkám se tu taky líbí :lol:
Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting
Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 21. 6. 2008 21:36

suma píše:do nedávna to bylo 7 žab, pak se objevily dvě užovky obojkové a žáby zbaběle prchly.

žáby neprchly,ale jestli tam jsou užovky,padly za oběťhladovcům
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 21. 6. 2008 23:05

Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting
Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting
Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting
Takže lasička už tu není. Ještěrku zachránilo, že se tvářila mrtvá, odnesl jsem ji z dosahu koček a protože zmizela, doufám, že žije šťastně dodnes. Ten motýl je veliký jako ten první. Ty housenky měly 8cm.
Vyfotit netopýra je nadlidský úkol, ale ta podívaná, když loví můry, ty otočky, škoda, že málokdy je člověk vidí.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suma 22. 6. 2008 07:10

Opravdu prchly, jsou za plotem u potoka, jsou to ty naše. Stejná situace se opakuje každým rokem. Za obět padly tak maximálně dvě, a to byl popud k útěku.
suma

Odeslat příspěvekod ottova 22. 6. 2008 10:45

Ty ještěrky jsou také dokonalé modelky. Jak se Vám daří je pro focení nadchnout? :-D My je máme na chatě ve sklalce, ale zahlédnout je je skoro zázrak a to jen, když je někdo vyruší, že se kolem jen mihnou, jak se letí honem někam schovat.
ottova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 22. 6. 2008 21:14

Ještěrky lovit foťákem, to je fakt krok -sun - krok a mezitím čekání, aby se nepoplašily. Máme jich tu celou rodinku a dospěláci jsou zvyklí, ti neutíkají zak ztřeštěně, jako mladé.
Housenky jsou vůbec zajímavá kapitola! Posílám jednu, co se tváří, že má hlavu jinou, než opravdu má. Jen nevím, čí je?
Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting
Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 22. 6. 2008 21:17

to bude nějakého smrtihlava :shock: :?:
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 22. 6. 2008 21:26

Myslíte? Smrtihlav by měl mít housenku asi 15 cm velkou a barevnou, tahle byla taková zemitá a jen pár centimetrů. Ale můry tu máme všelijaké :hm
Tedy - přímo z moji hlavy to vědomosti nejsou, píše se tak v atlasu motýlů. Škoda, že tam krom dospělců nejsou i fotky housenek, hned by bylo jasno :D
Fidych
Zahradník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků