Funkční micro usb kabel

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod evlo 3. 12. 2016 11:52

Hmm, tak se mě zas nepovedlo napsat název bez překlepů.

Ale scháním nějaký funkční micro usb kabel, dostupný v EU nebo alespoň USA s rozumným poštovným. Z číny fakt nic kupovat nemám chuť.

Aby nabíjel alespoň 2.4A. Idální třeba takové ty kabely jak byli k pevným diskům, když byli ještě USB2 a ne 3.

Určitě každý znáte, že se mobil (v autě) prostě nedobíjí rychle, dneska trochu experimentoval s kabely a i ten co má dávat 2A z číny dáva maximálně 1.33A blitzwolf obustraný micro - ale víkrat ho tak jako tak zkoušet nebudu, vypadá, že port docela ničí. Nejvíc se mě osvdčil origo saomi od powerbanky, který dá až 1.7A. Od fake powerbanky dá jen 0.6A. Jinak starý kraťoučký nokia microUSB dá dokonce jen 0.33A, to kdyby někdo chtěl říkat něco o staré dobré nokii.
Jinak JDM kabely (nějaký rebrand, prodávaný v softbank), už docela staré dává 1.4A, což asi bylo v době, kdy jsem je kupoval, fajn, ale dneska je to už prostě málo.

Takže funkční USB kabel podle mě musí mít velmi kvalitní konektory a jejich napojení na vlastní drát, který musí být tak 20 nebo 18 AWG, ale jde takový koupit?

Všechny kabely co jsem zkoušel maji metr mebo méně a zkošená nabíječka dokáže na 1 usb port poslat dost watíků na konstantních 5v (jestli dobře počítám, tak při 5.2V co používám pro test je maximum 96W), tedy skoro 20A, ale prostě ty kabely to nějak zabijí. Takže jsem velmi přesvědčen, že problém je v kabelu.
Nicméně nepopírám, že nemusím úplně dobře chápat jak to s tou nabíječkou a ampérý funguje.
evlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 3. 12. 2016 15:40

Limit microUSB je 1,8A. Jestliže chceš utavit zařízení, tak s chutí do toho.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 3. 12. 2016 17:48

S nabíjením proudem micro USB kabelů jsem dost zažil. Není vůbec nic výjimkou, že kabely to brzdí. Samozřejmě i nabíječka to musí reálně dávat a cílové zařízení přijímat. Mám ověřeno ampermetrem.
- k tabletu Acer byl od výrobce kabel, který přenesl min. 2 A.
- k mobilu Asus taktéž.
- mobil musí ty třeba 2 A chtít vůbec pojmout. Mobil nebo tablet čerpá prostě jen proud, jaký mu výrobce dal limit. Každý to má trochu jinak. A můžete mít třeba 2x vyšší nabíječku a lepší kabel a stejně třeba víc jak 1 A nepobere.
- ani značkový kabel např. BELKIN nebo jiný drahý kabel vůbec!! není zárukou, že třeba 2A přenese. HTC taktéž. Zaver: je to na vyzkoušení ampermetrem nebo doporučení někoho, kdo kdo daný kabel má a měřil to. Paušálně bych nevěřil ani tomu Acer a Asus. Bohužel.
- v tntrade jsem koupil 2 m kabel, o kterém mi prodavači říkali, že ho mají vyzkoušený se 2 A. Přenese max. 1,75 A a byl za pár korun. Kdybych kupoval příště, opět tam zajdu, nechám si poradit a ihned na prodejně s ampermetrem ověřím (s nabíječkou a přístrojem, u kterých mám ověřeno, že třeba 2 A umi)

- v autě mám autonabijecku Belkin, která dle výrobce a reálně dává 2 A (samozřejmě s kabelem a zařízením, které to přenesou a poberou. Zařízení která to nepoberou, se nabijeji proudem menším, co jim výrobce nadělil.

Co máš za mobil? Já měl třeba 3 roky HTC Evo 3d a ten byl schopen při autonavigaci se stěží jen udržovat, když pobiral max. Svých 0,91 A. Tuto skutečnost dokonce i napsal na display, že se rychleji vybiji než nabíjí. Až po čase jsem došel k závěru, že prostě mobil to má nepochopitelně poddimenzovane.

-- 03 pro 2016 19:36 --

Max Nabíjecí proudy mých měřených zařízení mobily a tablety: (tedy kolik max jsou schopni absorbovat)
HTC Evo 3d, 0,91 A
Acer iconia 7 2014, 2 A
Asus zenpad 7 z170 2016, 1 A
Asus ze500cl, 1,35 A
Asus zenfone 2 max zc550kl, 1 A
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 3. 12. 2016 18:53

Při měření dobíjecí ho proudu nechť má zařízení nabito max na 50 procent , protože většina přístrojů ke konci dobíjení, od 80 nebo 90 procent nabité kapacity několikanásobně sníží dobíjecí proud, což prý zvyšuje životnost baterie. Ale třeba ten tablet Asus to nedělá.
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 3. 12. 2016 19:04

Tak to je snad jasny, ze nebudu resit, ze se mobil se vstupem na 1A nenabiji 2A.
Stejne tak vim co je qualcomm quickcharge a jak to funguje.
Skutecne resim kabely, coz by melo byt jasne uz prvniho prispevku, ve kterem ostatne i pisu o nalezeni 1.7A kabelu.

Nejlepsi by bylo, kdyby byl kabel dostupny v CR.

-- 3. 12. 2016 20:06 --

Naecken píše:Limit microUSB je 1,8A. Jestliže chceš utavit zařízení, tak s chutí do toho.

Jo a limit USB2 jako takoveho je 0.5A, kdyz jsme u toho, GTFO! http://www.usb.org/developers/docs/devc ... ng_1.2.pdf idiote!

-- 3. 12. 2016 20:10 --

audis píše:Při měření dobíjecí ho proudu nechť má zařízení nabito max na 50 procent , protože většina přístrojů ke konci dobíjení, od 80 nebo 90 procent nabité kapacity několikanásobně sníží dobíjecí proud, což prý zvyšuje životnost baterie. Ale třeba ten tablet Asus to nedělá.

No co myslis, kdyz jsem nameril 1.7A, mel jsem nabito pres 80 procent, nebo je tvuj prispevek irelevantni jako zatim vsechny tady?
evlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 3. 12. 2016 19:19

Nepleť maximální proud portu USB 2.0 a maximální konstrukční proud microUSB konektoru, garážnická nicko.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 3. 12. 2016 19:23

Je to super neuveritelne, ale resim kabel, ne debilni kecy. Ale precti si to v tom dokumentu a nelzi, idiote.
evlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 3. 12. 2016 19:56

Když o tom víš *****, tak ani nemůžeš chápat, že i přes sebelepší kabel budeš mít na konektoru větší ztráty než na vedení.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 3. 12. 2016 20:07

To je materiál!
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 12. 2016 19:16

Naecken píše:Když o tom víš *****, tak ani nemůžeš chápat, že i přes sebelepší kabel budeš mít na konektoru větší ztráty než na vedení.

A co jako? Mě je úplně kde, já scháním kabel co bude fungovat jako originální kabel, který prostě nejde koupit. Zjevně to vyrobit jde, když to dokázal vyrobce k zařízení přidat.

Fakt jsi tak hloupý, nebo píšeš tyhle demnce jako nějakou formu zábavy?
evlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 4. 12. 2016 21:22

2A narazově není 2,4A na dlouhodobé zatížení. Než tohle pochopíš, tak to se pravděpodobněji začne zeměkoule otáčet na druhou stranu.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 12. 2016 22:32

evlo píše:Je to super neuveritelne, ale resim kabel, ne debilni kecy. Ale precti si to v tom dokumentu a nelzi, idiote.

evlo uklidni se. Jestli máš problém, řeš si ho v soukromí. Tady nejsi na Garáži, abys někoho urážel.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 12. 2016 22:44

Kdyz je to idiot, tak mu to napisu. Uklini se, prosimte.
evlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 5. 12. 2016 09:01

Existuje jeden trik jak poznas jestli kabel neni nejaka katastrofa pokud pouzivas android.Vsechny nekvalitni kabely maji jeden spolecny jmenovatel na prikaz adb devices ti pc napise nenalezeno.Muzes nabijet, pc ho vidi k prenosu souboru, muzes vse, mimo adb.Overeno na x kabelech, pro sichr ho necham zapojit do dalsiho portu a pak leti do kose.
Ehm povoleny ladeni a autorizace je samozrejmost, na tech spatnejch ladeni nerozbehas v drtivy vetsine.
Naposledy upravil oooooooooo dne 5. 12. 2016 09:05, celkově upraveno 1
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 12. 2016 09:04

Jsem zvědav,jestli tě nazve idiotem nebo debilem.To je panečku materiál.
standavfr
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků