Podvod? Bezplatné číslo

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod msimcard 6. 9. 2014 17:16

Dnes mi volalo 729980200. Měl jsem schůzku a tak jsem nemohl hovor přijmout. Poté jsem zkoušel na číslo volat zpátky a ozval se mi hlasový automat, že se jedná o nějakou agenturu na průzkumy. Jasně tam uváděli, že tento hovor není zpoplatněn a přitom mi to za cca 10s vzalo 6Kč. Je možné se proti tomuto nějak bránit? Jak se dá vystopovat komu toto číslo patří? Pokud uvádějí, že volání na číslo je bezplatné, tak se jedná o PODVOD!.

děkuji za pomoc
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 6. 9. 2014 17:24

Už podle začátku čísla je zřejmé, že se jedná o hovor na mobilní číslo. Zdarma tak může být pouze v síti operátora ve které působí. Není to něco jako infolinka nějakého virtuálního operátora? Pak by mohla být pro jeho zákazníky volající z čísel v jeho síti zdarma.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod msimcard 6. 9. 2014 17:38

Google našel, že se jedná o nějaké průzkumy trhu. I to po zavolání na to číslo tam říkal automat. Ale právě je problém, že automat hned hlásí, že volání na toto číslo je bezplatné a že mi případně budou kontaktovat zpět operátorky a tím se hovor ukončí. Jde o princip, že mi to stejně strhlo prachy.
Očekávával jsem to, že to nebude bezplatné číslo, ale štve mi, že takhle klamou ty, co tam zavolají.
Schválně si to zkuste tam zavolat, pokud třeba někdo má neomezený tarif. Kdyby šlo nějak zjistit jaké agentuře číslo patří, tak bych si tam aspoň mohl stěžovat a nebo je nahlásit ČTÚ.
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod Zdenek.Moravia 6. 9. 2014 23:01

msimcard píše:Dnes mi volalo 729980200. Měl jsem schůzku a tak jsem nemohl hovor přijmout. Poté jsem zkoušel na číslo volat zpátky a ozval se mi hlasový automat, že se jedná o nějakou agenturu na průzkumy. Jasně tam uváděli, že tento hovor není zpoplatněn a přitom mi to za cca 10s vzalo 6Kč. Je možné se proti tomuto nějak bránit? Jak se dá vystopovat komu toto číslo patří? Pokud uvádějí, že volání na číslo je bezplatné, tak se jedná o PODVOD!.

děkuji za pomoc



Logicky toto číslo 729980200 je mobilní a tudíž se asi těžko bude jednat o bezplatné volání. Z tohoto důvodu vždy záleží na tvém operátorovi jestli dané číslo bude tarifovat ano nebo ne. Pokud se podle ČTÚ jedná o standartní bezplatné číslo, tak ho nesmí žádný operátor tarifovat. Bezpatné čísla jsou např. 800, tísňové linky, krácené čísla jako linka seniorů a podobně. Navíc celá řada 720 000 000 až 729 999 999 je podle ČTÚ přidělena společnosti O2 Czech Republic a.s. a tím pádem se většinou jedná o zákazníky této společnosti s běžnou tarifikací.

-- 7. 9. 2014 00:10 --

msimcard píše:Dnes mi volalo 729980200. Měl jsem schůzku a tak jsem nemohl hovor přijmout. Poté jsem zkoušel na číslo volat zpátky a ozval se mi hlasový automat, že se jedná o nějakou agenturu na průzkumy. Jasně tam uváděli, že tento hovor není zpoplatněn a přitom mi to za cca 10s vzalo 6Kč. Je možné se proti tomuto nějak bránit? Jak se dá vystopovat komu toto číslo patří? Pokud uvádějí, že volání na číslo je bezplatné, tak se jedná o PODVOD!.

děkuji za pomoc



Pokud ti to za cca 10s vzalo 6Kč, tak předpokládám, že jsi u společnosti O2 s předplacenou kartou NA!DLOUHO. Vypadá opravdu na tento tarif, protože 6 Kč za minutu hovoru podle mě nemá dnes asi už nikdo jiný. Pokud tomu tak opravdu je, tak jsi to neměl pokládát protože hovor je pořád jen za 6Kč aj kdyby trval celou hodinu. V tomto případě jsi už mohl vědět o koho se jedná.
Zdenek.Moravia
Junior

Odeslat příspěvekod michalreznar 6. 9. 2014 23:50

Zdenek.Moravia píše:
msimcard píše:Pokud ti to za cca 10s vzalo 6Kč, tak předpokládám, že jsi u společnosti O2 s předplacenou kartou NA!DLOUHO. Vypadá opravdu na tento tarif, protože 6 Kč za minutu hovoru podle mě nemá dnes asi už nikdo jiný. Pokud tomu tak opravdu je, tak jsi to neměl pokládát protože hovor je pořád jen za 6Kč aj kdyby trval celou hodinu. V tomto případě jsi už mohl vědět o koho se jedná.


Volání za 6,55 Kč/min. má ještě Vodafone u svého předplaceného tarifu na SMS, který se stále prodává.
michalreznar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 7. 9. 2014 01:35

Mám Vodafone CD 1, takže těch 6 Kč odpovídá. Problém je, že automat nahlásil jen, že je toto volání bezplatné, že se jedná o výzkum(název společnosti tam uveden nebyl) a že se mi ozvou jejich operátoři nazpátek a hovor byl z jejich strany ukončen. Samozřejmě se pak již nikdo neozval.

Bylo by dobré, kdyby na to číslo zkusil někdo zavolat a hodil sem info, co si o tom myslí. Třeba někdo kdo má neomezený tarif. Za mě jasný podvod. Kdyby tam nehlásili, že je to bezplatné, tak neřeknu A ani B. Nejde o peníze, ale o princip.
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 7. 9. 2014 06:23

Tak pak je to jasné. Mají to naprogramováno na lživou hlášku. Jasná lež.

-- 7. 9. 2014 06:27 --

Je to logické. Netřeba zkoušet. Je to normální mobilní číslo.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod malejarda 7. 9. 2014 08:05

No jasné to není, je to pouze tvrzení jednoho člověka, který se mohl přeslechnout, nebo podanou informaci špatně pochopit.
malejarda
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 7. 9. 2014 08:36

msimcard píše:Je možné se proti tomuto nějak bránit? Jak se dá vystopovat komu toto číslo patří?

Je velmi účinná obrana proti této situaci - používat mozek.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod roy1 7. 9. 2014 09:30

Tak nevím o čem je ta diskuse, podvod tam nevidím, z těch 6Kč provozovatel toho čísla nic nedostane, vše jde opovi. Blbost zakladatele tématu, že s takhle výborným tarifem volá zpět a neví komu.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M.BoBo 7. 9. 2014 09:42

On to tazatel chybně pochopil. Skutečně se nejedná o číslo se speciální tarifikací (prémiové). A provozoval toho čísla z toho nemá žádný "bonus". Takže je ze strany provozovatele bezplatné.

Takže těch 6korun co si za to zaplatil je spíše vinnou tvého nevýhodného tarifu.

PS: Navíc je spíše k smíchu jak tazatel zvýraznil 6 Kč za 10 sekund. Je jasné, že máš tarifikaci, kde platíš celé minuty, takže 6 Kč by to bylo i za 60 sekund.
iPhone 13 Pro/Apple Watch 7/iMac M1>iPhone 12 Pro>iPhone XS>iPhone 7>Samsung Galaxy S7 Edge>iPhone 6s>iPhone 6>iPhone 5s>LG G2>Samsung Galaxy S4>Blackberry Z10>Samsung Galaxy NOTE2>Nokia Lumia 920>Asus Padfone>...
M.BoBo
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 7. 9. 2014 13:45

Hovor trvá cca 22 vteřin. Pak se to samo ukončí. Cena je podle ceny volání na mobil.
Operátorka (nahraný hlas) řekne, kam jste se dovolali a že vám sami případně zavolají a "Tento hovor není zpoplatněn ".
Tu hlášku mají evidentně blbě, protože není pravdivá. Na druhé straně určitě myslí, že nezaplatíte žádnou speciální cenu..... Ale souhlasím, že tu hlášku o volání "zdarma" by raději měli odstranit.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 9. 2014 13:51

A nemyslí, že není zpoplatněn ten zpětný hovor? Že je to výhodnější než kdyby to zvedli a bavili se s tebou rozhodně déle než minutu což by přišlo dráž.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Reku 7. 9. 2014 14:48

Podle mě nemyslí. ;-) Kdyby mysleli, tak to bude řečeno jasněji :-)
Však zkus zavolat, třeba z nějakého pokusného čísla, a můžeš napsat svůj výklad.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod msimcard 7. 9. 2014 20:26

díky všem, co to zkusili tam zavolat. Opravdu ta hláška je dost nešťastná. Zřejmě taky už chápu, jak to mysleli, ale měli by to změnit, protože každý si to může vyložit po svém. Jinak vůbec automat neuvádí, o jakou společnost se jedná!
msimcard
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků