TV do 550 eur - 43" Sony alebo Samsung

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pencepchew 6. 2. 2017 08:51

Ahojte,
obzeram sa po novej TV do cca 550 eur. Základným požiadavkom je 100 hz panel a z precitaneho na fore mi vyplyva, ze na vyber mam len medzi Sony 43w755c/805c alebo samsungom 50j6282 (panasonic by som sa chcel vyhnut).

Osobne sa viac priklanam k Samsungu (u sony ma odradza android) no trochu sa bojim toho, ci nie je 50 palcov na sledovanie z rovnych 2 metrov privela. Ake su vase skusenosti?

Este upresnim, ze sa na tv nechystam sledovat ziadne tv kanaly (aj ked do buducnosti clovek nikdy nevie), vyuzivat ho budem vylucne na sledovanie filmov (zvacsa vo full HD cez usb a pod ), youtube, prezeranie foto a pod.

Vdaka
Naposledy upravil MgX dne 6. 2. 2017 19:12, celkově upraveno 2
Důvod: Z důvodu porušení pravidel odeslána autorovi dotazu SZ s informací.
pencepchew
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sozi 6. 2. 2017 10:09

50 palcov na 2 m je akurat. Tiez to tak mam. Ked pride navsteva, kazdy si mysli, ze preboha, taka velka telka tak blizko? Ale ludia vacsinou nemaju sajnu, co to je domace kino, na co je dobry FullHD obraz a co je optimalna pozorovacia vzdialenost...
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 6. 2. 2017 11:26

pencepchew: co ti vadí na Panasonicu?

jinak koukám na 55 zhruba z 2,20 a na FHD paráda. na SD už je to horší, ale i to se dá...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pencepchew 7. 2. 2017 06:27

Ok, vďaka za postrehy a reakcie, idem teda do toho samsungu, kým je ešte dostupný...

leroj: svokor má starší panasonic plazmu, obrazovo bez vyhrad, horsie to uz je s kompatibilitou s inymi zariadeniami ci schopnostou prehrat urcite typy suborov a pod...je mozne, ze novsie tv tejto znacky su uz na tom po tejto stranke lepsie vybavene (hoci napr. 50DS630E, ktory je tiez alternativou, stale nema napr HEVC), ale z toho, co som precital aj tu na fore, sa mi zdaju samsungy stale o nieco schopnejsie.

Samsung ma navyse aj mama, takze s jeho uzivatelskym prostredim som sa uz zoznamil a celkom mi pasuje.
pencepchew
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod airslava 7. 2. 2017 08:24

Pro me to byl ze zacatku trochu sok, ze je ta TV tak velka (nebyl jsem zvyklej), ale zvykl jsem si hned po prvnim dni :)

Ten panasonic bych tak nezatracoval, ma svoje vyhody a ja s nim mam jen dobre zkusenosti (myslim obecne s tou znackou). Prehraje vse co beznej uzivatel potrebuje, pokud bude mit s necim problem, tak proste stahni nejaky prehravac... toto neni u smart TV nic cim by ses musel trapit, je to spis o softwaru nez o TV ;) A co se HEVC tyce, tak je to asi na zvazeni, ale je mozne, ze to stejne potrebovat nebudes nebo, ze to Panasonic jeste nejak doladi, nez prijde DVB-T2 vysilani (ale to jsou jen domnenky, je to na zvazeni no)
airslava
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 2. 2017 20:02

Základní požadavek na 100Hz panel je z mého pohledu správný. Rozhodnout se, ke kterému OS se přidat, musí každý uživatel sám. Bohužel mám negativní zkušenost (resp. mnoho negativních zkušeností) s Androidem v TV, proto se mu bráním, byť velmi dobře vím, že telky jsou už nyní více odladěny, než v počátcích.

FullHD ze 2m na 50" není úplně na pohodu - tedy pro mé oči. Hodně uživatelů však s tímto problém mít nebude. Doporučuji se podívat někde v obchodě, aby si člověk udělal základní představu. Samozřejmě záleží na obsahu - co se nakonec skutečně bude pouštět a v jaké kvalitě. Vyšší kvalita = méně obrazových anomálií = větší úhlopříčka na menší vzdálenost.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků