Jak přehrát archiv ČT na tv Samsung UE55J6582SU

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petr Kali 8. 2. 2017 12:13

Ahoj lidi,
pořídil jsem si novou TV Samsung UE55J6582SU a jsem připojen na net přes Wifi. Chci se občas podívat na některé pořady ČT, které jsem nestihl z časových důvodů, ale když dám přehrát, objeví se hláška že potřebuji Adobe flasch Player 11.0 nebo vyšší. U PC to neni problém, ale jak se to dělá u TV? Nebo se dá ČT sledovat zpětně jinak? Prosím o radu. Díky Petr
Petr Kali
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 2. 2017 15:11

Webove prehliadace na vacsine platforiem (nielen tych televizorovych) uz zastaraly flash player nativne nepodporuju.
Archiv sa da sledovat napr. cez hbbtv.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 8. 2. 2017 15:54

Na tohle má ČT službu IVysílání.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airslava 8. 2. 2017 16:17

Na HbbTV je potreba stahnout nejaky sw, ze? Je v tom nejaky rozdil nebo je jedno co clovek stahne? Protoze Samsung mi treba nabizi jiny nez seznam.cz nebo prima (cevene-tlacitko).
airslava
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 8. 2. 2017 19:24

Na hbbtv nainstaluješ aplikaci hbbtv a povolíš síťové služby v nastavení.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 8. 2. 2017 22:11

Návod mají přímo na webu Samsungu, jen se už apka (snad se to zase nezměnilo) nejmenuje HbbTV for Czech, ale jen HbbTV.

http://www.samsung.com/cz/experience/tv ... -2013.html

Kdyby to nefungovalo, tak je třeba vypnout a zapnout TV odpojením od elektřiny. Návod jsem tu někde už psal, nicméně, když bude zádrhel - napiš, poradíme.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kali 9. 2. 2017 13:08

Tak jsem se připojil k samsung.com a při kliknutí na aktivaci HbbTV mi to vyhodilo hlášku že formát neni podporován. Nevim co si mám o tom myslet, v popisech u TV na netu je napsáno všude že to HbbTV podporuje. Tak nevim co s tím.
Petr Kali
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 9. 2. 2017 13:17

Stahuje se to přímo v televizi v záložce moje aplikace,máš to i v interním návodu v tv.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Kali 9. 2. 2017 15:41

Tak jsem to našel a stáhnul. Při snaze se připojit to vyhodí okno, kde je v menu system-povolit datovou službu. To jsem udělal, ale nechce to naskočit(i kydiž jsem TV vypnul i ze zásuvky).
Petr Kali
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 9. 2. 2017 18:08

Petr Kali

Zkus následující postup...

Vypni a znovu zapni DATOVÉ SLUŽBY. Vypni televizor dálkovým ovladačem, zapni televizor dálkovým ovladačem. Přepni na kterýkoliv kanál ČT. Během pár vteřin by se Ti měl zobrazit červený piktogram v pravé dolní části obrazovky - červený bod HbbTV. Samozřejmostí je, že TV musí být připojena k internetu a musí být využíván některý z interních tunerů televizoru, přičemž, pokud je využíván kabelový - DVB-C, musí Tvůj poskytovatel signál posílat včetně podpory HbbTV.

Pokud nepomůže výše uvedené tak...
1. odinstaluj aplikaci HbbTV
2. obnov SMART prostředí televizoru
3. vypni televizor, nejlépe i odpojením od zdroje napájení
4. zapni televizor
5. vyhledej aplikaci HbbTV a nainstaluj ji znovu
6. překontroluj v menu, že jsou DATOVÉ SLUŽBY aktivní - klidně je můžeš vypnout a znovu zapnout
7. vypni TV dálkovým ovladačem, nebo lépe s následným odpojením od zdroje napájení. Vyčkej dvě minuty.
8. zapni TV
9. překontroluj nainstalování aplikace HbbTV, a že jsou DATOVÉ SLUŽBY aktivní
10. přepni na kanál ČT a chvíli vyčkej, zda se objeví červený bod - piktogram HbbTV
11. oznam výsledek akce sem na fórum

Nezapomínej, že aplikaci instaluješ do televizoru ze SMART části - ze Samsung apps. Jaký signál pro televizor využíváš? Satelit, kabelovka (jaká), pozemní DVB-T vysílání?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kali 9. 2. 2017 21:38

TV je připojena přes HDMI k satelitu od Freesat. Vše jsem udělal jak si napsal, ale nic se neděje. Na ČT kanálu se žádný červený bod neukazuje.
Petr Kali
Junior

Odeslat příspěvekod Viktor69 9. 2. 2017 22:46

Vsak Vam MgX pise: Samozřejmostí je, že TV musí být připojena k internetu a musí být využíván některý z interních tunerů televizoru, Ve Vasem pripade byste musel aktivovat HbbTV v satelitnim prijimaci
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 10. 2. 2017 07:32

Koupit modul a využívat sat tuner v tv,jestli ho teda má.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 12. 2. 2017 12:32

Petr Kali píše:TV je připojena přes HDMI k satelitu od Freesat. Vše jsem udělal jak si napsal, ale nic se neděje. Na ČT kanálu se žádný červený bod neukazuje.

Externí přijímač nemusí umět HbbTV, kde kromě jiného je třeba jej mít připojený k internetu. Nutno nahlédnout do specifikací přístroje, či konzultovat s poskytovatelem signálu. Možnost jiná - zde již naznačená - viz výše... zakoupit příslušný kompatibilní modul s kartou placené TV a zasunout do slotu v TV a využít interní satelitní přijímač (jestliže ho televizor má).

Také se dá udělat oklika... naladit na nějaký kus čehosi kanály ČT z pozemního vysílání, přičemž kvalita nemusí být v tomto případě „1A“ a využít interní přijímač pro pozemní vysílání k příjmu HbbTV a vyvolání iVysílání ČT.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kali 19. 2. 2017 13:20

Tak jsem to konzultoval přímo se Samsungem, a je to tak,jak se to píše víše, že když se TV používám jenom jako zobrazovač, tedy je zapojen pouze sat. přijímač přes HDMI tak to prostě nejde. Musí to jít přes některý tuner v TV. Díky všem za příspěvky.Tímto to beru za uzavřené. S pozdravem Petr
Petr Kali
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků