připojení PC k Samsung TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod yamamoto 15. 10. 2017 11:18

Hoj, snažím se najít nejlepší způsob, jak dostat data do TV přes PC. tv 55'' Ultra HD Smart TV UE55MU6192 Série 6
nechci to stále dávat na USB drive, příjde mi to v r 2017 otravné a zastaralé. TV mám připojeno přes UPC modem kablíkem, stejně jako pc.
Minimálně bych chtěl sdílet data z PC do TV
Pokud je tam možnost, klidně mít Screensharing a neřešit případné potíže s titulky, které tv neumí přehrát, ale to asi jinak, než přes HDMI, nepůjde.

dále bych chtěl info, jakou klávesnici a jestli to vůbec dobře jde k TV napojit, abych nemusel vypisovat minutu nějaký název na youtube přes ovladač. stačí klasická bezdrátovka od logitech za 200 kč nebo to musí být nejaká spešl pro samsung tv?

thx
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 10. 2017 11:34

Jestli chceš jen koukat na filmy a o nic jinýho nejde, tak nejjednodušší je mít TV jako druhý "monitor". Moje grafická karta má dva výstupy a stačí jen přepnout na druhý monitor a obraz jde na TV. Pokud dva výstupy na grafice nemáš, tak by měl stačit HDMI rozbočovač.
Něco jako tohle.
Pasivní verze:
https://www.tsbohemia.cz/gembird-hdmi-p ... 76605.html
Aktivní verze:
https://www.tsbohemia.cz/gembird-hdmi-s ... 64075.html
anonymni

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 10. 2017 11:50

Ak ti ide o bezdrátové riešenie, tak je to možné,
https://www.youtube.com/watch?v=UeOWaQCtrpw
a iné návody...

Toto je konkrétne previazané s Wi-fi, takže ak to je stolný bez možnosti wi-fi, tak to môžeš skúsiť aj tak, je možné, že vďaka LANke sa ti tam objaví TV (ako keď riešiš tlačiareň bez kábla).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 15. 10. 2017 14:17

Jestli jsou těmi daty myšlena videa, hudba nebo fotky, tak přes DLNA. Výrobci televiz ho schovávají za různé názvy (někdy něco jako domácí síť, jindy si vymyslí nějaké super hyper chráněné jméno), nevím, jak si ho přejmenoval Samsung. Na PC pak musí být nějaký DLNA server, Windows jej má předinstalovaný, nicméně moc spolehlivý mi nepřijde. Dobré je Serviio.
Na ovládání YouTube na TV je podle mě nejlepší aplikace YouTube v mobilu.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 10. 2017 17:09

Přesně jak píše kvok. Vyzkoušet DLNA, pokud TV podporuje. Serviio navíc má češtinu a lépe prochází přes některé softwarové firewally, ochranných antivirových balíků. Také je vlastně hlavně určeno pro TV Samsung, byť umí i mnohé další značky.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek-H14 31. 10. 2017 17:39

Pokud nevadí, tak bych využil toto vlákno.

Koupil jsem Samsung UE60KU6072. M"j stolní PC bohužel ještě nemá HDMI výstup. TV jsem tedy propojil přes výstup SATA (nevím přesně jak se to jmenuje) a druhý konec HDMI do TV. Bohužel takto nejde přenést zvuk.

Napadlo mě klasicky propojit PC s receiverem Onkyo, ale bohužel zvuk stále nikde.

Neměli byste nějakou radu? Děkuji
Marek-H14
Junior

Odeslat příspěvekod Marek-H14 4. 11. 2017 19:53

Škoda :(
Marek-H14
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 4. 11. 2017 20:16

Z mého pohledu nikdo neporadil, protože Tebou položený dotaz je nedostatečný. Chybí alespoň elementární snaha o popis jednotlivých výstupů a vstupů na všech Tebou využívaných zařízeních... ano, postačovaly by tři fotografie vložené do příspěvku. Možná by pak někdo chvilku obětoval a poradil.

Já netuším, jak to máš - zkoušel bych experimentovat. Jestli máš na GK v PC DVI-I, či DVI-D výstup (SATA určitě není ten správný typ), měla by být GK schopna dodat video signál do TV, kde jej přes redukci navedeš do HDMI portu. Zvuk si vytáhneš z PC do receiveru jinak. Jak? No to netuším, když nevím, co kde máš za vstupy a výstupy. Osobně bych zkusil připojení přes optiku.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek-H14 8. 11. 2017 19:36

Máš naprostou pravdu. Nafotím a upřesním. Díky moc
Marek-H14
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 10. 11. 2017 06:31

používám premiumcord hdmi splitter 1:2. Funguje je to tak, že po zapnutí pc je třeba jednou dvakrát zmáčknoit tlačítko na splitteru a obraz se objeví zároveň na displeji i na televizi. V počítači se to tváří jako 1 displej. Jak displej tak tv je 1080p. V pc v nvidia panelu jsem povolil zobrazení plného rozsahu barev, a jinak jsem vše nechal na defaultních hodnotách (předpokládám že tak je to správně). HDR z počítače do tv nejde, protože co jsem pochopil tak na to je třeba graf.karta Geforce 1080 nebo novější. Pak je asi třeba mít kabely odpovídající požadované specifikaci, ale v případě fullhd hdr jsou požadavky mírnější než u 4k hdr. Fullhd jsem před 4k upřednostnil proto, aby byl poměr cena výkon co nejlepší - na 4k filmy by stačil i nějaký slabší komp, ale pro hry jak všichni víme má 4k moc velké požadavky na výkon graf.karty. Hrát jse na tv ještě nezkusil. Ve hrách jsou sice nějaké volby ohledně hdr, ale to nemá s pravým hdr asi moc společného - předpokládám že tyto volby nechám vypnuté, alespoň do doby než si dopřeju novou graf.kartu (a na to nespěchám, protože kvalita implementace hdr ve hrách se prý liší titul od titulu a také si to něco ukrojí z výkonu graf.karty a beru to spíš jen jako třešničku na dortu). HDr tedy ponechám prozatím jako výlučnou záležitost smartTV aplikací youtube a netflix.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků