Jakykoliv videovystup z prehravani pres DLNA

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 0055 9. 12. 2017 22:07

Dobry den,

mam problem ktery se mne nedari uspokojive vyresit. Chtel bych si udelat za bednu ambilight, narazim ale na problem jak detekovat obrazovou scenu z TV, pripadne z NASu... Z externich zdroju to je jednoduche, jenze ty ja nemam, videa jsou ulozene na NASu.

Muzete mne prosim nekdo poradit, nasmerovat zdali je mozne nejakym zpusobem ziskat nejaky video out? V jakemkoliv formatu, na ambiligt bude dostatecne predpokladam cokoliv.

Obavam se ze to na scart jen tak neposle a nemam moznost jak to overit. Muzete mne nekdo poradit?
0055
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 9. 12. 2017 22:54

Falešný Ambilight se vyrábí kupříkladu z RPi... tudíž bych hledal nějaké takové spojení. Nevím, zda jsem odpověděl na dotaz, ale...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0055 10. 12. 2017 09:39

To ano, ale to RPI potrebuje dostavat obrazove data, coz neni problem z externich HDMI. Problem nastava pri TV vysilani, streamovani z LAN a USB portu. Proto potrebuju nejaky video OUT z ktereho se nakrmi pocitac.

Potreboval bych video obdobu ARC.

Mohl by prosim nekdo vyzkouset zdali je na SCART konektoru video vystup pri prehravani z USB? Nebo napsat ''jak na to'' ...
0055
Junior

Odeslat příspěvekod Mizi 10. 12. 2017 10:50

To je jednoduché, jako přehrávač musí sloužit rPi, pak informace o obraze má. Pokud bude přehrávat přímo TV, ať už nějaký tuner nebo aplikace, tak ty informace ven nedostaneš.
Mizi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0055 10. 12. 2017 11:28

To jsem slyset nechtel...
0055
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 10. 12. 2017 11:56

Řešením je TV s Ambilightem... originál.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0055 10. 12. 2017 12:35

No, neni... Ja v ten Philips nejak nemam duveru. Nasledujici bedna bude nejspis zase Samsung nebo Sony. Mam UE55ES700 a je to pro mne male. Dokazal by mne nekdo rict za jaky peniz se da ten Samsung prodat?
0055
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 12. 2017 12:48

V čom konkretne spočiva ta nedôvera?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0055 10. 12. 2017 13:22

Myslim si ze Philips dela spickove holici strojky, spickove televizory dela spis Sony, Samsung, LG... I kdyz ambilihgt je fajnova vec tak nyni spis uvazuju ze nasvitim prostor za TV nejakyma led s teplotou okolo 1900K nebo ze tam dam RGB pas a ''natocim'' si nejake vlastni nerusive a prijemne spektrum. Zatim vitezi vic ty hodne teple led, bude to jednoduchsi.
0055
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 12. 2017 14:18

0055 píše:Myslim si ze Philips dela spickove holici strojky, spickove televizory dela spis Sony, Samsung, LG...
To je predpoklad založeny na domnienke. A je iracionalny.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0055 10. 12. 2017 14:49

Nemyslim si to, mam jeste v zive pameti kdyz jsem potreboval tv do pracovny a dival se co bylo k mani, tak vse co v EW meli bylo oproti sony s triluminos nesrovnatelne. Meli vedle ni tusim osmickoveho samsunga a jeste nejakou priseru, uz nevim co to bylo a ten samsung byl te sonce vzdaleny co se obrazu tyce. Pokud bych ale nemusel hledet na cenu, bral bych tu sony vsema deseti. Mozna se neco zmenilo a Philips je na takove vysi ze Sony tise zavidi, ale ja si to proste nemyslim.
0055
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 12. 2017 18:11

Tak nemysliet ci mysliet si mozes co chces, to ti nikto neberie. Len je to nezmysel takto to pausalizovat. Ziadna lepsia/horsia znacka neexistuje, to bejvavalo. Vzdy je to o porovnani konkretnych modelov, v konkretnej kategorii. A v niektorych su najlepsie aj Philipsy, nieze nie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků