Výběr TV pro DVBT2 do 15 tisíc - rady a tipy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hornista 8. 4. 2018 10:39

Zdravím všechny. I mě přepadla potřeba aktualizovat svůj TV z důvodu změny terestrialniho vysílání DVBT2. Na současnou televizi koukám z cca 3 metrů,mám 35 palců Samsung. Je to již starší model,který nepodporuje novou formu pozemního vysílání. Většinou na tom se ženou koukáme na filmy přes počítač,ale děti určitě budou rovněž sledovat nějaké dětské pořady přes terestrial. Uvažoval jsem nad koupí Samsungu UE43MU6172,ale nevím,zda má smysl kupovat 4K, zda by například nestačilo Fulltextu HD,například UE43M5672. Díky za tipy a rady.
Naposledy upravil hornista dne 8. 4. 2018 20:08, celkově upraveno 1
hornista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 8. 4. 2018 10:58

Full HD stačí, M5672 je dobrá volba, ale vem to ve větší úhlopříčce, UE49M5672 nebo UE55M5672 (popř. UE55M5602 nebo UE55M5572). Na tuhle vzdálenost je 43" málo.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hornista 8. 4. 2018 11:35

Díky za odpověď. Jsem limitován místem v obývací stěně. Možná by se tam ještě vešla ta 49 palcová,ale víc ani omylem... Jak je to panelem,je to VA nebo IPS? Vím že u nějakých typu Samsungu to bylo že jeden typ mohl mít klidně ten i ten panel...

Edit:
Co jsem koukal,tak cena 49 palců je stejná jako cena 43 palců 4K Samsungu 6172. Vyplatí se to?
hornista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 4. 2018 13:20

M5 je obrazovo lepsi tv ako MU6.
Je to VA panel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hornista 8. 4. 2018 14:05

Takže obecně lze tedy říci,že nemá smysl do 50 palcu a vzdálenosti cca 3 metry od TV pořizovat 4K televizi. Ještě bych se chtěl zeptat na Vaše tipy či zkušenosti,zatím mám jen se Samsung. Převážně to budou filmy / seriály přes YouTube, přes PC nějaké filmy v lepší kvalitě,občas terestriální vysílání,satelit nemám a ani zatím o něm neuvažují.
hornista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 8. 4. 2018 15:18

Uprav si název vlákna a přečti pravidla.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 4. 2018 17:22

hornista píše:Takže obecně lze tedy říci,že nemá smysl do 50 palcu a vzdálenosti cca 3 metry od TV pořizovat 4K televizi.

Nema. Zmysel by mala väčšia uhlopriečka. 4k TV by mal zmysel (nie kvôli rozlišeniu) aj v tejto uhlopriečke, ale keby si mal vyšši rozpočet kde su obrazovo lepšie TV. Ale to sme na cene ďaleko nad 20000,-.
Ten Samsung M5 je obecne jeden z najlepšich (ak nie uplne naj) televizorov v tomto rozpočte.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hornista 8. 4. 2018 20:35

Děkuji všem za rady. Poohlédnout se tedy po té Mkove verzi. Zkusil jsem změnit název vlákna,snad to pro administrátory bude již v pořádku. Pravděpodobně si objednám tedy tento typ:

Samsung UE49M5572

Je to maximum,co se mi vejde do obývací stěny a i tak to bude boj,abych přesvědčil mou drahou polovičku,že kytky si může dát někam jinam :-). Co jsem koukal přes jeden nejmenovaný velký vyhledávací server (ještě nemám úplně nastudované podmínky na příspěvky,tak nevím,co mohu a nemohu citovat), mi nabídl nějaké nabídky na koupi televize. Tak se podle toho nějak rozhodnu.
hornista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek71 9. 4. 2018 10:32

Ryan Giggs píše:Ten Samsung M5 je obecne jeden z najlepšich (ak nie uplne naj) televizorov v tomto rozpočte.


Ahoj. Prosím ťa, platí toto tvrdenie aj pokiaľ sa bavíme o uhlopriečke 43"? Napr. model UE43M5572?
Plánujem nahradiť starý TV v pracovne a cena okolo 11 tis. sa mi zdá OK, večší a lepší (dražší) TV by v tomto prípade nemal zmysel. Díky.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 4. 2018 14:14

Plati. Je to top FHD televizor. Vo všetkych veľkostiach.

hornista píše:Co jsem koukal přes jeden nejmenovaný velký vyhledávací server (ještě nemám úplně nastudované podmínky na příspěvky,tak nevím,co mohu a nemohu citovat), mi nabídl nějaké nabídky na koupi televize. Tak se podle toho nějak rozhodnu.

To nie je najmudrejši spôsob podľa ktoreho vyberať TV.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hornista 9. 4. 2018 15:18

Však jsem také původně chtěl koupi 4K televizor,měl nejvíce převážně spokojených referencí. Ale nakonec převážila Full HD verze z důvodu místa a peněz. Myslel jsem ten příspěvek o vyhledávací jako možnost,kde samotnou televizi koupit. Nakonec si asi pořídím menší 43palcovou TV 5572,za ušetřené peníze koupím skříňku do koupelny :-)

Každopádně díky za rychlou a odbornou odpověď.
hornista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hornista 9. 4. 2018 18:10

Ryan Giggs píše:
hornista píše:4k TV by mal zmysel (nie kvôli rozlišeniu) aj v tejto uhlopriečke, ale keby si mal vyšši rozpočet kde su obrazovo lepšie TV. Ale to sme na cene ďaleko nad 20000,-.
Ten Samsung M5 je obecne jeden z najlepšich (ak nie uplne naj) televizorov v tomto rozpočte.


Ještě mě napadlo,nějaký tvůj tip tě 4K televize v uvedené úhlopříčce?
hornista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 4. 2018 07:24

Aj ked tisicku nad limit, Hisense H50N6800.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hornista 12. 4. 2018 05:32

Díky všem za tipy a rady. Nakonec jsem koupil UE43M5562. Má popravdě trochu nepraktickou nožičku, pokud máte za obývací stěnou místo z důvodu odvětrávání, tak televize zabere nečekaně hodně místa. Rovněž upozorňuji, že 43 palců dát do auta (Fabia kombi), kde je autosedačka, bez toho abych dával dolů zadní sedačky, je trochu oříšek, a myslím, že bych tam víc palců už nedal a musel položit ty sedačky :)

Jinak si ještě budu muset pohrát trochu s nastavením obrazu televize, ale v principu jsem spokojen. Za ty peníze.... Nejsem náročný divák, koukáme na televizi z cca 3 metrů, tak ta velikost je dle mého akorát, uvidíme, zda bude stíhat anténa, či zda si budeme muset koupit nějakou ještě lepší, zatím to jde. Již mám k dispozici pár kanálu DVB-T2, tak budu postupně odmazávat kanály DVB-T. Co se týče zvuku, tak ten je také v pořádku, jsem s ním spokojen.

Až bude zase za pár let možnost, tak bych vybral něco lepšího, ale co bude za pár let k dispozici, ví bůh. Třeba už nebudou televize ale bude se to rovnou promítat na stěnu nebo rovnou do oka.
hornista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 12. 4. 2018 07:05

Fabia kombi má evidentně nedostatečný kufr :-)

Nožička může vadit, stojan je takový rozlehlejší.

Obraz bych přepnul do režimu Kino/Film a tam si pouze přenastavil hodnoty pro dopočty, pokud s tím potřebuješ hýbat. Zbytek nechal dva tři dny být a sledoval TV. Následně případně upravil obraz. Nezapomeň, že před úpravou bys měl deaktivovat světelný senzor, jinak se Ti změny neprojeví tak, jak je nastavíš.

DVB-T2 HD kanály České televize vypadají velmi dobře. Nic víc momentálně z DVB-T2 HD nevymáčkneš.

Na 3 metry jsi mohl zvolit podstatně větší úhlopříčku i ve FullHD. Je to o zvyku a byť nejsem maniak na velké panely, tak i já bych volil větší.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků