Jakou TV 55''-65'' do 35k, Skylink + NAS, PC hry

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Baierl 6. 7. 2018 13:28

Dobrý den,
v tuto chvíli vybírám novou televizi do obývacího pokoje a nevím si rady a tímto bych Vás chtěl poprosit, zda by jste mi mohli pomoci. Pro TV mám strop 35 000 Kč. Od televize sedím cca 2,5 - 2,9m. Stále koukám po televizích s úhlopříčkou 55 palců a dost lidí říká, že na tuto vzdálenost by byla lepší 65-ti palcová TV, je to pravda?
TV bude živena signálem od Skylinku + připojení na NAS server a PC. TV bude využívána i k hraní her přes PC, které je propjeno s TV HDMI kabelem.
V tuto chvíli mám vybráno z 55 palců toto:
Samsung QE55Q7F
LG 55SJ950V
LG 55SK8100PLA
Panasonic TX-55FX780E
Kterou z těchto TV by jste doporučili případně vzít jinou?
Jakou TV v 65-ti palcích?

Děkuji Vám za pomoc
Naposledy upravil Nick Cave dne 6. 7. 2018 14:10, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu na výstižnější
Baierl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 7. 2018 13:45

Na tuto vzdialenosť kľudne 65". Obzvlašť pri HD obsahu a PC.
V 65" TCL U65S9906 ak ho ešte niekde zoženieš. Pomer cena/kvalita obrazu je tam špičkovy.

V pripade 55" z tvojho vyberu jedine ten Samsung alebo lepšie Sony Bravia KD-55XF9005.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 6. 7. 2018 14:20

Pokud bys šel do větší úhlopříčky a TCL U65S9906 už nebyla k sehnání, tak obrazově by se jí vyrovnaly až za 40k Hisense H70NU9700 nebo Sony KD-65XE9005.
V rámci 55" Sony XE90 nebo (o něco lepší) XF90, popřípadě někdy se dá vychytat sleva na LG 55OLEDB7V nebo Philips 55POS9002 tak, že spadnou pod 35k, to by byla skvělá koupě.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baierl 6. 7. 2018 14:39

Ryan Giggs píše:Na tuto vzdialenosť kľudne 65". Obzvlašť pri HD obsahu a PC.
V 65" TCL U65S9906 ak ho ešte niekde zoženieš. Pomer cena/kvalita obrazu je tam špičkovy.

V pripade 55" z tvojho vyberu jedine ten Samsung alebo lepšie Sony Bravia KD-55XF9005.

Mám právě strop 35K. Toho TCL se bojím, jelikož tu značku neznám a nevím co čekat od kvality. Jaký používá panel? Ještě mi jde o podporu HDR, které budu využívat u her i u filmů.
Proč z výběru raději volit Samsung? LG a jejich NanoCell má nějaké neduhy?

kvok píše:Pokud bys šel do větší úhlopříčky a TCL U65S9906 už nebyla k sehnání, tak obrazově by se jí vyrovnaly až za 40k Hisense H70NU9700 nebo Sony KD-65XE9005.
V rámci 55" Sony XE90 nebo (o něco lepší) XF90, popřípadě někdy se dá vychytat sleva na LG 55OLEDB7V nebo Philips 55POS9002 tak, že spadnou pod 35k, to by byla skvělá koupě.


Nevím zda jít do větší vzhledem ke vzdálenosti sledování.
Koukám, že televizory od TCL doporučujete. Není lepší koupit nějakou známější značku?
Na OLED jsem koukal a bojím se "vypalování" jak všichni zmiňují. Hlavně u hraní her, kde je v rozích statický obraz.
U Sony se obávám toho Androida.
Potřeboval bych, aby mi někdo napsal pár modelů s výhodami a nevýhodami :-D
Baierl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 6. 7. 2018 20:39

Co je známá značka? Je Toshiba, JVC známá značka? Jo, jsou, ale to že je to reálně noname s logem známé značky už je druhá věc. TCL je obrovská firma a to že není známá u nás, neznamená, že to není velké jméno ve světě. Hlavně je to značka s vlastním vývojem, žádná nálepka. Mimochodem taky vyrábějí telefony Alcatel.
Doporučujeme TV, které mají v dané cenové hladině smysl. Za 30k je U65S9906 na úrovni televizorů o 10k vyšších a v poptávané cenové hladině je snad jediná, která opravdu umí HDR.
Vypalování se při běžném kombinovaném využití nevyskytuje, nějaká retence se objevit může, ale to po čistícím cyklu (který si OLED TV po vypnutí provádí) zmizí. Váhal bych při používání TV jako monitoru (s lištou, záhlavími oken apod.).
Jmenované LG používá IPS panely, které mají nízký kontrast a nemají dostatečné stmívání, které by to vyrovnalo takže HDR za moc stát nebude.
Sony XE90 je teď v podstatě nejlevnější vstupenka do světa v HDR. Samsung QE55Q7C (nebo Q7F) už má taky slušné HDR a má i vyšší jas, ale Sony XE90 má kvalitnější lokální stmívání, tedy méně oparů okolo jasných objektů.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baierl 6. 7. 2018 22:36

Děkuji za odpověď.
Ten TCL se mi začíná líbit ale má panel pouze 50 Hz. Nevím, zda by mi to na hraní her stačilo a nepožadovat spíše 100 Hz panel.
TV nebudu používat na prohlížení webu ale primárně na filmy a pak na hraní.
Zase je tu ta vzdálenost a rozhodování se mezi 55 a 65 na pozorovací vzdálenost 2,5-2,9m.
Vždy jsem byl zastáncem LG a to že jste mi zavrhli NanoCell jste mi udělali čáru přes rozpočet :D
Pokud se na to dívám, tak mám na výběr toto při 100 Hz a celkem i v rozpočtu.
LG OLED55B7V
Sony 55 a 65XE9005
Samsung QE55Q7C

A co ty televize Hisense? Toho se zase bojím, že je to Čína...
Baierl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 6. 7. 2018 23:23

U65S9906 má 100Hz panel.
K Hisense bych ti napsal něco podobného jako k TCL. Velká značka, vlastní vývoj, celosvětově známé (však teď sponzorují MS ve fotbale). Navíc výroba v ČR a tři roky záruka.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zofrenko 6. 7. 2018 23:28

ak chceš predam ti TCL s9906 za 1000e , ma necele dva mesiace kupeny v alze za 1300e
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 7. 2018 06:04

Baierl píše:Vždy jsem byl zastáncem LG a to že jste mi zavrhli NanoCell jste mi udělali čáru přes rozpočet

LG ma (vacsinou) najhorsie LCD na trhu. A to uz dobrych par rokov. Ak nieco od LG tak jedine oled. To ale nie je velmi vhodne ako monitor k PC.

Tvoje predsudky voci tymto dvom cinskym znackam su absolutne neopodstatnene. Su to kvalitativne absolutne rovnocenne televizory s tymi "znackovymi", ci dokonca lepsie, castokrat aj za menej penazi. A to sa tyka ako kvality, tak aj spolahlivosti.
Oni tie "noname" firmy totiz castokrat robia TV aj pre tie "znackove" firmy, len ten TV ma luxusnu nalepku. A konkretne TCL a Hisense su po Samsungu a LG najvacsie firmy na vyrobu a vyvoj TV na svete.

Ono sa uz v dnesnej dobe na znacku nehra. Napr. Philipsy uz par rokov nemaju s Philipsom nic spolocne, vyraba to cinska firma TP Vision. Cast portfolia "znackoveho" Panasoniku su turecke TV Vestel, Panasonic to proste nakupi a nalepi logo. A potom ten isty TV najdes pod roznymi znackami (Panasonic, Orava, Finlux). Cast TV pre Sony su TV od tajvanskeho Foxconnu, Sharpy v Europe su vyvojom a vyrobkom slovenskej firmy UMC. Pre americky trh vyvija a vyraba Sharpy Hisense.
TV s logom Toshiba vyraba tiez Hisense, takisto Hisense robi luxusne, highendove TV Loewe.
Thomsony vyraba TCL atd., atd.

Cize nejak ohanat sa znackami, vyzera v tomto kontexte dost usmevne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baierl 8. 7. 2018 21:22

Ryan Giggs píše:

Děkuji! Takovouto odpověď jsem potřeboval :)
Nyní jsem se tedy zaměřil na TV Hisense a TCL.
Co jejich operační systém Android? V nějaké diskuzi jsem se dočetl, že televize dlouho naskakuje. Dost se divím, že píšete jak jsou to veliké firmy a nemají vlastní SW...

Chtěl bych alespoň 100 Hz panel. Jestli to má tedy nějaké výhody oproti 50 Hz panelu.

Jak je to u výše zmíněných s podporou HDR? Většinou nejsou informace dostatečné.

U nějaké diskuze jsem se dočetl, že TCL U65S9906 má v rychlých scénách problémy s trhavým obrazem. To je jeden z důvodů proč se bojím těchto značek.
Baierl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stevicek 8. 7. 2018 22:15

Co konkrétně máš na mysli tím trháním obrazu? Trhání obrazu jsem nepozoroval ani při defaultním nastavení. Respektivě trhá to tak jak je to natočeno, záleží na zdroji. Jediné co jsem pozoroval bylo kostičkování při rychlých scénách a to bylo jen a pouze nastavením redukcí rozmazání a otřesů. Všechno je to jenom o nastavení, nemyslím si že by TCL U65S9906 měl nějaký problém.
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 7. 2018 06:15

V case ked ten TCL prisiel na trh, mal naozaj bug, kedy to trhalo. Vyrobca to ale v nasledujucom FW opravil. Spomina sa to aj v jednej recenzii, kde TV testovali nasledne aj po update a ten problem je prec.

Ono tie nazory na nakupnych portaloch je vzdy treba citat s velmi velkou rezervou. Malokedy tam je napisane nieco zmysluplne. Tak 90% su nezmysly. V drvivej vacsine je za negativami TV len neschopnost uzivatela a TV vlastne za nich nemoze. A niektore, ako napr. v tomto pripade sice informacnu hodnotu maju, ale su uz stare, medzitym vydal vyrobca X dalsich FW, ktory konkretne negativa opravuju.

Tu o tom pisu: https://www.avcesar.com/test/ecran_plat ... age-1.html
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aloha 10. 7. 2018 15:53

Jak je to tom Hisense s vydáváním SW? Je delší než 1rok? Podporuje nějaká značka své TV díle než rok? Napadá mě snad jen Sony.
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 10. 7. 2018 16:03

Napriklad Philips.Podporuje TV 2015 a myslim ze este aj starsie.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 7. 2018 17:26

Aloha píše:Jak je to tom Hisense s vydáváním SW? Je delší než 1rok? Podporuje nějaká značka své TV díle než rok? Napadá mě snad jen Sony.

Každy vyrobca podporuje svoje TV minimalne po dobu zaruky. Otazka je však vždy čo ten novy FW rieši a čo nove prinaša. Niekedy je to len kvôli tomu že nejakej službe skončila licencia. To je model od modelu ine.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků