Doporučení 49" TV ke sledování SD

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pete18 30. 10. 2018 16:30

Zdravím,

chtěl bych si pořídit novu TV a budu sledovat převážně SD vysílání přes anténu plus pár HD kanálů, zaměření hlavně na sport. 4K nepotřebuji, ale co je mi to platné. Kvůli SD neuvažuji už o větší uhlopříčce. Teď mám TV Samsung LE40C650 s VA panelem a 100Hz. S obrazem jsem spokojený a nechci si koupí nové TV pohoršit. Zjistil jsem, že výběr je téměř nulový. Zatím mám vytipován LG 49SK8500PLA jako zástupce IPS světa a Sony KD-49XF8596 jako VA. Upřímně nevím, který upřednostnit, případně oželet 100Hz a vybrat jinou?

Ještě tu je Sony KD-49XF9005, ale ta už mi přijde příliš drahá. Dobře jsem mohl prozkoumat LG 55SJ800V. Při SD vysílání, především když jde o tmavé scény, je to opravdu špatné. Místo černé spíše modrá a díky uhlopříčce je obraz už hodně neostrý a chyby výrazné.

Díky za zkušenosti s nějakou výše zmíněnou TV, případně další tipy.
Pete18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 10. 2018 20:43

Ber XF8596. Ak ti u SJ800v prisla cierna zla, tak IPS vobec neries.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EdyStar 30. 10. 2018 23:54

Pete18,prečítaj si môj príspevok v 49-50 tv do 23 tisíc!čerstvá skúsenosť s Q8F a to isté!Podotýkam príjem zo Skylink,mám aj kabel DVB-C aj T!
EdyStar
Junior

Odeslat příspěvekod EdyStar 3. 11. 2018 00:34

Prečítal si si môj príspevok? To R.G. čudujem sa,že mu odporúčaš UHD? Sám si tu pred časom takýmto zákazníkom radil M5...(FHD)!Pochopil som aj prečo,lebo sa na ňom dá nastaviť všetko ako na vyšších radách.Testoval som aj Sony naj.FHD,mal síce panel Triluminos,ale obrazové parametre sa dali upravovať minimálne!Aj preto som šiel do M5672.To Pete18,tých 50Hz do 50"nerieš!Mne tá 100-ka vrtala tiež v hlave,ale ako som tu písal pri porovnávaní vedľa seba úplne min.rozdiel,a to sledujem F1,tenis,hokej atd.Hlavné je rozlíšenie a tým pádom ostrosť zobrazovania!Vyskúšaj,do 14 dní môžeš vrátiť!
EdyStar
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 11. 2018 05:44

EdyStar píše:To R.G. čudujem sa,že mu odporúčaš UHD? Sám si tu pred časom takýmto zákazníkom radil M5...(FHD)!
To mas dost pomylene. Ano radil som M5, pokial mali rozpocet 15000,-, nie ked ho maju 25 ci 30. Vzdy v kontexte poziadaviek a nie vtedy, ked ma rozpocet na o dost lepsi TV. A XF8596 lepsi je, aj na to SD. S rozlisenim to nema nic spolocne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 3. 11. 2018 11:43

To je iluze, že SD bude líp vypadat na TV s nižším rozlišením. Tady rozhoduje elektronika a kvalita panelu jako taková (např. kontrast). Jestli zobrazíš pozemní vysílání na FullHD nebo na 8k je celkem jedno, pokud to má elektroniku s odpovídajícm výkonem. FullHD se může doporučovat z hlediska ceny případně oproti méně kvalitním 4k panelům se slabou elektronikou může mít navrch, ale obecně se nedá říct, že by SD vypadalo hůř na vyšším rozlišení. Čistě teoreticky čím vyšší rozlišení tím líp (koukni třeba na šikmé čáry na tenise), ale není to podstatný.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pete18 25. 1. 2019 14:27

Tak jsem nakonec využil slevy a koupil Sony 49XF9005 a jsem opravdu spokojený. I ten obraz v SD je koukatelný, na rozdíl od LG 55SJ800, který jsem měl možnost prozkoumat a ze tří metrů se na to nešlo dívat. Pokud někdo taky vybírá TV a řeší zda IPS či VA, mohou mu pomoci mé pozorování.

Sony 49XF9005
- přirozené podání barev, už tovární nastavení je ucházející
- pěkné prokreslení tmavých scén
- černá či spíše tmavě šedá, podstatné je, že se pohybujeme na stupnici šedi a ne modři jako u LG
- pozorovací úhly, měl jsem obavy, ale ok, ne že by si člověk ničeho nevšiml, ale nepůsobí to rušivě jako na LG, pokles sytosti barev je, jak to říct, rovnoměrný
- přepínání programů mohlo být svižnější, ale je stále rychlejší než na původním 8 let starém Samsungu
- lepší upscaling než LG

LG 55SJ800
- přirozené barvy na LG prostě nejde nastavit, čím více člověk preferuje spíše nižší jas a tlumenější barvy, tím má větší problém, kdo má rád vysoký jas a přesaturované barvy, ten by mohl být spokojen
- tragické prokreslení tmavých scén, prostě splývají do jedné barvy, pro mě strašně rušivé a hlavní nevýhoda IPS
- černá je spíše tmavě modrá
- lepší zvuk než Sony, ale i Sony na TV vysílání stačí, když chci mít větší zážitek z filmu, stejně je třeba použít externí aparaturu i u LG
- rychlá odezva systému, třeba přepínání kanálů
- pozorovací úhly mají být plus, ale při změně úhlu pohledu ve vertikální rovině obraz znatelně šedne a působí to velmi rušivě, aspoň na mne
- horší upscaling než Sony
Pete18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cheetah80 28. 1. 2019 13:18

Jaká je odezva Androidu? Např. když přepneš program, za jak dlouho u DVB-T se změní? Já jsem právě zvyklý na odezvu z LG. A kvalita SD vysílání je tedy na Sony koukatelná?
cheetah80
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 28. 1. 2019 14:56

Pete18:
Prosim TA, mohol by si aj po urcitom case (npr.: 2 tyzdne, ked bude utlmeny "waw efekt" z novej TV)
urobit nejake zhodnotenie a porovnanie "cisto" obrazu z prechodom Samsung LE40C650 (FHD) vs nova Sony 49XF9005 (UHD). Dakujem.

Ja som sa osobne kvoli tomu , zbavil OLEDu B8 (UHD) , a zohnal OLED EG9 (FHD). Odporucam na bezny zivot, stale FHD panel.
Obraz je pri beznom Skylink vysielani, 720p HD ripoch na tomto FHD olede ...paradoxne hranovo ostrejsi, ale hlavne cistejsi..bez sumu!
Tod moja skusenost. A mal som jeden z tych najlepsich procesorov sucastnosti (alpha 7) + elektroniku v TV.

A nesuhlasim s tvrdenim:
uzivatela R.G. "A XF8596 lepsi je, aj na to SD. S rozlisenim to nema nic spolocne".
a tiez uzivatela Stormborec: "To je iluze, že SD bude líp vypadat na TV s nižším rozlišením. Tady rozhoduje elektronika a kvalita panelu jako taková (např. kontrast)".
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cheetah80 28. 1. 2019 15:07

o OLED55EG9A7 jsem uvažoval také, ale bohužel už není nikde moc k sehnání. A u UHD se právě bojím toho, že SD bude nekoukatelné.
Takže B8 je tragická?
Chvály s SD příjmem jsem četl ještě na philips 55OLED803
cheetah80
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 28. 1. 2019 15:10

Tak sis měl to otestovat tím způsobem, že vytvoříš 4k ukázku, kde bude ten 720p zdroj "upscalovaný" x3 (1280x3=3840) pomocí pointresize ("nejbližší soused") a pokud by to vypadalo podstatně lépe, tak máš pravdu, ale je to chyba toho daného 4K TV, že neumí rozumě upscalovat, aby to nevypadalo hůř než na FullHD.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Astim 28. 1. 2019 17:19

cheetah80 píše:Jaká je odezva Androidu? Např. když přepneš program, za jak dlouho u DVB-T se změní? Já jsem právě zvyklý na odezvu z LG. A kvalita SD vysílání je tedy na Sony koukatelná?

Mám 65XF 9005 od poloviny listopadu. Odezva je výborná,restart zatím žádný.Přepínání programů v DVB-T je asi do 5.sec.U satelitního vysílání přes interní tuner je to i o 1.až2.sec někdy i delší podle programu.Tam to ovlivnuje asi dekodování karty s modulem.Kvalita SD vysílání je víc než koukatelná.Sleduji programy ze Skylinku kde sice používám hlavně HD.stanice,ale když někdy přepnu i na SD.program,tak obraz je fakt dobrý. :-) Nevím jak je to u nižších řad Sony,kde mají jiný obrazový procesor.U Sony XF 9005 je upscaling vynikající.Majitelé této televize jistě potvrdí výše napsané :-D
Astim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cheetah80 28. 1. 2019 17:47

díky za info. Sice mi přijde 5 vteřin dost, patřím mezi ty, co v případě reklam skenují další programy :), ale kdyby to měla být jediná "vada", snad bych si zvykl. I u LG to trvá ze satelitního tuneru delší dobu. Skvěle by na tom s kvalitou SD u 100 Hz TV měl být i Philips 55OLED803.
cheetah80
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 28. 1. 2019 18:03

Můžu se jen zeptat, kdo a kde to psal... ohledně skvělé kvality pro SD na Philips 55OLED803?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cheetah80 28. 1. 2019 18:38

někde jsem četl článek o testování OLED panelů - anonymní panely, různé zdroje signálu včetně SD. Odborníci i konzumenti se shodli, že nejlépe ukazuje Philips - zjednodušeně.

-- 28. 1. 2019 19:43 --

četl jsem něco obsáhlejšího - ale přes google jsem našel toto https://www.cnews.cz/oled-slepy-test-ph ... c-lg-sony/
cheetah80
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků