Zvuková karta do PC

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod axe205 21. 2. 2016 11:44

Zdravím, poprosil bych o pomoc s výběrem nové zvukovky do PC. Cena cca 4000,- Nyní mám propojen Onkyo SR505 se zvukovkou X-Fi Xtreme Music optickým kabelem. Na zvukovku mám připojen i panel z Elite Pro. Reproduktory vetší regálové Jamo 2 pásma. Pokud bude potřeba, zjistím přesný typ.

Rád bych kartu, s co nejlepším zvukem ve stereu. Digital připojení, nevím, ano, či ne? Může být pro PCIe 2.0 x1 nebo PCI.


Uvažoval jsem o nejakém Xonaru od Asusu. Je to dobrý volba? Karta nemusím být nová.

Děkuji za Vaše tipy. Hezký den.
axe205
Junior

Odeslat příspěvekod farnell 21. 2. 2016 12:11

Ano Asus Xonar Essence STX bude dobra volba a myslim,ze sa vojdes aj do rozpoctu ak kupis z bazaru
http://m.heureka.cz/zvukove-karty/asus- ... sence-stx/
Nova je nepatrne drahsia
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod axe205 21. 2. 2016 16:40

Díky za tip. Pokud kartu koupím, přemýšlím, bude vůbec znatelný rozdíl v kvalitě zvuku oproti té Creative? Ta nijak špičková není, ale to není ani AVR ani reproduktory. Nevím tedy, jestli si nějak znatelně pomůžu. Navíc při digitálním připojení si nejsem vůbec jistý, jestli tam bude nějaký rozdíl. (Nevyžaduji ale dig. připojení, analog by byl možná lepší, nevím... ) :hm
axe205
Junior

Odeslat příspěvekod p79avt 21. 2. 2016 21:15

Zdravím

investice k ničemu.
kvalita recieveru a regálovek je dost mizivá na to aby jste investoval do zvukovky.
navíc creative nehraje uplně blbě, jde taky především o ovladače a nastavení SW pro zvuk
a používat youpax drivery.

P.
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod farnell 22. 2. 2016 07:10

V oboch pripadoch sa iba domnievame....
Predpokladam,ze vlastnu skusemost s podobnou kombinaciou nemas.
Tak ci tak tato karta(asus) na cene tak rychlo v bazaroch nepada.
Takze ak by nebol spokojny moze ju poslat dalej.
Ja osobne som si pozrel hodnoty oboch kariet a xFi mi vo velkom pripomina integrovanu zvukovku.
Ale dopredu upozorujem, porovnane to nemam no vystupne hodnoty aspon pre mna znamenaju dost.
Samozrejme beriem ,ze zostava ako taka tymto padom bude nevyvazena.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod axe205 22. 2. 2016 13:37

Porovnat současnou X-Fi z jinou (papírově lepší zvukovkou) nemůžu. Doma mám k dispozici sice 3 další (Asus Xonar DG, Creative Recon 3D a Audigy 2ZS), no X-Fi by na to měla být nejlépe.

To, že by X-Fi Music byla ale na úrovni intergrované zvukovky je trochu přehnané. Tedy dle mého názoru. Některé dobře vybavené aktuální desky na trhu mají si už kvalitní zvukovky, ale obecně se to říct určitě nedá.

Pokud jde o čistě digitální připojení, si nejsem vůbec jistý ničím. :-) Jsou vůbec možné výrazné rozdíly v kvalitě zvuku u různých zvukovek? Tady hraje asi roli kvalita převodníků, ale nějak dalece do toho nevidím. Mám totiž pocit, že pokud připojím Essence, rozdíl mezi současnou kartou nebude buď žádný, nebo jen velmi malý.

Je tedy otázka, jak by vše hrálo pak v analogu.... Tam bych očekával větší rozdíl. Ale třeba se mýlím. :-]
axe205
Junior

Odeslat příspěvekod farnell 22. 2. 2016 13:45

Vychadzal som z merani na guru3d
http://www.guru3d.com/articles-pages/x- ... iew,1.html , ale pri danej zostave su "papierove" hodnoty v podstate nic nehovoriace udaje.
Staci si porovnat Xonar essence, xFi a potom kdeaku integrovanu zvukovku a ver ,ze xFi vs. integrovana zvukovka sa v hodnotách velmi lisit nebudu.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod axe205 22. 2. 2016 14:49

No nevím, třeba jsou na tom dnešní zvukovky stejně, jako X-Fi. Tím lépe. Srovnávat integrovaný sound vs něco mě teď ovšem celkem nezajímá. ;-)
axe205
Junior

Odeslat příspěvekod farnell 22. 2. 2016 15:18

A mozno aj nie, asus vs. xFi by som rozhodne nezrovnaval.
Pokial si dakto iny mysli ,ze je to jedno a su zrovnatelne tak je to cisto jeho dojem.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod axe205 22. 2. 2016 15:29

Měl jsem na mysli srovnání X-Fi vs onboard. Asus Essence je určitě někde jinde, o tom žádná. :!:
axe205
Junior

Odeslat příspěvekod farnell 22. 2. 2016 16:28

OK pochopil so to ako som napisal. :-)
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod axe205 22. 2. 2016 23:22

Tedy ma smysl koupit ten Asus? S ohledem na cely retezec audia? Nebo proste pokus-omyl? :)
axe205
Junior

Odeslat příspěvekod farnell 23. 2. 2016 00:16

Ak Ti nebudu dako extra tie investovane prostriedky chybat tak ja by som do toho siel.
Casom mozes zmenit zvysok. Myslim si ,ze kupou Xonar Essence neprehlupis. A ak by si aj nebol spokojny tak ju predas bez straty. Navyse si mozes vymenou opamp "upravit" vysledny zvuk ako Ti bude vyhovovat.
Moj nazor je, radsej raz pocut ako 100x citat. Nad osobnu skusenost nie je.
Ale aby som nebol jednostranny tak su tu aj USB riesenia.
;-)
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod axe205 23. 2. 2016 05:04

No zrejme to vyzkousim. Je stale moznost ji do 14 dnu do obchodu vratit. To USB, mas na mysli nejak DAC? S tim zkusenosti nemam vubec zadne, ale rad bych radeji zvukovku externi. Proc vlastne sam nevim. :) Asi zvyk.
axe205
Junior

Odeslat příspěvekod farnell 23. 2. 2016 05:14

Aj takto sa to da urobit.
A ano, mal som na mysli usb dac.
farnell
Trvalý BAN


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků