Problém s 5.1

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dragolis 24. 12. 2016 23:11

Zdravím,

nedávno som si zakúpil reproduktory Logitech Z906 a mám pretrvávajúci problém s ich zapojením. Do zvukovej karty zapájam 3x 3.5mm jacky - zelený od predných, modrý od zadných a oranžový od center/sub.

Problém je, že repráky mi hrajú so zapojeným len zeleným jackom!! Všetky repráky ako keby hrajú, no mám pocit, že každý hrá to isté a nehrajú viackanálový zvuk.

Naopak, keď zapojím zvyšné dva, nič nehrá. Zadné repráky a center/sub nehrajú ani pri Windows, ani pri teste v ovládači zvukovky. Stretol sa už niekto s niečím takým a dokážete mi pomôcť?

Ďakujem za rady...
dragolis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 12. 2016 01:57

1) jaký Winďousy to máš?
2) jak jsi učunil nastavení "Výchozího zařízení pro reprodukci zvuku" v Ovládacích panelech - máš tam nastavený jako výchozí zařízení "Reproduktory 5.1" ?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dragolis 25. 12. 2016 08:23

Mám Windows 10.

Jasné, vo zvuku mám nastavené predvolené repráky, ktoré mám zapnuté vo zvukovke. Pri konfigurácii mám tiež zvolené 5.1.

Nebude to nejaká vada na ceste z PC do repro pri dekódovaní? Lebo aj pri teste, ktorý majú Z906 zabudovaný v sebe, hrajú všetky repráky. Ide len o to, že PC ako keby neposiela resp. neseparuje zvuk do tých 6 kanálov, ale púšťa len dva s tým, že ich hrajú všetky repráky = zvuk zľava/sprava sa rozlíšiť dá, spredu a odzadu nie.
dragolis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 12. 2016 13:46

Dekódování na 6 kanálů se děje v reprácích (v tý jejich centrální jednotce) jenom pokud máš do nich přivedenej komplexní vstupní signál se zakódováním - třeba po optice nebo SPDIF po koaxiálu. Když repra napojíš tou trojicí Jacků na 5+1 výstup zvukovky, tak ten dekodér od Logitechu v podstatě obcházíš a musíš se spoléhat na dekódování v PC. Samozřejmě musíš používat přehrávač, ve kterým máš příslušně nastavenej typ výstupu ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dragolis 25. 12. 2016 14:54

Jasné, ale kde je potom chyba? Lebo tu nejde o to, že pri nejakom prehrávači by mi nešiel 5.1 zvuk. Tie ostatné kanály nevníma ani ovládač zvukovky.
dragolis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dupaljiri 25. 12. 2016 19:32

v cem prehravas zvuk nebo spis na cem to zkousis? Udelal si prostorovy test v ovladacich zvukovky?
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 26. 12. 2016 11:57

Vždyť jasně píše že dělal. Napiš co máš za desku/zvukovku.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dragolis 27. 12. 2016 18:25

Doska mi 5.1 podporuje, je to MSI B150 Gaming Pro AC. Skúšal som to aj na druhej, trochu staršej, tiež podporuje 5.1 a s rovnakým výsledkom.

Zvukovka je Sound Blaster Audigy FX.
dragolis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 27. 12. 2016 18:37

"..Do zvukovej karty zapájam 3x 3.5mm jacky - zelený od predných, modrý od zadných a oranžový od center/sub.."
Jestli vidim dobre, tak je zeleny predni, cerny zadni a oranzovy centr/sub.
Modry ne...
Jestli to je ona:
http://us.creative.com/p/sound-blaster/ ... -audigy-fx
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 27. 12. 2016 18:53

Jak na subu/ampu, tak na zvukovce, tak na origo propojovacích kabelech je ORANŽOVÁ-ZELENÁ-ČERNÁ. Tak proč proboha do modré?
Obrázek
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dragolis 27. 12. 2016 23:23

Sorry, na doske mám modrý variant. Na zvukovke je to samozrejme čierna. Zapojené to mám správne. ;-)
dragolis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 28. 12. 2016 10:12

Se mi zdá že motáš hrušky s jabkama a nevíš co chceš. Evidentně máš teda integrovanou zvukovku na desce + nějakej Soundblaster, obojí 5.1 a zapojuješ to do toho SB což je správně, ale to jsi měl napsat hned, protože pak neplatí co ti psal Ekkar.

Pokud nepotřebuješ interní zvukovku což asi ne, tak jí zakaž ve správci zařízení. SB má nějaký vlastní ovladače, máš je nainstalovaný? Pokud ne tak ti to fungovat asi nebude a většina nastavení se pak řeší přes ovladač SB. Máš to i v tom odkazu co sem někdo dával vidět.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dragolis 28. 12. 2016 10:20

Tak ešte raz. Zapojené to mám správne. Ovládače mám - to som písal. Ale o to tu fakt nejde. Tie repráky proste neprehrávajú 6 kanálový zvuk. Hrajú dva kanály všetkými reprákmi.

Skúšal som to iba so zapojenou doskou, s inou doskou. Teraz s touto zvukovkou. Dostávam stále rovnaký výsledok. Predtým samozrejme Realtek ovládače, teraz originál k zvukovke.
dragolis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misakq 28. 12. 2016 10:45

Tak eště raz. 100% mi teda ještě není jasné-používáš teda ten SB? Zakázat ji dneska už ani nemusíš, jen nastav ten SB jako výchozí zařízení ve ve "zvukových zařízení".
A do logitechu to máš zapojené do tohoto vstupu počítám... ?

ii.png



Pokud je vše takto a jak píšeš, jde signál skutečně jen jedním jackem, tedy skutečně jen 2 kanály do zeleného jack vstupu a hraje to ze všech, musí být zapnuté nějaké rozmixování na all chanel stereo na logitechu... zkus pomačkat nastavovátka na něm.

Na příklad bych pomačkal tlačítko u kolonky stereo, aby svítilo 2.1...
xx.png


Jestli chceš zkoušet 5.1 zvuk, stahni si nějaký film, který má skutečně 5.1 zvuk a pusť si ho v něčem co to umí dekodovat.. například Media Player Classic z k lite codec packu ;-)

-- 28. 12. 2016 12:01 --

Nebo na filmy použij ideálně dekodér v logitechu, propoj PC s logitech jednotkou optikou a postupuj dle návodu v tomto vlákně.
viewtopic.php?f=1709&t=1244526
Naposledy upravil misakq dne 28. 12. 2016 11:21, celkově upraveno 1
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 28. 12. 2016 11:16

To jeho PC ani zvukovka bohuzel nema optiku...
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků