Reprobedne cena 1200 - 1500 eur

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mirec10 7. 5. 2017 17:56

Zdravim,
chcem sa opytat na bedne pre moje hi-fi, cena cca 1200 - 1500 eur (36000 - 45000 czk).
Zvysok zostavy mam uz dorieseny, konkretne:
- zosik Yamaha A-S1000 (zohnal som jedneho casu za 700 €)
- zvukovka v PC Asus Xonar essence STX II (hlucnost vetrakov mam tiez doriesenu)
- kable neviem spamati, nieco z rady Inakustik Premium
Zaner prevazne rock (Joe satriani, Pink Floyd ...)
Uvazoval som nad:
- Magnat Quantum 757
- AQ Pontos 6 (aj ked tie su uz trochu pridrahe, uvidim)

Basaky by mali mat gumenny zaves aj na ukor citlivosti. Polyuretanove sa zvyknu dotrhat, ta plasto-pena casom zkrehne a rozpadne sa.
Vdaka za odpovede.
Naposledy upravil mirec10 dne 7. 5. 2017 19:18, celkově upraveno 1
Magnat Quantum 1009 S, Yamaha A-S 1000, Asus Xonar STX II Stereo
mirec10
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 7. 5. 2017 18:07

Novy nebo i bazar?
V bazaru za tyhle penize sezenes uz opravdu dobry bedny. V novych to bude slusna stredni trida.

Ale sem ti muzeme dat jen nejaky tipy kazdy podle svych preferenci. Bez poslechu idealne ve tve mistnosti to muze slouzit jen jako velmi hrube nasmerovani.

Co poslouchas za hudbu? Jaky mas preference ve zvuku?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mirec10 7. 5. 2017 19:11

Momentalne som stare TVM ARS-335-50 "vylepsil" satelitmi JBL ES 20. Tie su zapojene cez kvalitnejsi zvitkovy kondenzator. Sice som tym pomohol vyskam a najma priestorovemu podaniu (o to mi slo, tie JBL-ka su znacne citlivejsie), ale som pokazil stredy (vyrazne pocut pri urcitych akustickych pasazach) Ale tych bolo aj tak dost malo z tych TVM. Zvuk je teraz znacne vyraznejsi a detailnejsi.
Nahravka by mala mat dostatok vysiek (co momentalne nie je problem), akusticka gitara by nemala zniet ako z malych bedni (tj. problem tych JBL co mam teraz). Po prebasovanom zvuku tiez netuzim, 8" basaky bohato stacia. EQ mam nastaveny Obrázek ale dalsich +8dB vysiek je na zosiku.
Zaner som spomenul - progressive rock / metal (Dream Theater, Joe Satriani), obcas nejaky industrial (Nine Inch Nails, OSI). Niektore z oblubenych nahravok vhodne aj na test zostavy:
SOFT: Devin Townsend Project - Feather
Dream Theater - Disappear
OSI - Stockholm
HEAVY: Devin Townsend Project - Higher

Neukamenujte ma za to ake shity mam pripojene k A-S1000 :-D bedne som zatial neriesil nakolko ani toto nehralo najhorsie. BTW ta Asus zvukovka znacne pomohla stredom.

Este jedna poznamka - basaky by mali mat gumenny zaves aj na ukor citlivosti. Polyuretanove sa zvyknu dotrhat, ta plasto-pena casom zkrehne a rozpadne sa.
Magnat Quantum 1009 S, Yamaha A-S 1000, Asus Xonar STX II Stereo
mirec10
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 7. 5. 2017 19:45

Ted se nabizeji jedny Arie 926 na hifionline.cz/hifibazar. Skvely bedny, ktery by byly nejsilnejsim prvkem tvy sestavy.

Jinak bych k Yamaze primarne pokoukaval po Sonus Faber, Aurum Cantus, vyssich radach Dali.

A jeste poznamka: myslenka, ze cim vetsi basaky, tim vetsi OBJEM basu, neni spravna.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod fisalis 8. 5. 2017 00:55

tohle máš lepší jak nějaké árie, sice je to přes limit, ale za ty prachy to stojí
https://elektro.bazos.cz/inzerat/747597 ... us-V6F.php
fisalis
Junior

Odeslat příspěvekod mirec10 8. 5. 2017 08:28

Vdaka za ponuky. Vase bazarove ponuky su zaujimave, ale naco niekto kupuje bedne za takmer 80k a potom ich o 2,5 roka neskor preda a prerobi ~ 30k ? :shock: Dana osoba vo financnej nudzi zrejme nebude ked si dovoli take bedne a navyse nejde o tovar ktory by podliehal opotrebeniu ako automobil alebo pracka na pranie. Pri ribbon vyskacoch mam obavy ze ich poskodim ked neustrazim hlasitost, hoci maju udajne znacne odlisny zvuk ako klasicke kaloty. Vcera som nasiel review k Magnat quantum 759 http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/568-magnat-quantum-759 pri 757 mozem ocakavat nieco podobne. Na moj ucel a poziadavky su celkom vhodne. Nevidim dovod preco by tieto Magnaty nesedeli k Yamahe. Rad by som si ich niekde vypocul len zatial neviem kde.
Jeden znamy si dal vyrobit VM audio VMA-II S (s dyhou dal za ne ~ 1600 €) ale z mojho pohladu ciste sklamanie. Vymyli mu mozog ze na menicoch moc nezalezi a dali mu tam nejake lacne skladove leziaky + mrnavy vyskac :roll: Vyrobca (hluchy 70 rocny dedo) sa drzal pristrojov aby mali vyrovnanu charakteristiku, ale to podla mna nie je spravna cesta. Tie bedne nemali ani tak detailny prenos ako ten hybrid co mam doma. On preferuje flat, ale na to treba aj adekvatne menice, co on nema.
Magnat Quantum 1009 S, Yamaha A-S 1000, Asus Xonar STX II Stereo
mirec10
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tyson 17. 6. 2017 09:55

To o tom VM audio by se některým zarytým zastáncům garážovek asi moc nelíbilo :D :D :D :D :D :tleskani
Jsou totiž přesvědčeni že je to high-end za zlomek ceny :D :D :D :D :D
Tyson
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod check 20. 6. 2017 12:19

mirec10: Psal jsem vám soukromou zprávu, na kterou jste mi neodpověděl. Tak ji dám i sem.

check píše:Dobrý den,
reaguji na váš post jako autor a výrobce reprobeden VMA-II S. Repro stojí 1125€, 70 let mi opravdu není a detaily reprobednám opravdu nechybí. Pokud má jiná reprobedna více výšek, tak je to patrně zdvih na efekt, který baví asi tak půl hodiny a pak akorát leze na nervy.
Popravdě si nejsem jistý jestli jste si vůbec nespletl bedny. Budu rád, když mi dáte kontakt na člověka, který repro má. Rád mu pomohu případně doladit poslech. Někdy může být chyba v přetlumené akustice na výškách - přetlumeno tenkými molitany a nebo taky mizerný zesilovač, zapomenuté přetočené korekce apod...
S pozdravem,
Martin Vitvar


Už jsem také zažil utržené ovladače korekcí na zesilovači, které byly trvale zapnuté a nešlo je vypnout a na zesíku to opticky poznat nebylo. Nebo taky zapomenuté kalibrace mikrofonem na receiveru podle starých beden, či špatně provedené...
check
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků