Prosím o radu:Žlutá obrazovka a zvuk přes HDMI ze STB ARRIS

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vitamarousek 10. 1. 2017 10:33

Zdravím všechny,
máme doma IPTV od společnosti PODA. STB je Arris VIP 1003 přímo od nich. Přes jejich origo HDMI kabel jde signál do poměrně nové UHD TV Samsung UE40KU6072.

Stává se NĚKDY, že televize ukazuje jen žlutou obrazovku se zvukem - nicméně obrazovka TV je v pořádku, funguje krásně vše (DVB, Smart funkce), krom signálu ze STB. Když se STB zresetuje a znovunačítá SW, vídím krásně systémovou obrazovku a hned po ní opět žlutá obrazovka. Pár restartů, vytažení z proudu, přepojení do jiné díry v televizi a někdy se to rozjede...

Už nám STB jednou měnili, ale vydrželo to ani ne měsíc, než se potíže začaly opakovat. Poslední rada od technika z PODY - kupte si lepší HDMI kabel, než je originál od nás, UHD televize jsou prý někdy náročnější na HDMI kabel !?! Dělají si ze mě srandu? STB do toho stejně neumí poslat víc než HD signál (používáme 1920*1080@25i, při 25p to dělá problémy častěji).

Nějaké nápady, co tu hapruje?
vitamarousek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 10. 1. 2017 15:07

Kabel to může dělat...neřeš proč,ale je to možné.
Ještě zkus jiný HDMI vstup v TV-vyloučíš tím chybu TV.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 1. 2017 15:24

Přepojení do jinýho HDMI vstupu už zkoušel:
vitamarousek píše:...Když se STB zresetuje a znovunačítá SW, vídím krásně systémovou obrazovku a hned po ní opět žlutá obrazovka. Pár restartů, vytažení z proudu, přepojení do jiné díry v televizi a někdy se to rozjede...
...
Reklamoval bych jim to celý. Oni mají dodávat zařízení, který je schopný dodat do svýho výstupu natolik správnou a stabilní úroveň signálu, aby to zabezpečilo příslušný vstupní úrovně na "spotřebním" zařízení - a pokud už dodávají nějakej kábel, tak i ten by měl tyhle podmínky plnit. Zařízení ti dodali oni, tak ať oni zajistí i příslušně kvalitní kabel k propojení.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vitamarousek 10. 1. 2017 16:32

Díky za reakce, dodam k nim:
(1) ano, zkoušel různé HDMI "díry" v TV, ale se zlutou to nic nedela :-(
(2) zkoušel jsem i jiný HDMI kabel, teda zadny extra "vyberovy", ale funkcni (mam ho k PC), se zlutou to nic neudelalo :-(
(1+2) kombinace jiný kabel v ruznych "dirach" - zluta odolala
(3) jednou uz mi STB vymenili - natrefil jsem na technika, kteremu se to stalo taky a nepomohlo mu nic jineho nez vymena
(4) snazim se je dohnat k vymene a pokud mozno za jiny typ, ale misto toho si se mnou dopisuji jak s blbeckem

Porad si myslite, ze to bude HDMI kabelem? Nemuze se tam kromě toho (a STB) kazit jeste neco jineho?

tady to resim i proto, ze jestli dostanu ten samy a objevi se zluta obrazovka znovu, tak uz jim ho zpatky donesu rozlozeny na prvocinitele :grr:
vitamarousek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 1. 2017 16:38

Znovu reklamuj už jednou reklamovanou závadu, trvej na tom, že je to jejich starost za tvoje peníze ti zajistit to co slibujou - jinak prostě si to můžou sbalit, vyplatit ti peníze a jít si po svým, ty si koupíš jinde.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků