Kvalita zvuku z TV

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod VitekVV 21. 5. 2018 14:38

Ahoj, již jsem asi vyřešil problém ohledně nákupu stereo receiveru, teď bych se rád poradil na téma kvality zvuku obecně...
Situace:
1.Hudba je uložena v NAS, z něj jde síťovým kabelem do TV a z TV putuje audio optickým výstupem do receiveru.
2.Hudba je uložena v NAS, z něj jde síťovým kabelem přímo do receiveru.

Předpokládám, že jak TV, tak receiver si poradí stejně s formátem kódování muziky, tedy že oba zvládnou FLAC.

Otázka - bude kvalita toho, co uslyším z repro stejná v obou případech? Čemu dát případně přednost?
Děkuji
Xduoo X3, Film EX1
VitekVV
Junior

Odeslat příspěvekod starší 21. 5. 2018 15:48

Ak som to dobre pochopil, tak hudba ide do prevodníka /DAC-u/ v receiveru v oboch prípadoch /akurát inou cestou a inými káblami/, takže neviem si predstaviť prečo by si mal počuť inú kvalitu zvuku.
P.S. snáď som niečo podstatné neopomenul ... :-[ :D
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VitekVV 21. 5. 2018 15:56

Děkuji, to jsem rád. Při výběru hudby z NASu v TV je to sice komfortnější, ale ne vždy chci mít zapnutou TV, když chci poslouchat muziku...
Xduoo X3, Film EX1
VitekVV
Junior

Odeslat příspěvekod foto1977 21. 5. 2018 18:47

Tak to pošli rovnou z NASu do receiveru, navíc dnes už mají síťový receivery aplikace pro android i iOS a tak se tvá hudební knihovna na tabletu nebo mobilu krásně ovládá...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VitekVV 21. 5. 2018 18:51

Mám to v plánu, jen nemám zkušenost s ovládáním receiveru přes mobil. Předpokládám, že to nějak půjde :-)
VitekVV
Junior

Odeslat příspěvekod starší 21. 5. 2018 19:58

U Yamahy je to malina, treba iba stiahnuť apku Yamaha Music Cast, u iných značiek to bude asi obdobné.
starší
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků