recenze NOTEBOOKY15-16 2011

Diskuze o časopisu Computer

Moderátoři: Moderátoři Živě.cz, Moderátoři Computer

Odeslat příspěvekod misonovak 6. 8. 2011 11:16

Nevím jestli to byl úmysl, nebo jen nějaký překlep ale u netebooku Asus N53SV-SX650V jsem našel hned několik nesrovnalostí!!!! Hned první a celkem zásadní nesrovnalost je ve specifikaci, protože ve specifikacích většiny internetových obchodů je jako grafická karta uvedena pouze integrovaná HD 3000, což je oproti vámi uváděné gt540m markantní rozdíl a to směrem dolů. A další nesrovnalost je cena za tuto CENU v této SPECIFIKACI NELZE tento notebok koupit, alespon mě se ho nepodařilo najít :-(((
misonovak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 6. 8. 2011 13:10

Těžko říct, odkud berou popisy obchodníci, my máme nVidii přímo z vlastního testu daného kusu a variantu "vždy s nVidií" uvádí i přímo Asus: http://www.asus.cz/Notebooks/Multimedia ... ifications Intel 3000 HD je tam samozřejmě také, je integrovaný v použitém procesoru.
Pavel Nygrýn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misonovak 6. 8. 2011 16:35

Ntb Asus N53SV-SX650V má pouze - Grafická karta
Typ grafické karty sdílená paměť
Výrobce grafické karty Intel
Model grafické karty HD Graphics 3000
Nějak se mi nezdá že by se všechny internetové obchody co jsem procházel spletli v popisech :-((((
Pakliže recenzovaný Ntb Asus N53SV-SX650V má i GT540M jde zřejmě o jiný model a tudíž také jinou cenu !!!
Ten odkaz je pouze přehled možných variant typové řady Asus N53SV nikoli přesná specifikace typu SX650V !!!
Kde, a zdali vůbec lze zakoupit vámi recenzovaný Ntb včetně všech uváděných specifikací a s touto cenou????
Kde je pravda a jaké jsou přesné údaje?
misonovak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 6. 8. 2011 18:23

Ten odkaz vede na popis všech dostupných variant modelu N53SV - a není tam uvedená žádná bez grafiky nVidia. SX650V je označení modelu s Core i5 2410QM a bylo i na námi testovaném kuse. Takže buď existují na českém trhu nějaké modely SX650V s "neoficiální" konfigurací, nebo to mají e-shopy špatně opsané. To první zkusíme zjisti u Asusu, to druhé neověříme, do skladů e-shopů přístup nemáme.
Pavel Nygrýn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misonovak 6. 8. 2011 19:29

Takže po dlouhém hledání jsem asi našel odpoved, Ntb Asus N53SV-SX650V osahuje i grafiskou kartu gf GT540M, vypadá to že problém bude v tom že odpovední lidé na eshopech ani neumí správné údaje, někdo na začátku prodejního řetězce zřejmě napsal špatnou specifikaci a pak už se to "vezlo" :-((( Nicméně alza je správně:-)).To ovšem nic nemění na tom že celá věc mě pěkně nas...a, koho by napadlo že nějaký patlal neumí ani správně vyplnit specifikaci a dalších x negramotných to po něm zopakuje - pěkná vyzitka českých obchodních zlodějíčků, předražení a ještě hloupí :-(((( , a o tom jaký přínos má test tak renomovaného periodika jako je COMPUTER výrobku který je už vlastě "pasé" , vyprodaný a nedostupný to je také bohužel více než diskutabilní. Jako celá naše Česká politická špička a vláda, čím VÍC KRADE LIDEM A JAKOŽE ŠETŘÍ TÍM VĚTŠÍ NEDOSTATEK FINANCÍ MÁ - zajímavá rovnice .
ps. jedna ochodní perlička jistý sportovní obchod prodává na začátku sezony kolo ve výprodeji se slevou 20% za 21k, v sezoně ho prodává za klasickou cenu 21k, a po sezone ho má ve výprodeji se slevou dokonce 30% za 21k , k...va ti obchodníci mě pekne s.....ou
misonovak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 20. 10. 2011 13:31

misonovak:
Konečně jsi pochopil, že skuteční ajťáci jsou odborní redaktoři Computeru, ne kšeftaři. ;-)
Zřejmě jsi nikdy nebyl jako student na brigádě v IT. :-)
Jinak bys věděl, že tyto katalogy vyplňují v rámci úspor obvykle brigádnice, které nemají ani nejmenší tušení, o čem to je.
A jediné, na co přitom opravdu myslí, je to, co jim chybí = sex. :-D
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků