Test USB 3.0

Diskuze o časopisu Computer

Moderátoři: Moderátoři Živě.cz, Moderátoři Computer

Odeslat příspěvekod jirkalbc 26. 12. 2012 08:58

Dobrý den,
Na základe videa týden živé jsem si koupil časopis computer.Zaujal me test flashdisku a ext. disku Petra Kučery.

Rad bych se zeptal jak je možné ze testovací program Crystal disk mark ukazuje namerene rychlosti jinak nez treba pri kopirovani v Total commanderu ci Windows?
A na jako hodnotu mam nastavit velikost alokacni jednotky flashky aby to rychle kopirovalo veliké soubory?
Velice vám fandim. S pozdravem Jirka.
jirkalbc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 16. 1. 2013 16:46

Dobrý den,

Předávám informace od kolegy Dušana Kose, který se na testu disků podílel.

Rozdíl mezi výsledky benchmarku CrystalDiskMark a kopírováním například ve Windows nebo Total Commanderu by v případě flashdisků neměl být propastný, přeci jenom jde o typ paměťového media, kde nedochází k fragmentaci, která by následně prodloužila doby čtení nebo zápisu. Nicméně u externích disků již rozdíl může vzniknout právě tím, že se čeká, než se hlavička dostane nad volné místo nebo nad data, která je zapotřebí přečíst.

Co se týče rychlosti Total Commanderu a Windows, zde jsou údaje zobrazovány víceméně orientačně a podle systému uživatele (každý má jinak „zabordelený“ systém), benchmarkovací programy používají vlastní nastavení, která do jisté míry obcházejí vliv systému a lze tak měření věrohodně kdykoliv zopakovat. Proto se k testování používají benchmarky, v praxi ale samozřejmě může být všechno jinak.

K druhému dotazu – velikosti alokační jednotky. Výrobce u flashdisku nebo jakéhokoliv paměťového média nastavil tzv. defaultní hodnotu, ta by měla být optimální. Pokud ji ale změníte, například z běžně používaných 32 kB ji změníte na 64 kB, dosáhnete tím jistého zrychlení flashdisku. Na druhou stranu ale také budete plýtvat místem. Jednotka nemusí být využita pro data na 100 %. V tomto ohledu je tedy lepší, doporučuji prakticky vyzkoušet v praxi.
Jiří Kuruc
Redaktor Computeru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirkalbc 17. 1. 2013 15:40

Děkuji vám za skvělou odpověď.Když se nad tím člověk zamysli tak máte pravdu. S pozdravem Jirka a Děkuji za perfektni test !
jirkalbc
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků