Computer v roce 2014 + pdf

Diskuze o časopisu Computer

Moderátoři: Moderátoři Živě.cz, Moderátoři Computer

Odeslat příspěvekod vkapoun 18. 12. 2013 08:49

Dobrý den,
rád bych se zeptal na změny týkající se časopisu Computer v roce 2014. Na www stránkách jsem nenašel odpovědi na následující otázky:
1) bude vycházet Computer v roce 2014 jako 14-ti deník, nebo měsíčník?
2) bude možnost pro předplatitele "papírové" verze stáhnout si časopis v pdf? Dle odkazů z archivu časopisů Mf na Publero.com to vypadá pouze na možnost stažení pouze zakoupením?

Děkuji za odpověď, případně za doplňující odkazy k dané problematice.

S pozdravem

Vít Kapoun
vkapoun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VendaUL 26. 12. 2013 22:11

Dobrý den. už jsem psal do sekce "osud computeru", připojuji se k uživateli vkapoun o zodpovězení daných otázek a dále mě ještě zajímá jak mám dostat z publera č. 1/2014 a pak další které mám předlacena dle původního ( 14 dní číslo ) do č. 8/2014 ???????????????? Chce to na mě stále dokola abych zaplatil, což samozřejmě nechci, protože předplaceno mám !! A ještě - mám předplacen 14-ti deník a jestli teď má být měsíčník tak jak....
Se zasmušilým pozdravem Venca z Ústí n/L.
Ps - Computer jsem věrně četl od začátku vydávání nejdříve v papíru pak el. v pdf a co se děje teď se mi nelíbí.
VendaUL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 31. 12. 2013 15:17

Dobrý den,

nejprve k předplatnému: předplatitelům měl s číslem 1/2014 dorazit vysvětlující dokument, nám spolu s výtisky do redakce dorazil, doufám tedy, že se tak stalo i všem předplatitelům.

Předplatitelé mají dvě možnosti: předplatné je jim automaticky prodlouženo na dvojnásobek, tzn. pokud máte předplatné do 8/2014, budete jej mít nově do 4/2015 - snad počítám správně. Pokud předplatitelé pokračovat nechtějí, mohou si nechat zbytek předplatného vyplatit.

Computer bude od ledna vycházet jako měsíčník se zvětšeným rozsahem na 148 stran, pevnou vazbou a novým designem. Budeme se více soustředit na redakční obsah Computeru. Zároveň upozorním, že doposud ročně vycházelo 22 čísel, nově to bude 12.

Všichni předplatitelé mají dle mých informací přístup do Publera, kde budou k dispozici ke stažení vždy i PDF Computeru. Tato informace o přechodu z klubu předplatitelů na Publero měli být předplatitelé informováni již v září - pokud tomu tak nebylo, napište, předám distribuci k dořešení.
Jiří Kuruc
Redaktor Computeru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kritik 2. 1. 2014 00:50

Dobrý den-noc,

co je mně platné, že všem předplatitelům měl s číslem 1/2014 dorazit vysvětlující dokument, když jsem si to číslo s tím dokumentem nemohl stáhnout; tak kde jinde bych měl to vysvětlení získat. A o nějaké informaci ze září také nemám ani potuchy.

Přístup do Publera nemám, vaše informce není správná, žádný z Publera ani odjinud se mnou nekomunikoval.

Tedy jak na to? Začít bysme měli, jakým způsobem stáhnout předplacené elektronické č. 1/14 z 19.12.2013.

Děkuji předem za reakci
Jiří Toman-Kritik
Kritik
Junior

Odeslat příspěvekod film01 4. 1. 2014 15:06

A ako chcete kompenzovat predplatne pre Slovenskych citatelov ?! Nam na Slovensko samozrejme ziadny vysvetlujuci dokument neprisiel a hlavna vec ze sme uhradili predplatne za 24 cisiel co je jasne napisane aj na seku. To uz hranici s klamanim spotrebitela ! Dalej ta uhrada bola vo vyske 66,90€ co je v prepocte (kurz 27,5Kc/€) cca 1840 Kc !!!! Nezda sa Vam ten rozdiel oproti sume 823 Kc ktoru uvadzate v casopise ako predplatne nejako velky ??!! A to ani nehovorim ze SK predplatitelia nemaju kopu inych vyhod ktore suvisia s predplatnym. To si budete do nekonecna zakryvat pred tym oci ?
film01
Junior

Odeslat příspěvekod Kritik 5. 1. 2014 17:56

To snad není možné, nikdo, ani moderátoři Computeru (žeby nevěděli), nenapíše, jak stáhnout předplacené elektronické předplatné časopisu Computer č. 1/14 z Publero.com; jaký je postup! Připadá mně to jako nějaké tajemství…
Kritik
Junior

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 8. 1. 2014 10:47

Dobrý den,

Publero řešíme, budu vás informovat.

Film01: pokud jste si zaplatili roční předplatné, bude vám automaticky prodlouženo na dvojnásobek, nebo můžete od smlouvy odstoupit a dostanete peníze zpět.

Moc se omlouvám se za komplikace
Jiří Kuruc
Redaktor Computeru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 8. 1. 2014 13:32

Ještě jednou dobrý den všem,

zde mám podrobné informace z distribuce:

Elektronické předplatné pro předplatitele se od vydání 1/2014 přesunulo na www.publero.com, kde si předplatitelé mohou stahovat vydání v rozsahu jejich předplatného zdarma, tak jak byli doposud zvyklí z klubu předplatitelů.

U většiny předplatitelů k aktivaci přístupu došlo bezproblémově, bohužel máme v databázi také předplatitele, u kterých nemáme uveden kontaktní e-mail, případně byl uložen ve špatném formátu. Z tohoto důvodu jim nebyl vygenerován přístup do publera.

Pro všechny tyto předplatitele navrhuji jednotný postup – v případě, že kterýkoli předplatitel bude požadovat přístup, bude stačit pokud na e-mail fabian(zavinč)mf.cz pošle jméno a příjmení, adresu na kterou je předplatné zasíláno, kontaktní e-mail na který chtějí zaslat informace o přístupu do publera a který bude zároveň využit pro registraci do publera. Každému předplatiteli, který se ozve, zašlu v nejkratším možném termínu link na stažení aktuálního vydání Computeru. Věřím, že následně obdrží také veškeré informace k přihlášení do www.publero.com.

U stávajících předplatitelů je tato možnost nastavena od doby platnosti jejich předplatného a v rozsahu jejich předplatného. U nových předplatitelů je bezplatný přístup do elektronické verze, pouze pro klienty, kteří si předplatí variantu s DVD. Shodně tomu bylo i doposud.
Jiří Kuruc
Redaktor Computeru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod film01 10. 1. 2014 00:43

Jiří Kuruc píše:Dobrý den,

Film01: pokud jste si zaplatili roční předplatné, bude vám automaticky prodlouženo na dvojnásobek, nebo můžete od smlouvy odstoupit a dostanete peníze zpět.

Moc se omlouvám se za komplikace


V prvom rade dakujem za odpoved. Nie vzdy zvyknu kompetentni odpovedat na neprijemne (aj ked celkom korektne) otazky. No dufam ze bude automaticky predlzene ako v CZ, ale mam iste pochybnosti ze sa tak udeje aj na SK. Mohol by sa zaslat nejaky informacny list ze to tak bude, aby mal clovek nejaky rukolapny dokaz, lebo po roku sa na to urcite zabudne a znova vysolime za uz aj tak predrazene (oproti CZ) preplatne za to iste...

Mohlo by sa vymysliet nejake riesenie tak ako to bolo kedysi davno ked aj SK citatelia boli spravovany pod tou istou firmou ako ceski citatelia. Vsetko by tak bolo pekne pod jednou strechou...Mozno aj formou diskusie na tomto fore a mozno by bniekto prisiel aj s nejakym napadom ktory by dokazal zlacnit naklady a teda aj samotnu cenu predplatneho pre SK citatelov.
film01
Junior

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 10. 1. 2014 09:10

Dobrý den, film01,

mám zde potvrzenou informaci pro vás:
Délka předplatného bude stejně jako v Čechách prodloužena tak, aby odběratelé dostali právě ten počet výtisků, které si objednali. Tj. doposud neodebraná část předplaceného období se jim prodlouží na dvojnásobek.

Opravdu je s podivem, že vám dokument s informacemi o změně předplatného s číslem 1/14 nepřišel, dorazil i k nám do redakce s čísly. Pokud napíšete panu Fabiánovi (fabian-at-mf.cz), jistě vám jej zašle alespoň elektronicky, ať máte potvrzeno.

Bohužel s distribucí je to těžké, myslím, že i výslednou cenu časopisu si určí sám distributor, mně se na ni rozhodně nikdo ptát nebude :-(
Jiří Kuruc
Redaktor Computeru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VendaUL 12. 1. 2014 10:46

Dobrý den
V vlákně "Distribuce el podoby Computeru Publero.com" jsem 12.1.2014 popsal vše jak je to s mým 2013 - do 2014 přecházejícím el. předplatným. Zkráceně - u mě vše nyní po reakci z Publera funguje tak, jak jsem si představoval. Pro podrobnějšíé info odkazuji na můj příspěvek ve zmíněném vlákně.
P.S: Děkuji p. Kurucovi jak se řádně stará o své čtenářské "ovečky" :-))
VendaUL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 13. 1. 2014 09:02

Skvělé, díky za potvrzení, že vše funguje, jak má ;-)
Jiří Kuruc
Redaktor Computeru
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků