Computer 7/15-Test softwaru: nejlepší aplikace pro střih

Diskuze o časopisu Computer

Moderátoři: Moderátoři Živě.cz, Moderátoři Computer

Odeslat příspěvekod fink_alois 12. 7. 2015 19:42

Při čtení testu softwaru pro nejlepší aplikace pro střih videa, mne zaujalo několik věcí. Například u některých aplikací je zdůrazněna nevýhoda, že nejsou v češtině, u jiných, které v češtině také nejsou, není o tomto ani zmínka.

Co zarazilo nejvíce je informace o podpoře aplikací zpracování videa ve 4K (informace co mne zajímala nejvíc). Hned u první aplikace: Adobe Premiere Elements 13 se píše, že nevýhodou "malé Peremiéry" je to, že nepodporuje 4K... Naopak u Pinnacle Studio 18,5 se dočteme, že "zvládne i střih 4K videa."

Ono je to ale tak: Premiere Elements podporuje XAVC S rozlišení 3840x2160 MP4 souborů pro vstup i export, naopak Pinnacle Studio 18 lze koupit ve třech základních edicích Studio, Studio Plus a Studio Ultimate, nicméně verze Studio ani Studio Plus nenabízí přímou podporu 4K videa. Nepředpokládám, že cena "od 1250" byla za verzi Studio Ultimate... Minimálně je toto zavádějící informace, protože pak by se i u Adobe Premiere mohlo napsat "od 2270" a recenzovat třeba i vlastnosti její větší "sestry" Adobe Premiere Pro CC.

Tak to jen pro doplnění. Další z testovaných jsem podrobněji nezkoumal...

Přeji krásný den a děkuji za případnou reakci.
fink_alois
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků