Problem s navratom k Viste

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tibrik 10. 3. 2009 20:50

Nainštaloval som si Windows 7 a teraz sa nemôžem dostať k Viste. Proste mi ju HP ne na ´dte mi čo mám robiť. Ďakujem....
tibrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DevAstor 10. 3. 2009 23:47

neinstaloval jsi to jiny oddil nebo preinstaloval? je pred spoustenim windows tabulka s vyberem systemu?
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibrik 11. 3. 2009 00:27

Neviem co som s tym spravil, ale tabulka s vyberom systemu sa mi nezobrazuje.
tibrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 3. 2009 15:48

Instalace OS není pro začátečníky :-/
Svěř to odborníkovi.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shiro 11. 3. 2009 16:14

tibrik píše:Neviem co som s tym spravil, ale tabulka s vyberom systemu sa mi nezobrazuje.


tak naco sa do toho seres, ked nevies co robis? na toto si maximalny amater, daj to niekomu, kto to aj vie reinstalnut, a nerob to ty.
shiro
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 3. 2009 16:15

tibrik píše:Nainštaloval som si Windows 7 a teraz sa nemôžem dostať k Viste. Proste mi ju HP ne na ´dte mi čo mám robiť. Ďakujem....

Nedumej - pokuds na to nepřišel do 5 minut použij HP RECOVERY.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod averton 11. 3. 2009 16:58

tibrik píše:Nainštaloval som si Windows 7 a teraz sa nemôžem dostať k Viste. Proste mi ju HP ne na ´dte mi čo mám robiť. Ďakujem....


A ako si to instaloval? ak metodou Yes, Yes, Next, Next tak si si mozno premazal particiu kde bola Vista alebo si to premazal cele takze holt mozes si reinstalovat Vistu znova ;-) Aspon poucenie do buducna ze RTFM ma svoj zmysel :-P
it´s all about priorities :D
averton
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibrik 13. 3. 2009 22:32

Milanr1, shiro, oooooooooo
no to ste odbornici na urovni, viete poradit ako nikto, naco sa zapajata do fora s blbymi poznamkami, nikto nieje zvedavy na vasu psychologicku poradnu toto je forum o PC,...
ak neviem alebo nechcem poradit tak som aspon ticho...
tibrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nikdo 13. 3. 2009 23:32

Zkus si vzpomenout cos dělal, to se sem pokus napsat. Co chceš za odpověď na dotaz ve stylu "jsem v kýblu, co mám dělat?"
nikdo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 14. 3. 2009 01:15

když jsi nainstaloval W7 do sestavy s nainstalovaným WVista a pokud vše proběhlo korektně, měla by být výsledkem možnost volby systému během bootu...

jestliže se to neděje, zřejmě jsi vyrobil některou z následujících dvou chyb...

a) W7 jsi nainstaloval na tentýž oddíl, jako WVista a pak se k WVista nelze vrátit jednoduše proto, že je v pdeli...

b) máš v počítači několik disků, přičemž na každým z nich je zavaděč jednoho ze systémů a disk s W7 má vyšší bootovací prioritu...pak bys musel tuhle prioritu změnit buď natvrdo v BIOSu anebo držet klávesu pro zobrazení nabídky bootovacích zařízení a zvolit disk, na kterým je VWista...která je to klávesa, to se dočteš v manuálu ke své základní desce...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tc 14. 3. 2009 01:51

tibrik píše:Nainštaloval som si Windows 7 a teraz sa nemôžem dostať k Viste. Proste mi ju HP ne na ´dte mi čo mám robiť. Ďakujem....

Vzit instalacni DVD vista, dat ho do mechaniky, resetnout pc a ridit se instrukcema na obrazovce
tc
Junior

Odeslat příspěvekod cyber-Mythius 19. 3. 2009 02:07

http://apcmag.com/how_to_dualboot_vista ... nshots.htm

a mrkni na položku o použití EasyBCD, jestli umíš trošku anglicky, tak si pomocí něho opravíš boot tabulku a bude se ti zobrazovat Vista/7 na bootu, nicméně, jestli si přeinstaloval komplet Vista partition tak máš smůlu
cyber-Mythius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 3. 2009 14:55

Kód: Vybrat vše
Milanr1, shiro, oooooooooo
no to ste odbornici na urovni, viete poradit ako nikto, naco sa zapajata do fora s blbymi poznamkami, nikto nieje zvedavy na vasu psychologicku poradnu toto je forum o PC,...
ak neviem alebo nechcem poradit tak som aspon ticho...

Trochu se mýlíš,kdybys použil funkci hledat tady nebo na google tak bys výkřiků tvýho typu našel asi tisíc- k nim dané řešení a světe div se jak na třeba easybcd konkretně popis ode mne tady na foru.Poněvadž tě nepodcenuji že by jsi byl tak neschopný a nejdřív nepoužil hledání doporučil jsem ti at použiješ HPRECOVERY pokud do 5 minut nejsi schopen zjistit jestli náhodou nejde o přepsání jednoho os druhým třeba.Pokud nejsi schopen vzít instalačku Vist a jet podle instrukcí jak obnovit...Takže žadný psychologický výlevy - hodně dobrá rada - řek bych že není vyloučeno že o HPRECOVERY ani nevíš a přitom je vysoká pravděpodobnost že máš - můžeš použít.
Ale jinak zkus na to pozvat někoho kdo zná aspon základy - u tebe rady typu oprav zavaděč nebudou fungovat :-)
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků