MS Paint - jak na defaultní typ ukládaných obrázků?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jannnn 29. 3. 2009 00:31

Jde nějak ve Win7 změnit defaultní typ, který používá Paint pro ukládání obrázků? Teď je tam png, což je jistě super formát a lepší něž dřívější bmp, ale stejně bych měl radši defaultně jpg a png bych využil jen když chci.

Vím o možnosti Uložit jako a tam dát jpg, ale to už je zdlouhavější. Někde v registru by to mohlo jít upravit, ne? nevíte...?
jannnn
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 3. 2009 12:00

Jpg je licencovaný formát. Png (zatím) ne.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jannnn 29. 3. 2009 14:02

a...?
jannnn
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 3. 2009 14:15

... a netrpí tolik artefakty jako jpg.
Sám jsi tento formát pochválil. Proč bys chtěl tedy ukládat v principiálně horším formátu, nadto ještě licencovaném? Nikdy nevíš, kdo za to bude chtít licenční poplatky ;-)
K Tvému dotazu:
defaultní formát ukládání v Paintu nelze uživatelsky ovlivnit.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jannnn 29. 3. 2009 15:56

protoze kdyz potrebuju napriklad screenshot, tak png ma 2MB, jpg 0,5MB. coz je rozdil, kdyz to clovek chce dat treba do fora na ukazku. 15 screenu na stranku x 2MB=30MB, zatimco 15x0,5=7,5MB. to uz je docela znat i na "bezne lince".

jinak diky, co nadelam, no.
jannnn
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 3. 2009 16:07

Screny pro www hažu v png - velikost kolem 115kB.je fakt že používánm normální programy - v tomto případě Faststone capture.Takže chyba není ve formatu v němž ukladaš.
Obrázek
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 29. 3. 2009 16:15

screenshot firefoxu při nízkým rozlišení je trochu něco jinýho, než obrázek ze hry v typicky herním rozlišení (1920+), obsahující jen velmi málo stejnobarevných ploch...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 3. 2009 16:29

Samozřejmě - ovšem pokud se nepletu tak ja si můžu nastavit jestli screenshot bude mít nízké rozlišení nebo bude mít velikost třeba 2 mega.Aspon většina programků s nimiž jsem měl tu čest to umožnovala.Zde mimo jiné volba custom.A to jsem zapomněl na to že FS hodí screenshot do svýho editoru kde můžem začít upravovat jak je libo - resize atd.Jako v paintu koneckonců.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dany0 31. 3. 2009 16:54

Já jenom doplním že pro PNG nabízí spousta programů zvolení kvality.

V tom případě vždy nastavte kvalitu 70=komprese rovnající se DXT5 nebo 80-95=komprese rovnající se DXT3. S tím že do kvality "70" obraz témeř neztrácí na hodnotě.
Místo abych psal další *ehm* podpis, raději půjdu ven na čerstvý vzduch.
Kdo chce pozvánku do Google Wave tak SZ! Furt jich mám spoustu :)
Dany0
Trvalý BAN

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor