Zablokovani programu ve Windows Firewall

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod forrest23 26. 8. 2010 14:56

Dobry den,

chtel bych se zeptat, jak mohu rucne zablokovat program ve Windows Firewallu. V ovladaich panelech v Brane Firewall jsem nasel jen seznam "Povolenych programu". Potreboval bych nektere zakazat, poradi mi nekdo?

Diky.
Intel Core i5-2500K / Kingston 8GB 1333 MHz DDR3 / Gigabyte GA-Z68X / Gigabyte GTX560 1GB DDR5 / SSD CRUCIAL M4 128GB / Fractal Design Define R3 / Enermax ErPro 80+ 500W / Windows 7 Home Premium & ASUS Zenbook UX32VD, 10 GB RAM, 128 GB SSD Crucial M4
forrest23
Junior

Odeslat příspěvekod tibika 26. 8. 2010 15:12

Ovladací panely > Brána Windows Firewall > v lavom panele "Upřesnit nastavení" > Příchozí/Odchozí pravidla (lavý panel) > Nové pravidlo (pravý panel) > Program > další, vyberieš program > další a už máš aj možnosť blokovať komunikáciu.
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 26. 8. 2010 16:15

netsh advfirewall firewall add rule name="blby messenger"
a pak mu nadefinuj co nema dělat,samozřejmě ještě definuješ cestu k programu a in out a potom o co jde action=allow|block|bypass
Taky cesta kdyby ses nudil :-)Doufam že ovšem chceš funkci firewallu - tedy komunikaci kontrolovat a ne to co je doplněk u některých typů FW hlidat spuštění nespuštění aplikace,na to je něco jineho v seven nebo jinych windows edicích čim zakažeš její spuštění určeno.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod remingway 19. 3. 2018 11:43

i když všechno nastavím... i když to všechno zakážu tak to stejně pořád má připojení k internetu. nevím co s tím může mi někdo poradit. třeba i nějaký jiný program který by se o to uměl postarat a bylo by tam přehledné co může na internet a co ne?
remingway
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 3. 2018 11:52

Proč tak tajemně? :-)
Jaký sw?
Co a jak jsi nastavil?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod remingway 19. 3. 2018 12:05

mám windows 10, když zadám nebo upravím jakékoliv pravidlo ve "firewall v programu Windows defender s pokročilým zabezpečením" tak se nic nestane, zkoušel jsem to i na jiný programy a nikdy se neomezil přístup k internetu.
remingway
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 3. 2018 12:54

Zřejmě si počínáš nesprávně.
Zkus sdělit, co chceš nastavit - konkrétně: jakému sw chceš zamezit přístup k internetu.
Milan
Milanr1
Pokročilý