Win7 Cleartype (cttune.exe) Krok 3 a 4 se neuloží !

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jerkyrama 14. 9. 2011 08:13

Dobrý den,
mám velký problém. Ve Win7 i po všech aktualizacích (Service pack 1 + mraky dalších) mi zaboha nejde v té standartní utilitě kde se nastavuje clear type uložit ten krok 3 a 4. První dva kroky se normálně uloží ale poslední dvě volby nikoliv... Jsem docela zoufalý. Zkoušel jsem to manuálně přenastavovat přes registr podle různých návodu v angličtině ale moc se mi to nepodařilo.
Neví někdo jak tento bug vyřešit? Ono kdyby fungoval ten standartní nástroj jak má, bylo by vše ok. Mám notebook Packard Bell nešťastné std rozlišení 1366x768, grafika Nvidie GT250m 2GB nejnovější ovladače z webu.
jerkyrama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 9. 2011 10:01

Především nekompatibilní VGA.
Co s tím?
1) Zakázat ClearType.
2) Neinstalovat OS na nekompatibilní hw.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jerkyrama 14. 9. 2011 10:19

Mám tomu rozumět tak, že chování toho cttune.exe je správné? Mě to přijde jako školácký programátorský bug.

Když cleartype vypnu tak je to písmo nečitelné. Když ho zapnu tak je čitelné ale takové rozmazané, na šilhání.
Trochu mi pomohlo změnit to defaultní písmo Sergoe UI na MS Sans serif ale stále to není ono. Potřeboval bych právě aby ta polovina druhého nastavení cttune.exe fungovala.

edit1: Notebook je čerstvě koupený a win7 předinstalované (konkrétně Win7 Home Premium), takže já osobně nic neinstaloval.
jerkyrama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 9. 2011 11:23

Jen chybně nakoupil.
Bug to není, protože na kompatibilním hw to funguje bezvadně.
Co s tím?
Obrať se na podporu výrobce.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jerkyrama 14. 9. 2011 11:33

Pak nechapu proc nektere firmy delaji nekompatibilni sestavy. A vcem presne spociva tam kompatibilita?

Edit1:
Opravuji konfiguraci notebooku:

Procesor:
Intel Core i3 2310M s frekvencí 2,1 GHz
3 MB L3 Cache
2 jádra, 4 thready
Max TDP: 35 W

Operační paměť:
6 GB DDR3

Grafická karta:
NVIDIA GeForce GT540M s 2 GB vlastní paměti

Displej:
15,6" TFT LCD s LED podsvícením, lesklý
Rozlišení: 1366 x 768 bodů
jerkyrama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 9. 2011 12:34

To už je lepší VGA: podporuje DX v11.
V tom případě hledej chybu v ovladačích VGA.
Nenastal tenhle problém po instalaci nové verze ovladačů?
ANO: vrať starší verzi.
NE: nainstaluj aktuální verzi ovladačů (plnou verzi, ne beta!)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jerkyrama 14. 9. 2011 12:43

Dobre zkusim.
V "prvnim" spusteni to prave bylo hrozne to pismo. Takze prvni co jsem delal bylo instalovat stable ovladace primo ze stranek nvidie.. Vsechno dle parametru Win 7, x64, trida karty a typ karty. Hodilo me to cca 70-100 mb soubor, ten jsem nainstaloval. Restartoval pc.
O neco se to zlepsilo, ovsem problem s utilitou cttune.exe je stale stejny. Porad mam nazor, ze kdybych plne zprovonil tu cttune.exe tak mam vyhrano.
jerkyrama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 9. 2011 12:52

Nemáš náhodou spuštěnou inteláckou utilitku Intel's persistence module (igfxpers.exe)? Tahle ptákovinka těžce koliduje s kalibrací monitoru a ClearType Text Tunerem.
Zkontroluj v Task Manageru (karta Procesy).
Pokud běží:
1) ukonči;
2) zakaž spouštění;
3) restartuj OS.
Btw:
nejdříve Ti doporučuji zkalibrovat monitor (samozřejmě v nativním rozlišení):
Control Panel -> Color Management
a pak teprve spustit ClearType Text Tuner.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jerkyrama 14. 9. 2011 13:06

Dobre, vecer doma ozkousim ale myslim ze je to pravdepodobne.
jerkyrama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jerkyrama 15. 9. 2011 07:56

Milanr1 píše:Nemáš náhodou spuštěnou inteláckou utilitku Intel's persistence module (igfxpers.exe)? Tahle ptákovinka těžce koliduje s kalibrací monitoru a ClearType Text Tunerem.
Zkontroluj v Task Manageru (karta Procesy).
Pokud běží:
1) ukonči;
2) zakaž spouštění;
3) restartuj OS.
Btw:
nejdříve Ti doporučuji zkalibrovat monitor (samozřejmě v nativním rozlišení):
Control Panel -> Color Management
a pak teprve spustit ClearType Text Tuner.


Tak jsem to zkousel....A vysledek zadny. Opet Cleartype nastaveni krok 3 prvni volba a krok 4 druha volba.. permanentne, at tam clovek klika co chce.

Postupoval jsem plus minus nasledovne: pres msconfig, odebrat vse co je s Intelem + jeste kontrola ve registrech \HKEY_LOCAL_MACHINE A \HKEY_CURRENT_USER ..... \Windows\Currentvertion\Run , \Windows\Currentvertion\RunOnce apod.... To same jsem udelal u sluzeb.. Vsechno s intelem zakazano. Pak Restart pc.
V task manageru uz jsem nic co by pripominalo igcokoliv.exe nemel. Ani kdyz jsem si dal popisek vyrobce procesu tak nic.... Udelal jsem kalibraci barev + uprava cleartype , restart pc. Clear type beze zmeny (krok 3,4). Restart, znovu cleartype. Beze zmeny. Pak jsem zakazal ve sluzbach vse od NVidie a cely pokus opakoval. Vysledek porad stejny, v Cleartypu krok 3 a 4 defaultne to co je psane nahore.

Uz mam docela nervy z toho. Poradi mi prosim nekdo v cem by to jeste mohlo byt + nejaky CZ! kontakt na Microsoft podporu ?

Edit1: Zkousel jsem nastavit clear type i na stolnim pracovnim pc v praci s verzi Win7 x64 a ten samy bug. Totalne jiny hw a stejne chovani. (Krok 3 a 4 permanentne nastaven na volbu 1 a 2, pri pokusu o zmenu a ulozeny se to vrati na tyto hodnoty)
jerkyrama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 9. 2011 12:26

Korektní postup!
Odstranil jsi před kalibrací monitoru nepotřebné ICC profily (pokud byly vytvořeny)?
Zkontroloval jsi před kalibrací, zda je nastaven korektní typ monitoru?
Pokud ano, zkusil bych ještě vypnout často problematickou funkci při renderování fontů:
sysdm.cpl
Advanced
Performance
• Smooth edges of screen fonts
A nainstaloval bych WIE 9, který nainstaluje do OS novější typ renderování fontů.
Pokud ani toto nepomůže, zkus položit dotaz do fóra MS:
http://social.technet.microsoft.com/For ... cs/threads
Nevím ovšem, zda MS může něco poradit:
Milanr1 píše:Bug to není, protože na kompatibilním hw to funguje bezvadně.
Co s tím?
Obrať se na podporu výrobce.

A pokud dostaneš funkční radu, pochlub se.
Pokud to servis výrobce nevyřeší:
reklamuj NB u dodavatele.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jerkyrama 15. 9. 2011 12:55

Profil tam byl jen jeden a nazvany jako defaultni, taktez monitor s nastavenim rozliseni 1366x768 pixlu 32bitu. Pri zmene std rozliseni to psalo ze to rozliseni je nestandartni a pismo bylo totalne necitelne. Takze jsem vratil na std.
Kdyz vypnu v zalozce Vykon tu volbu vyhlazovani hran obrazkovym pismem nebo jak se to presne cesky nazyva tak neni pismo rozmazane ale je naopak zubate.
Zkusim dnes vecer ten postup s tim MSIE 9 a napisu do toho MS fora.

Dik.
jerkyrama
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Paia 16. 1. 2014 13:26

Hlásím to samý! HP desktop s Athlon64X2, přidaná vlastní grafika AMD Radeon HD 6350, ovladače verze 13.12. SP1 + všechny aktualizace.
Dokud jsem byl na Win7 x32, cttune fungoval a nastavení prováděl a hlavně si ho pamatoval. Ale v neděli mi to kleklo a už jsem se nedostal do profilu (zmizel NTUSER.DAT a nedal se nijak obnovit ani z windousích záloh, ani všelijakejma nástrojema na smazaný soubory z Hiren'sBootCD).
Po přeinstalu na Win7 x64 (plánoval jsem ho, jen nečekal že to bude takhle brzo) a použití 64bit driverů grafiky si cttune nepamatuje (a neprovádí) kroky 3 a 4.
Čili, když to tady kolegovi dělá s nVidia ovladačema, bude asi chyba přímo v systému x64.
Paia
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 1. 2014 14:23

V reálu jsem se s podobnou závadou nesetkal.
Jsi si jist, že je OS nainstalovaný z originálního MS média?
Jaká verze MS WIE?
Btw:
Technická chyba:
Paia píše:HP desktop
přidaná vlastní grafika

Už to tu bylo mnohokrát:
hw konfigurace značkového počítače se nemění!
Jestli bys chtěl stavebnici, neměl bys kupovat značkový PC.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků